• Головна
  • У Луцьку презентували книгу про "Парагвайське щастя" та українську діаспору
11:12, 4 лютого 2022 р.

У Луцьку презентували книгу про "Парагвайське щастя" та українську діаспору

У Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація книги Олександра Волощука "Парагвайське щастя". У своїй книзі автор описав життя переселенців з Волині, які у 1937 виїхали у Парагвай, — розповів Суспільному Олександр Волощук.

У Луцьку презентували книгу про "Парагвайське щастя" та українську діаспору, фото-1

Автор книги протягом 20-ти років подорожує світом та спілкується з українською діаспорою. За цей час, — говорить чоловік, — відвідав 60 країн і написав 11 книг. Торік працював над історичним романом "Парагвайське щастя".

В основу книги лягли його дослідження, які він зробив піч час мандрівки Південною Америкою. Два місяці Олександр Волощук жив в Парагваї та вивчав історії життя української діаспори.

У Луцьку презентували книгу про "Парагвайське щастя" та українську діаспору, фото-2

Чоловік каже: переважна більшість нащадків українців у Парагваї – це люди, які мають волинське коріння. Тому що переселення до Парагваю відбувалось саме з Волині, яка тоді була під Польщею 36-39-ті роки.

У підготовці матеріалів письменнику допомагала головна зберігачка фондів Волинського краєзнавчого музею Ольга Корецька. "В нас є цілий комплекс фотодокументальних письмових джерел про еміграцію 30-х років. І пізніше вже повернення до Радянського Союзу у 50-ті роки. Я вважаю, що ми змогли допомогти", — каже музейниця.

На презентацію книги прийшов знайомий автора – 78-річний лучанин Степан Троцюк. Його родина, — каже чоловік, — також виїжджала до Парагваю у 38-му році. Повернулися, коли йому було 12. Говорить: у Парагваї з його родини ніхто не залишився.

Історичний роман "Парагвайське щастя" вийшов накладом 400 примірників, один із них автор подарував обласному краєзнавчому музею.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...