На Волині двоє чоловіків за попередньою змовою із раніше засудженою жінкою, спланували крадіжку із чужого житла. Вони двічі проникали у чуже помешкання, нападали на власницю квартири та обкрадали її, - повідомляє «Під прицілом».

Зокрема, згідно заздалегідь розробленого плану, зловмисники повинні були проникнути і таємно викрасти матеріальні цінності з чужого житла.

Учасники злочину ретельно спланували дії кожного із зловмисників, розподілили між собою ролі. Усі з них мали рукавички, аби не залишити на місці події слідів рук.

Один із чоловіків підібрав ключ, аби потрапити у квартиру та почав там нишпорити. Тим часом, жінка чекала перед входом у під’їзд, аби побачити хто рухатиметься у напрямку будинку. Коли ж вона помітила, що до помешкання наближається його власниця, зловмисниця забігла до квартири, щоби попередити крадіїв про небезпеку.

Коли власниця квартири увійшла в помешкання, один із крадіїв втік, а ще троє залишилися у чужому житлі.

Раптово, у коридорі, зловмисники напали на власницю житла, затулили рота та приставили до шиї лезо. Один із крадіїв почав вимагати у жінки сказати, де в квартирі зберігаються гроші та цінності, погрожуючи їй відрізати пальці у випадку відмови. Група зловмисників почали різати лезом шию та руки жінки. Вони зв’язали їй руки і ноги, заклеїли скотчем рот, а тоді вдарили у потилицю, внаслідок чого жінка втратила свідомість. Коли вона прийшла до тями та намагалася дібратися до мобільного телефону, зловмисники знову побили її та довели до непритомного стану.

Так, крадії вкрали з квартири 1100 гривень, 200 доларів США, золоті прикраси та мобільний телефон. Загальна сума крадіжки становить 4060 гривень. Після цього зловмисники втекли з чужого помешкання.

Крім цього, приблизно через місяць, зловмисники повернулися у ту ж квартиру, повторно напали на потерпілу, порізали їй шкіру, заліпили рот скотчем, шлангом зв’язали руки та ноги і вдарили у потилицю, від чого жінка втратила свідомість.

Після цього, бандити вкрали 200 гривень та 100 доларів США. Загальна сума крадіжки становить 705 гривень.

При розгляді справи у суді першої інстанції, обвинувачення не було підтверджене, оскільки частина доказів була суперечливою, а інша їх частина зібрана з порушенням вимог кримінально-процесуального закону.

Самі ж обвинувачені своєї вини не визнали і наголосили, що не причетні до злочинів.

Натомість, потерпіла вказала, що напад на неї вчинили троє осіб, одна з яких жінка. Проте, вказані нею ознаки не співпали з зовнішніми ознаками обвинувачених.

Так, суд почав вбачати у показаннях потерпілої неправдиві дані. Неправдиві показання, на думку суду, давала і одна із обвинувачених, яка постійно змінювала свої слова.

Та, розглянувши матеріали справи, показання свідків, потерпілої та самих обвинувачених, суд прийшов до висновку виправдати двох обвинувачених чоловіків у зв’язку з недоведеністю їх участі у вчиненні злочинів.

А от що стосується раніше судимої жінки, яка також входила до числа обвинувачених, то виявилося, що вона взагалі не причетна до скоєння злочину. Це й пояснює той факт, чому жінка постійно давала суперечливі показання.