Новини компаній
15:22, 24 січня 2022 р.
Яким має бути обслуговування кранів мостового типу взимку?
Новини компаній
Опорні мостові крани та козлові крани (які, як відомо, також відносяться до кранів мостового типу) в силу своїх конструктивних особливостей і виконуваних технологічних завдань, знайшли широке застосування на відкритих складських і виробничих майданчиках. Їх затребуваність визначається універсальністю та функціональністю, практично необмеженою можливою довжиною робочого шляху, а також високою стійкістю до сильних вітрових навантажень.
У зимовий період експлуатація і технічне обслуговування кранів мостового типу, втім, як і будь-якого іншого підйомно-транспортного обладнання, що знаходиться під відкритим небом, значно відрізняється від експлуатації такої техніки в закритих приміщеннях або в літній період на відкритих робочих майданчиках.
Фахівці добре знають, що при мінусових температурах вузли і механізми вантажопідйомного пристрою поводяться зовсім не так, як це відображено в технологічному регламенті. Позначається і зміна властивостей мастильних матеріалів, і трансформація геометрії металоконструкцій, і підвищена чутливість електрообладнання на утворення криги і паморозі на струмопровідних частинах.
Щоб уберегти кран від незапланованих аварійних зупинок, а підприємство від збитків через простої виробництва, необхідно виконувати певні вимоги щодо його обслуговування. По-перше, це забезпечення комфортних умов роботи кранівника. На відміну від роботи в будівлях, кабіна оператора у даному випадку знаходиться на відкритому повітрі, на певній висоті і піддається впливу низьких температур.
Використання стандартної кабіни передбачає подальше утеплення, переобладнання і доопрацювання місця машиніста. Конструктори флагмана українського кранобудування - Київського заводу підіймально-транспортного обладнання пішли зовсім іншим шляхом. Як правило, кабіна кранівника за бажанням замовника ще в заводських умовах обладнується безпечним тепловим конвектором і кондиціонером імпортного виробництва, що досить актуально у різні пори року.
По-друге, враховуючи короткий світловий день у зимовий період, якісне освітлення робочого майданчика дозволяє не тільки повноцінно проводити роботи в будь-який час доби, але й полегшує умови праці кранівника та стропальників. А це, в свою чергу, підвищує рівень безаварійної роботи на виробництві. Безперебійна робота електромоторів і LED освітлення при будь-якій погоді досягається завдяки використанню на кранах КЗПТО наднадійного електрообладнання від знаменитої французької компанії Schneider Electric.
І останнє, перехід до зимових умов експлуатації передбачає комплекс заходів, що входять до переліку робіт сезонного обслуговування (СО). Сезонне обслуговування проводиться незалежно від термінів попереднього технічного обслуговування (ТО). І, крім робіт, передбачених ТО, включає заходи з підготовки кранового обладнання до експлуатації в період низьких температур.
Зокрема, літні сорти мастильних матеріалів замінюються на зимові ще до встановлення стабільно низьких добових температур повітря. Електромотори, приводи, редуктори захищаються кожухами від обмерзання й утворення паморозі. При критично низьких температурах повинна регулярно проводитися перевірка на предмет цілісності ізоляції електропровідних шляхів, а також клапанів, ущільнювачів та інших виробів із гуми і пластика.
Більш детальну інформацію про сучасні крани мостового типу, що випускаються на КЗПТО, можна знайти на заводському сайті - https://kzpto.com.ua
КЗПТО в соціальних мережах
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...