• Головна
  • На які зарплати можуть розраховувати українські заробітчани у Польщі у 2022 році?
Новини компаній
11:58, 17 червня 2022 р.

На які зарплати можуть розраховувати українські заробітчани у Польщі у 2022 році?

Новини компаній
На які зарплати можуть розраховувати українські заробітчани у Польщі у 2022 році?, фото-1

Трудова міграція українців до Польщі актуальне питання порядку денного. З початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України вона набула ще більшого розмаху.

За офіційними даними, зараз у Польщі проживає 2 мільйони 175 тисяч громадян України. Більшість з них обирає не лише перечекати тут складні часи, але й знайти роботу.

На яку зарплату можуть сподіватися українські заробітчани у Польщі та які особливості виплат? Читайте у нашій статті.

Як змінились виплати зарплат у Польщі?

З початку 2022 року мінімальна заробітна платня у Польщі зросла до 2 363 нетто злотих або ж 15 638 грн (курс валют станом на червень 2022). Працівники зі середньою зарплатою після сплати податків отримують не менше 3 311 злотих або ж близько 22 000 грн.

При мінімальній погодинній оплаті праці (18,3 14,88 злотих на руки) робітник може заробити за місяць близько 2 800 злотих.

Проте, це найменший поріг можливого прибутку. Якщо спеціаліст володіє високою кваліфікацією, роботодавець готовий платити більше.

Які фактори впливають на заробітну платню українців у Польщі?

  • знання мови
  • відсутність/наявність досвіду
  • освіта
  • рівень компетенції, кваліфікація
  • здатність навчатися
  • управлінські якості, комунікабельність (для менеджерських посад)

Для робітничих спеціальностей також враховується можливість працювати понаднормово, у вихідні чи святкові дні, брати нічні зміни. Зазвичай роботодавець готовий доплачувати, якщо найманому працівнику підходить запропонований графік.

Де українці шукають роботу в Польщі?

Найчастіше українські заробітчани бажають працювати у великих містах. Рейтинг очолюють Варшава (середня зарплата 6000 злотих), Вроцлав (середня з/п 5120 злотих), Гданськ (середня з/п 5120 злотих), Катовіце (середня з/п 4480 злотих) та Краків (середня з/п 4480 злотих). Якщо говоримо про джерела пошуку інформації о вакансіях, то потенційні кандидати вибирають досвідчених внутрішніх рекрутерів, які мають повну інформацію про всі вакансії і ретельно переказують дані.В Групі Прогрес (Grupa Progres) є свої сторінки в Facebook i Instagramб де постійно оновлюється інформація про нові вакансії.

Як заробітчанину зрозуміти, скільки він отримуватиме щомісяця “на руки”?

Під час пошуку оптимальних вакансій варто звернути увагу, яка зарплата рекомендована для обраної посади. У пропозиціях роботодавців найчастіше фігурує зарплата брутто (сума, з якої ще не вирахувані податки). Пошукача ж повинна цікавити зарплата нетто (дохід працівника після стягнення всіх державних оподаткувань). Тож перед початком трудових відносин важливо уточнити у наймача суму “чистого” прибутку за місяць.

Наприклад, як нам повідомили в одній з найбільших агенцій групі Прогрес (Grupa Progres)працівникам дають на руки умову на польскій і українській мовах, в якій згідно з польським законодавством вписана ставка брутто, але рекрутери завжди інформують про ставку чисту (на руки) перед затрудненням.

Яку зарплату пропонує польський ринок праці для різних професій?

Найбільше платять працівникам ІТ-сфери — їхня зарплата коливається у межах 6000-8300 злотих. У ранзі високооплачуваних професій також лікарі вищої категорії — хірурги, анестезіологи, гінекологи, стоматологи тощо. Їхній прибуток за місяць може складати 6000-7500 злотих. Приблизно на таку ж фінансову винагороду претендують інженери та юристи. Проте, при працевлаштуванні на топ-вакансії пріоритет надається громадянам Польщі, а лише потім — інших країн

З робітничими спеціальностями ситуація краща. Ринок пропонує вакансії касира та продавця з актуальною місячною ставкою у 2300-3700 злотих на руки. Будівельники, столярі, вантажники та електрики зможуть заробляти2300-4200 злотих щомісяця (в залежності від місця працевлаштування). Спеціалістам харчової промисловості роботодавці готові платити на місяць 3400-3600 злотих. Сортувальникам, пакувальникам на заводах обіцяють в середньому 3200-3400 злотих, але тут не треба мати спеціального досвіду. Такий вид зайнятості найчастіше для себе обирають жінки і сімейні пари.

Шукаєте легальну роботу у Польщі?

Grupa Progres допоможе вам з пошуком безплатних вакансій. Ми ознайомимо вас з потенційними умовами праці та проконсультуємо з питань працевлаштування.

Будь ласка, відправте своє резюме на ел. скриньку [email protected]

Також ми підготували анкету для людей, які на даний час знаходяться у Польщі. У ній можна залишити свої контактні дані, а також ваше поточне місце проживання у Польщі.

Надсилайте резюме або ж заповнюйте анкету: https://www.interankiety.pl/f/WwNVgxgw

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...