• Головна
  • Чи безпечна чорниця, яку продають на луцьких ринках?
08:03, 25 червня 2013 р.

Чи безпечна чорниця, яку продають на луцьких ринках?

У літню пору експерти радять побільше їсти вітамінів. Кількість різноманітних фруктів та ягід на ринках вражає. Наразі саме сезон чорниць.

Проте відомо, що серед інших, ці ягоди можуть мати найбільший вміст радіації. Кореспонденти ТРК «Аверс» намагалися дізнатися, що продають на Луцькому ринку, чи екологічно чиста там продукція, та чи переймаються цим покупці, - повідомляє ТРК «Аверс».

На ринку можна придбати усе, чого душа забажає. Літо - сезон, коли продають найрізноманітніші овочі та фрукти. Лучанка Людмила розповідає, що повністю довіряє продавцям та із задоволенням купує продукти на ринках. Не лякають жінку навіть зібрані чорниці, які серед ягід можуть мати найбільший вміст радіації. Жодних лаболаторних досліджень у продавців вона не вимагає: «Людина приїхала з ковельського району, я поспілкувалася з нею, вважаю, що її можна довіряти… Не думаю,що їх чимось там обробили. В лісі ростуть, значить можна брати».
І таких як Людмила цілий ринок. Люди не надто переймаються, що вони їдять. А от працівники державної лаболаторії ветеринарто-санітарної експертизи кажуть, варто думати, що купуєш. Щодня на ринку вони перевіряють крамарів та їхній товар.

Завідувач державногї лаболаторії на центральному ринку Зарубайко Тетяна розповіла: «Перевіряється продукція вся, але якщо тільки жіночка прийшла стала і є контролери, які слідкують, тому що вони беруть проплату за місце, і є наші працівники лаболаторії . Контролер не має права надати місце без дослідження лаболаторії».
І справді, у деяких продавців такі собі експертизні листівки є. Однак далеко не у всіх.

Продавець Анастасія зазначила: «Привозимо чорницю часто, аналізи беруть кожний день, нам дають коріжки, що чорниця чиста». І хоч експертиза, за словами працівників лабораторії проводиться, та от тільки самі покупці не цікавляться тим, що їдять.

Журналісти ТРК «Аверс» придбали чорницю на ринку та вирішили дізнатися у лабораторії чи можна її вживати. Результат надали через кілька хвилин.

Лаборант Ангеліна Чорна констатувала: «Радіологія норма 500». І хоч фахівці запевняють, чорниці безпечні, радіацію в ягодах все ж знайшли. І це на санкціонованому ринку, не говорячи вже про стихійні, де подібних лабораторій годі й шукати. Та хто зна, що доведеться купити наступного разу, тому все ж варто цікавтися звідки привезенний продукт, та не забувати, що на Волині є три райони, забруднених радіацією.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...