11:13, 16 липня 2013 р.
Інтерв'ю з виконавчим директором «Бандерштату»
3-4 серпня на території Центрального парку культури та відпочинку імені Лесі Українки в Луцьку відбудеться Всеукраїнський фестиваль «Бандерштат», що покликаний підносити національну ідею серед молоді та творчих колективів, пропагувати українські цінності і здоровий спосіб життя, а також увічнити ім’я Степана Бандери як символу нескореності нації. Що цікавого чекати учасникам та гостям фестивалю, розповідає виконавчий директор «Бандерштату» Павло ДАНИЛЬЧУК (на фото).
За сім років свого існування «Бандерштат» змінив не тільки місце проведення, а й концепцію. Розкажіть про це докладніше.
— Коли ми 2007–го починали, перед нами стояло завдання створити майданчик для якісного року. Тоді це був хороший фестиваль альтернативної музики. Потім зрозуміли, що треба виходити за рамки цього формату, і розширили програму. У 2009–му окреслили концепцію як «стиль українського духу», а цьогоріч позиціонуємо себе як «фестиваль українського опору».
— Тобто ви вважаєте, що назріла потреба чинити опір?
— Наша країна рухається не в тому напрямку, відбувається наступ на все українське. Тому фестиваль має зайняти певну громадянську позицію. Організаційний комітет вирішив, що цього року «Бандерштат» зробить акцент на темі опору. Йдеться про спротив тому, що загрожує українському духові, — спротив хамству, русифікації, музиці та серіалам, які засмічують культурний простір, утиску прав людини… Чинити опір не означає брати в руки автомати. Можна воювати і словом, і думкою, і музикою. Опір — це спосіб життя, вияв громадянської позиції, починаючи від того, як ти переходиш дорогу, і закінчуючи тим, за кого голосуєш на виборах.
— У такому разі чим заінтригує цьогорічний «Бандерштат»?
— Намагаємося максимально наситити програму фестивалю, який триватиме два дні. Уперше в нас буде два головні виконавці — гурти «Скрябін» і «Тартак». Хочемо запросити цікавих політиків, літераторів, редакторів видань, і вже тривають перемовини з Юрієм Луценком, Юрієм Макаровим, Миколою Княжицьким, Оксаною Забужко, Вахтангом Кіпіані, працівниками Центру досліджень визвольного руху. Плануємо видати «Бандерштатну антологію», до якої увійдуть найкращі поезії учасників, які виступали на літературній сцені фесту.
Крім того, організовуємо збір коштів на пам’ятник Степанові Бандері в Луцьку. Для цього у соціальних мережах проводимо благодійний аукціон побачень.
Уже традиційно на території проведення буде заборонено вживати спиртні напої. Наразі «Бандерштат» — єдиний в Україні безалкогольний фестиваль. Через це, можливо, і втрачаємо якусь частину потенційних відвідувачів, але хочемо бачити тверезі обличчя. Бо як можна говорити про ідеї провідників нації, УПА з пляшкою пива чи горілки в руках?
— Чи до снаги фестивалю привабити до нашого міста туристів?
— Це єдиний повноформатний фестиваль у Луцьку, його візитівка. Якось до нас приїжджав радник львівського міського голови і жартома скаржився, що Луцьк відбирає у Львова туристичний потенціал, бо тепер «Бандерштат» (це одна із неформальних назв Львова. — Ред.) асоціюється з нашим містом.
А якщо серйозно, то фестиваль збирає більше туристів, аніж місцевих жителів, звиклих до безплатних заходів.
— Цього року без плати на територію теж не потрапити?
— Щоб українська справа розвивалася, у неї потрібно вкладати кошти. До липня вартість квитка на два дні становила 70 гривень. З 1 липня по 2 серпня доведеться заплатити 80 гривень, а у день фестивалю — 100 гривень. До вартості квитка входить проживання в наметовому містечку. Вхід для дітей віком до 12 років, ветеранів УПА та організованих груп громадян з обмеженими фізичними можливостями буде безплатним. Дітей пропускатимуть тільки в супроводі дорослих (мати при собі паспорт батька чи матері та свідоцтво про народження дитини, можна копію).
— І наостанок окресліть, якою бачите аудиторію «Бандерштату»…
— Це люди, які не лише відпочивають та слухають музику, а й думають та приймають рішення. Ми не є політичним фестивалем, але ми обговорюємо важливі суспільні питання: вшанування вояків УПА та героїв національно–визвольних змагань, про яких забули сьогодні. Цього року ми більше акцентуємо на сучасності, а не на історії. Бо важливо, щоб молодь змінювалася і міркувала над тим, як будувати майбутнє.
НОВАЦІЇ ЦЬОГО РОКУ:
=Wi-Fi зони для відвідувачів та журналістів;
=дитяче містечко — для всіх, хто буде з дітками, майстер–класи та ігри для корисного і приємного спільного проведення часу;
=патріотичні флеш–моби, під час одного з яких учасники утворять під небом Волині герб України — Тризуб;
= онлайн–трансляція фестивалю;
=історична військова реконструкція, інсценізація боїв УПА;
=поруч із головною працюватиме акустична сцена, де молоді гурти презентуватимуть свою творчість.
Ярослава Тимощук
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
20:27
2 жовтня
08:34
2 жовтня
live comments feed...