На Волині адвокат, надаючи юридичні поради своєму клієнту, вимагав у нього 2500 доларів США, аби в подальшому передати їх в як хабар двом посадовцям управління юстиції, - інформує «Під прицілом».

Так, адвокат згодом мав передати кошти начальнику відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції та начальнику відділу державної виконавчої служби Любомльського районного управління юстиції.

Тож він, знаходячись на території АЗС «WOG» у Луцьку, переконував клієнта дати йому частину коштів, а саме 1000 доларів США. Натомість обіцяв вирішити питання про повернення вилучених у нього товарно-матеріальних цінностей по адміністративній справі про порушення митних правил.

Підбурюванням до давання хабара службовій особі адвокат скоїв кримінальне правопорушення.

У судовому засідання обвинувачений визнав свою вину повністю. Він підтвердив, що, надаючи адвокатські послуги, переконував останнього надати гроші для вирішення питання по адміністративній справі свого клієнта, зокрема шляхом скасування постанови Любомльського районного суду в апеляційному суді Волинської області, представляючи його інтереси.

Однак у зв’язку з сімейними обставинами, не зміг взяти участы у розгляді апеляційної скарги, а тому повернув кошти.

В подальшому адвокат переконував чоловіка передати ці ж кошти, аби згодом їх віддати  як хабар начальнику відділу державної виконавчої служби Ковельського міськрайонного управління юстиції та начальнику відділу державної виконавчої служби Любомльського районного управління юстиції.

Та насправді адвокат ні з ким із службових осіб не домовлявся. Хоча заявив, що зробив би це пізніше.

Та у судовому засіданні обвинувачений розкаявся у скоєному та просив суворо його не карати. До того ж суд зважив на те, що чоловік раніше судимий не був і уклав з прокурором угоду про визнання винуватості, де було погоджено застосування покарання у вигляді штрафу.

Таким чином суд все ж визнав чоловіка винним у вчиненні кримінального правопорушення та призначив йому покарання у виді 2 років іспитового терміну.