• Головна
  • У ВОЛИНСЬКІЙ ОДА АНАЛІЗУВАЛИ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ ОБЛАСТІ ЗА ПІДСУМКАМИ 2021 РОКУ
14:38, 23 лютого 2022 р.

У ВОЛИНСЬКІЙ ОДА АНАЛІЗУВАЛИ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ ОБЛАСТІ ЗА ПІДСУМКАМИ 2021 РОКУ

Власні доходи місцевих бюджетів в цілому по області зросли на 20,8 % або на 1,1 млрд грн у порівнянні з попереднім роком. Доходи обласного бюджету – на 188,5 млн грн, або на 23,8 %.

У ВОЛИНСЬКІЙ ОДА АНАЛІЗУВАЛИ ВИКОНАННЯ БЮДЖЕТУ ОБЛАСТІ ЗА ПІДСУМКАМИ 2021 РОКУ, фото-1

Це стало відомо 22 лютого під час наради у голови облдержадміністрації Юрія Погуляйка щодо виконання місцевих бюджетів області у 2021 році та заходів щодо наповнення місцевих бюджетів і ефективного використання коштів у 2022 році, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

«Уже зараз можна зробити об’єктивну оцінку організації роботи у минулому році як у забезпеченні надходжень до бюджету, так і проведенню запланованих витрат. Також можна визначити пріоритети на поточний рік. У 2021 році область подолала негативні тенденції, пов’язані з коронавірусною хворобою. Це дало можливість збільшити надходження до місцевих бюджетів та спрямувати додаткові ресурси на вирішення першочергових питань. На сьогодні таке питання – розгортання сил тероборони, над яким ми і працюємо», – зауважив голова ОДА Юрій Погуляйко на початку наради.

Як повідомив директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк, на сьогодні вже опрацювали звіти про виконання місцевих бюджетів за 2021 рік.

«Упродовж 2021 року до місцевих бюджетів області мобілізували понад 6,4 млрд грн податків і зборів, в тому числі до обласного бюджету майже 1 млрд грн. Виконання планових показників забезпечили на рівні 104,6 % і 104,8 % відповідно. До спеціального фонду місцевих бюджетів за минулий рік склали 440,8 млн грн, що становить 128,6 % до запланованого обсягу. Власні доходи місцевих бюджетів в цілому по області зросли на 20,8 відсотка, або на 1,1 млрд грн у порівнянні з попереднім роком. Доходи обласного бюджету – на 188,5 млн грн, або на 23,8 відсотка. Виконання планових показників за власною дохідною базою забезпечили у 52-х територіальних громадах та 4-х районних бюджетах», – поінформував Ігор Никитюк.

Якщо говорити детальніше, то із державного бюджету до місцевих бюджетів області у 2021 році перерахували майже 6,4 млрд грн міжбюджетних трансфертів, в тому числі 1,1 млрд грн дотацій і 5,3 млрд грн – субвенцій.

За рахунок усіх отриманих коштів із місцевих бюджетів минулого року провели майже 13,2 млрд грн видатків, в тому числі 10,2 млрд по загальному фонду, а 2,8 по спеціальному фонду.

У цілому за рік на додаткові видатки місцевих бюджетів області спрямували майже 470 млн грн від перевиконання доходів. Ці кошти дозволили збільшити витрати на оплату праці працівникам бюджетної сфери майже на 70 млн грн, понад 300 млн грн – на інфраструктурні проекти, реалізацію місцевих програм, підвищення рівня забезпеченості закладів соціально-культурної сфери.

На державному рівні наприкінці року підтримали пропозиції області щодо фінансової підтримки найменш спроможних місцевих бюджетів для належного завершення опалювального сезону зими 2021 та весни 2022 року. На ці цілі з державного бюджету у минулому році для області скерували 25 млн грн, у цьому ще 43 млн гривень. Пропозиції щодо розподілу цих коштів підготують вже найближчим часом.

Місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування протягом минулого року забезпечили у цілому належне використання фінансових ресурсів, переданих місцевим бюджетам з державного бюджету у вигляді міжбюджетних трансфертів. За підсумками року касові видатки за цільовими трансфертами з державного бюджету склали у цілому по області 5,4 млрд гривень.

Із загального обсягу ресурсу, переданого з державного бюджету у минулому році, на здійснення капітальних та інших витрат, пов’язаних з розвитком області, місцеві бюджети отримали у цілому понад 1,2 млрд гривень. Таким чином, за минулий рік інвестиційна підтримка з державного бюджету витрат місцевих бюджетів становила майже 20 відсотків від усіх власних та закріплених доходів місцевих бюджетів.

Зокрема, обсяг використання дорожньої субвенції у 2021 році склав 975,8 млн грн (з урахуванням залишків попереднього року), який використали у сумі 956,5 млн грн, або 98 % від обсягу.

На розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості області спрямували залишки коштів відповідної субвенції з державного бюджету у сумі 42,8 млн грн.

З державного фонду регіонального розвитку отримали 154 млн грн, з яких використали 145 млн гривень.

У 2021 році на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій передали субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам обсягом 177,1 млн грн, яку із залишками минулих років (3,5 млн грн) використали у сумі 138,5 млн гривень.

Бюджету області передбачили субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання житла для дітей-сиріт у сумі 15,5 млн грн, що на 48,1 відсотка більше показників 2020 року. Кошти субвенції у сумі 15,2 млн грн спрямували виключно на виплату грошової компенсації 36 дітям-сиротам.

З метою стабілізації роботи комунальних підприємств області в осінньо-зимовий період, виконання умов Меморандуму щодо компенсації різниці в тарифах, для погашення боргів за природний газ за грудень 2021 року провели взаєморозрахунки в рахунок погашення боргу за спожитий природний газ АТ «Укргазвидобування» на суму 125,4 млн грн, або 95,8 %до обсягу заборгованості з різниці в тарифах.

Враховуючи вимоги бюджетного законодавства та ухвалення на державному рівні рішень щодо продовження реалізації у 2022 році окремих державних програм на місцевому рівні, за підсумками року на рахунках місцевих бюджетів зберегли 292,1 млн грн коштів цільових субвенцій. У цьому році відповідні кошти мають спрямувати на продовження розпочатих раніше робіт.

«Як ви пам’ятаєте, ми багато років пропонували Кабінету Міністрів України, щоб залишки по субвенціях не поверталися у державний бюджет, а була можливість їх цільового використання у наступному році. На цей час щодо більшості субвенції таке рішення ухвалили і ці кошти використовуватимуться у 2022-му році», – зауважив директор департаменту фінансів облдержадміністрації.

Усього станом на початок 2022 бюджетного року залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів з урахуванням коштів субвенцій з державного бюджету складають понад 990 млн гривень. Основна частина таких додаткових фінансових ресурсів – понад 330 млн грн належить найбільш фінансово спроможним місцевих бюджетам області.

Крім того, додатковий фінансовий ресурс обласного бюджету складає у 2022 році 55,5 млн гривень. З них 2,6 вже направили на тероборону.

«Обсяг вільних залишків коштів місцевих бюджетів у 2022 році свідчить про наявність у більшості органів місцевого самоврядування області достатніх фінансових ресурсів для вирішення першочергових питань фінансового забезпечення делегованих та власних повноважень в умовах реформування територіальної організації влади та спрямування частини наявних коштів на розвиток відповідних територій, в тому числі, як зазначив Юрій Михайлович, і на тероборону», – резюмував доповідь Ігор Никитюк.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...