07:52, 15 грудня 2022 р.
Канада перераховуватиме всі свої доходи від митних зборів у торгівлі з Білоруссю та Росією Україні на енергоремонт
Уряд Канади схвалив рішення перерахувати Україні на відновлення пошкодженої обстрілами енергетичної інфраструктури 115 мільйонів доларів, отриманих від підвищення митних зборів після скасування режиму найбільшого сприяння торгівлі (РНС).
Як повідомляється на сайті віце-прем’єр-міністра, міністра фінансів Канади Христі Фріланд, скасування пільгової торговельної політики щодо продукції з Росії та Білорусі призвело до підвищення мит на 35%.
Ці кошти будуть направлені в Україну через відповідний нещодавно створений фонд Світового банку для сприяння внеску міжнародних партнерів у відновлення енергетики в Україні.
Від початку російського вторгнення за підтримки Білорусі Канада надала Україні 5 мільярдів доларів військової та гуманітарної допомоги.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що ініціатива “Східне партнерство” та політика сусідства Європейського Союзу потребують кардинальних змін після того, як Росія розпочала повномасштабну війну проти України.
«У той час як одна країна в регіоні цілеспрямовано проводила агресивну та антиєвропейську політику, стратегія ЄС мала зосередитися на зменшенні сірої зони невизначеності на схід від своїх кордонів та інтеграції тих країн, які прагнули захистити свій європейський вибір та ідентичність. . Путін сприйняв невизначеність ЄС щодо своїх східних сусідів як запрошення до агресії», – зазначив Дмитро Кулеба в заяві, опублікованій на сайті МЗС.
Дмитро Кулеба нагадав, що через рік після останнього саміту Східного партнерства в регіоні відбулися тектонічні зміни:
- Росія розв’язала повномасштабну війну проти України,
- Білорусь припинила участь в ініціативі та взяла участь в агресії,
- ситуація між Азербайджаном і Вірменією залишалася нестабільною,
- в той же час Україна і Молдова стали кандидатами на членство в ЄС,
- Грузія отримала європейську перспективу.
Український міністр запропонував три ключові принципи реформування ініціатив Євросоюзу щодо східних сусідів.
«Насамперед ініціатива має стати транзитним інструментом для країн, зацікавлених у посиленні політичної асоціації та економічної інтеграції з Європейським Союзом. По-друге, потужний інструмент «Глобальна Європа» з бюджетом майже 80 мільярдів євро має продовжувати реалізовуватися. По-третє, «Східне партнерство» має стати інструментом поглиблення секторальної співпраці з ЄС у сферах безпеки, міграції, енергетики, транспорту, протидії гібридним загрозам і дезінформації. Водночас ключовою складовою має бути безпека», – наголосив Дмитро Кулеба.
Що отримала Білорусь від участі в ініціативі “Східне партнерство”, з якої вона вийшла
28 червня 2021 року Білорусь призупинила участь у програмі “Східне партнерство”. «Східне партнерство» – це ініціатива ЄС, спрямована на зміцнення відносин із шістьма східними сусідами ЄС: Україною, Грузією, Молдовою, Азербайджаном, Вірменією та Білоруссю.
У рамках цієї ініціативи ЄС виділив, серед іншого, кошти на підтримку різних проектів у Білорусі.
За останні роки кошти EZ в Білорусі пішли на енергозбереження, відновлення водної інфраструктури, розвиток малого бізнесу. Щорічна допомога ЕЕ Білорусі, в основному у формі грантів, становила близько 30 мільйонів євро.
Наприклад, у 2015 році почав діяти проект «Розвиток відновлюваних джерел енергії в Новоградському районі — Дорожня карта екологічно чистої території». Внесок EZ склав 540 тисяч євро.
У 2016 році розпочато реалізацію проекту «Розвиток послуг у сфері поводження з відходами в Пуховицькому районі». Внесок EZ становить 352 000 євро.
Під час епідемії коронавірусу ЄС був готовий надати підтримку Білорусі в розмірі 60 мільйонів євро. Загалом за роки участі Білорусі в програмах “Східного партнерства” країна отримала від ЄС сотні мільйонів доларів допомоги.
Матеріал опублікований за темою:
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...