• Головна
  • Лукашенко “викрив змову” Варшави та Києва. Чому його версія «договорняка» виглядає смішно
07:38, 22 листопада 2022 р.

Лукашенко “викрив змову” Варшави та Києва. Чому його версія «договорняка» виглядає смішно

Лукашенко “викрив змову” Варшави та Києва. Чому його версія «договорняка» виглядає смішно, фото-1

21 листопада Лукашенко вкотре викрив підступну змову ворогів Білорусі та Росії. Під час зустрічі з главою Удмуртії Олександром Брачаловим він детально прокоментував історію з ракетою, яка залетіла на територію Польщі. І відразу виявили, чий це підрив.

Лукашенко замикається у вузьких рамках білоруської тематики. Його приваблює широка міжнародна арена, він претендує на статус політика світового рівня. Тому він періодично коментує різні події в світі. І чим більше він опиняється в міжнародній ізоляції, тим частіше намагається якось привернути до себе увагу.

А тепер кинувся в теорії змови і пояснив появу ракети на території Польщі зрадницькою змовою між Польщею та Україною: «Треба відповісти на елементарні запитання. Чому саме під час саміту «двадцятка» раптово напала на державу НАТО, як її спочатку представляли. Ви знаєте, я боюся робити висновки, але, здається, така каша, що нікуди подітися. Але трохи прорахувалися – люди загинули. А полякам треба відповідати перед своїм населенням. Керівництво Польщі має відповісти перед поляками, як це могло статися, чому вони вдарили по території Польщі, хто погодився, чому ракета раптом повернула зі сходу на захід і полетіла. І чому стріляли в той момент, коли в повітрі не було російських ракет. Ракет на той момент не було. На ці питання потрібно дати відповідь, і все стане зрозуміло».

Лукашенко вже зрозумів сенс цього «контракту». З його міркувань випливає, що це була провокація з боку Польщі та України з метою втягнути НАТО в конфлікт з Росією. Чому вона зазнала невдачі? І ось тут найцікавіше.

За версією Лукашенка, провокація («угода») провалилася через те, що проти неї виступили США: «Молодці. Джо Байден – до його честі, він щиро сказав: «Вибачте, не росіянин (ракета. – Авт.)».

Однак у цій конспірологічній версії є одна невідповідність. Відповідно до офіційного російського та білоруського ідеологічного наративу, Польща та Україна є несамостійними державами, маріонетками. Вони дуже залежні від США, сліпо виконують накази з Вашингтона і не здатні на якісь самостійні дії. Лукашенко про це неодноразово говорив.

А тепер виявляється, що Варшава і Київ самостійно, без узгодження зі США, уклали «угоду». Більше того, у справі стратегічній – війні НАТО з Росією.

Тому це одне з двох. Або теза про несамостійність і маріонетковий статус Польщі та України є дешевим пропагандистським продуктом, або ця версія Лукашенка про «ділка» розвалюється.

Але головне навіть не в цьому. До таких міркувань Лукашенка можна було б поставитися зневажливо, якби не повномасштабна агресія Росії проти України, до якої бере безпосередню участь Білорусь. На тлі того, що з території Білорусі ракети періодично залітають в українські міста та села, розповсюдження історії про одну ракету, яка випадково залетіла в Польщу, виглядає цинічно.

“Їм потрібно нас спровокувати, їм потрібна ескалація”, – говорить Лукашенко, оголюючи “таємні пружини західної політики”. На фоні неспровокованої кровопролитної війни, яку Росія веде в Україні, це виглядає абсолютно недоречно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#війна в Україні 2022
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...