18:01, 14 червня 2013 р.
Корреспондент. biz з’ясував, коли в Україні з’являться платні дороги
Побудувавши платні автобани, українська влада хоче зробити хід конем - радикально поліпшити дорожню інфраструктуру країни без вкладення бюджетних коштів, пише Корреспондент.biz за матеріалами журналу Корреспондент.
Видання нагадує, що, згідно з рейтингом Всесвітнього економічного форуму за якістю доріг серед 144 країн Україна займає зовсім не почесне 137-ме місце, розташувавшись між Росією і Габоном. Трійка лідерів рейтингу - Франція, ОАЕ та Сингапур.
Причому Франція входить до ТОП-5 країн із найбільшою часткою платних доріг, а очолюють п´ятірку Південна Корея, Аргентина і Мексика. До переліку держав, де є комерційні траси, скоро приєднається й Україна.
Як повідомлялося, Укравтодор виношує амбітні плани будівництва шести таких автострад за напрямами Рівне - Краковець, Одеса - Рені, Ульянівка - Сімферополь, Щербаківка - Харків - Новомосковськ, Дніпропетровськ - Сімферополь, а також Велика кільцева дорога навколо Києва.
Видання з´ясувало, що нові траси будуть мати по дві смуги з якісним покриттям в обох напрямках, а допустима швидкість руху по них складе 150 км/год. Сьогодні межа становить 130 км/год, та й то лише на автомагістралях, а на інших заміських дорогах - 90 км/год.
Загальна вартість проекту складе близько 100 млрд грн. Передбачуваний тариф проїзду по швидкісних дорогах складе для легкових автомобілів 30 коп/км, для вантажних - 1 грн/км.
Корреспондент пише, що майбутня українська такса приблизно дорівнює польській. Для порівняння: у Франції і Великобританії вона досягає для легкових машин у перерахунку на гривні 1,6 грн/км, в Італії - 1 грн/км.
За задумом влади, будувати та експлуатувати українські автобани будуть приватні інвестори на концесійних умовах. Однак у випадку збитковості магістралей держава повинна буде компенсувати інвесторам витрачені кошти.
Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк впевнений, що у влади немає іншого шляху, якщо вона хоче удосконалювати дорожню інфраструктуру. За даними Укравтодору, бюджет відомства становить 13,5 млрд грн, на розвиток доріг із них щорічно витрачається 6 млрд грн.
"На ці гроші нові траси точно не побудуєш. І поява автобанів на концесійних умовах може стати виходом із ситуації, що склалася", - резюмує Вовк.
Журнал пише, що перші концесійні конкурси відбудуться у 2014-му, і пріоритетним проектом усієї програми стане будівництво столичної Великої кільцевої дороги.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:29
4 грудня
15:31
4 грудня
22:22
29 листопада
14:23
29 листопада
live comments feed...