• Головна
 • Що таке відкатні ворота та з яких елементів вони складаються
Новини компаній
11:00, 27 червня 2022 р.

Що таке відкатні ворота та з яких елементів вони складаються

Новини компаній
Що таке відкатні ворота та з яких елементів вони складаються, фото-1

Ворота являються обов’язковим атрибутом кожного двору як приватного дому, так і підприємств. Існує три типи механізму відкриття воріт – відкатні ворота, розпашні ворота та секційні.

Останній не дуже часто використовують на проїздах в двір, він більше підходить до гаражів. А ось два перших можна побачити майже всюди. Кожен обирає тип, який йому подобається.

Але є моменти, коли той, чи інший немає можливості використовувати.

Так, наприклад, коли мало простору для відкриття розпашних воріт встановлюють відкатні. Вони не «з’їдають» цей корисний простір, оскільки відкриваються відкочуючись вбік вздовж огорожі.

З чого складаються відкатні ворота

Маємо три підтипи відкатних воріт – підвісні, на роликах по рельсу та консольні. Але познайомимося більш детально з останнім, оскільки зараз його використовують найчастіше. І це не дивно. Консольні відкатні ворота позбавленні всіх недоліків, які мали попередні два підтипи.

До складу комплекту відкатних воріт входить:

 • Дворівневий каркас;
 • Матеріал для обшивки (профнастил, дерево, металеві прути тощо);
 • Закладна деталь (виготовляється зі швелера та металевих прутів);
 • Фурнітура для відкатних воріт (спеціальний набір комплектуючих, які забезпечують відкатний механізм роботи воріт);
 • Автоматика для відкатних воріт – встановлюється за бажанням.

Давайте розглянемо кожну складову більш детально.

Дворівневий каркас

Даний елемент виготовляється виходячи з таких розрахунків – беремо ширину отвору під ворота і додаємо ще половину даної величини на хвостовик. Він може бути трикутним та прямокутним. Останній варіант використовують на дуже широких отворах. Виготовляють каркас або з двох профільних труб більшого та меншого розмірів (наприклад 60*40 мм та 30*20 мм), які зварюються між собою. Або ж із спеціального Т-профілю, який пришвидшує збір каркасу в рази. Ворота з такого профілю виходять надійні і без зайвих витрат на герметик.

Матеріал для обшивки

В якості обшивки можна використовувати будь-який матеріал, який підходить для цих цілей. Найчастіше можна зустріти ворота обшиті металевими листами профнастилу. Це був легкий і маловартісний варіант. Також обшивають деревом та використовують металеві прути та елементи кування.

Закладна деталь

Закладна потрібна, щоб встановити роликові опори з комплекту фурнітури. Її виготовляють з металевого швелера та прутів, які наварюють для стійкості. Далі цю конструкцію бетонують. Рекомендують брати швеллер 12-20 мм шириною. Можна закупити все на металобазі або ж купити готовий комплект (навіть є така опція у деяких продавців всього для воріт).

Фурнітура для відкатних воріт

Жодні відкатні ворота консольного типу не обходяться без комплекту фурнітури. Саме завдяки їй і відбувається рух стулки. Головними елементами комплекту вважають направляючу балку та пару роликових опор. Балка прикріплюється зварюванням до нижньої частини каркаса воріт, а пара опор встановлюється на заздалегідь забетонованій закладній.

Ролики заводяться всередину балки і перекочуючись по ній приводять стулку в рух.

Також в комплекті є верхній і нижній уловлювачі, які утримують ворота в закритому положенні, верхні ролики, які направляють рухатися по прямій, кінцевий ролик, який накочується на поличку нижнього уловлювача і передає частину навантаження від ваги стулки на нього.

А також заглушка (гумова або металева), яка захищає балку від мусору та бруду.

Автоматика для відкатних воріт

Люди, які полюбляють комфорт в усіх сферах свого життя встановлюють на відкатні ворота автоматику. З нею не потрібно виходити з авто, щоб відкрити та закрити ворота. Просто даєш команду з пульта або іншого пристрою керування і чекаєш поки ворота самі відриваються. В комплекті для автоматизації повинен бути привід, пристрій керування, кінцеві вимикачі та зубчаста рейка.

Як зробити відкатні ворота своїми руками

Зараз такий час, що всю необхідну інформацію можна знайти в Інтернеті. Головне знати, що шукати та довіряти тільки перевіреним джерелам. Так і з інструкціями по виготовленню та встановленню відкатних воріт. Їх можна знайти як у фото-, так і відео форматі.

Також є різноманітні сайти, на яких знаходиться вся необхідна інформація та можна купити майже все, що необхідно для виготовлення та встановлення таких воріт. Наприклад, на сайті Нові Ворота можна знайти фурнітуру для воріт, готові каркаси, комплекти «Звари Сам», Т-профіль для виготовлення воріт, автоматику для відкатних воріт та таке інше, яке може знадобитися в процесі виробництва.

Також там можна знайти всю необхідну інформацію по виготовленню та встановленню як воріт, так і автоматики на них.

Наприклад, прочитайте: Як зробити відкатні ворота своїми руками

Якщо коротко розібратися, то даний процес складається з таких етапів:

 • Бетонування закладної деталі
 • Виготовлення дворівневого каркаса стулки
 • Встановлення всіх елементів комплекту фурнітури для відкатних воріт
 • Встановлення каркаса воріт на отвір
 • Обшивка каркасу обраним матеріалом
 • Встановлення замка або автоматики для відкатних воріт.
 • Ціна на виготовлення відкатних воріт

Вартість виготовлення відкатних воріт консольного типу може бути різною. На неї впливають різні фактори.

Наприклад:

 • Ширина отвору під ворота
 • Майбутня вага (впливає на тип фурнітури – велика чи мала)
 • З яких матеріалів буде виготовлятися стулка та чим її обіш’ють
 • Чи буде встановлена автоматика
 • Хто буде виконувати роботи по виготовленню та встановленню відкатних воріт
 • Тощо.

Вартість стартує з 20 000 грн (приблизно). Зрозуміло, що якщо виконувати все самостійно, то це обійдеться дешевше. Але потрібно любити все робити своїми руками та вміти користуватися зварювальним апаратом та іншими будівельним інструментами.

Чим можна обшити відкатні ворота

Як уже згадували раніше каркас відкатних воріт у більшості випадків роблять дворівневим, щоб було як кріпити обшивку и це виглядало естетично. В якості матеріалу для цього можна обрати будь-який доступний.

Наприклад, більшість обирають профнастил. Він доступний, має багато різноманітних форм хвилі та кольорову гаму. Також його легше кріпити. Рекомендуємо купувати листи з товщиною сталі не менше, ніж 0,45 мм. В іншому випадку профнастил буде як картонний папір.

Також можна обшити деревом, але в такому випадку слід розуміти, що ворота будуть важкими. Треба також враховувати, що при намоканні деревина стає важчою, тому при підрахунках слід зважати на цей фактор, щоб правильно обрати фурнітуру для відкатних воріт.

Ну і ще один популярний матеріал – сендвіч-панелі. Вони коштують значно дорожче, аніж профнастил чи деревина, але придають гарний вигляд стулці.

Завершення

При виготовленні та встановленні відкатних воріт консольного типу слід розрахувати все до дрібниць. Врахувати всі можливі нюанси, щоб правильно вибрати фурнітуру для воріт та матеріал, з якого буде виготовлятися каркас стулки. До вибору комплектуючих слід також підійти відповідально. Невірно обраний комплект може призвести до швидкої поломки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...