• Головна
  • На Волині невакцинований шкільний двірник виграв суд у справі про відсторонення з роботи
10:15, 14 лютого 2022 р.

На Волині невакцинований шкільний двірник виграв суд у справі про відсторонення з роботи

В підсумку суд задовольнив позов двірника частково, зокрема скасував наказ директора ліцею про відсторонення його від роботи

На Волині невакцинований шкільний двірник виграв суд у справі про відсторонення з роботи, фото-1

На Волині невакцинований шкільний двірник позивався до Рожищенського ліцею №1 через відсторонення його від роботи. Суд зобов’язав навчальний заклад виплатити чоловіку зарплату за час прогулу та скасував наказ про відсторонення від роботи.

Про це стало відомо з рішення Рожищенського районного суду Волинської області, інформує ІА Волинські новини. Чоловік звернувся до суду з позовом до комунального закладу загальної середньої освіти «Рожищенський ліцей №1», в якому просив визнати незаконним та скасувати наказ відповідача про його відсторонення від роботи; поновити його на посаді двірника комунального закладу; стягнути з відповідача на його користь середній заробіток за час вимушеного прогулу.Свої позовні вимоги чоловік обґрунтував тим, що 4 листопада минулого року йому повідомили про обов'язкове профілактичне щеплення від COVID-19, яке він зобов'язаний отримати, щоб і надалі мати можливість працювати на посаді двірника. Відзначалось, що у випадку неподання такого документу, його буде відсторонено від роботи без збереження заробітної плати. Згодом наказом директора його таки відсторонили.

Керівництво ліцею просило відмовити у задоволенні позову, посилаючись на постанови Кабінету Міністрів України та накази Міністерства охорони здоров’я.

Однак чоловік висловив думку, що наказ підлягає скасуванню, оскільки він є незаконним і таким, що грубо порушує його конституційні, природні та професійні права. Зазначив, що ні постановою КМУ, ні наказом МОЗ не встановлено обов'язку проходження працівниками закладів освіти профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19 саме до 8 листопада. Він звернув увагу на те, що ні трудовим договором, ні наказом про прийняття на роботу, ні посадовою інструкцією не передбачено необхідності наявності у нього профілактичного щеплення проти COVID-19.Керівництво ліцею просило відмовити у задоволенні позову, посилаючись на постанови Кабінету Міністрів України та накази Міністерства охорони здоров’я.В підсумку суд задовольнив позов двірника частково, зокрема скасував наказ директора ліцею про відсторонення його від роботи. Також заклад освіти зобов’язали нарахувати і виплатити заробітну плату за час незаконного відсторонення від роботи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...