• Головна
  • Девʼять родин кримських татар проживає у Луцьку
09:59, 19 травня 2023 р.

Девʼять родин кримських татар проживає у Луцьку

Родина Зейнідінових

Родина Зейнідінових

Родина Зейнідінових

Дев'ять кримськотатарських сімей живуть у Луцьку після початку повномасштабної війни з Росією.

Про це розповів Суспільному голова громадської організації «Кримські татари Волині» Сервер Зейнідінов.

Деякі родини приїхали нещодавно.

«Це пов’язано з мобілізацією в Криму, так само і окупацією Херсонської області, де компактно проживають кримські татари. Сім’ї військових приїхали», – говорить Сервер Зейнідінов.

Є двоє – чоловіків на Волині, які пів року тому виїхали із Євпаторійського району в Росію і через Білорусь дісталися України. З міркувань безпеки родичів, які залишаються в Криму, чоловіки не показують облич та не називають своїх імен.

Завдяки українським паспортам, кажуть, перетнули український кордон без проблем.

«Ми одразу після оголошення мобілізації виїхали. Нас не було ще в списках на мобілізацію, тому нас на всіх пропускних пунктах пропустили», – розповідає кримський татарин, який виїхав на Волинь пів року тому.

Його товариш каже: «З території Білорусі багато було перевірок, години три нас допитували: "Куди їдемо, чому?" – такі моменти. Ми були на території Білорусі, в місті Брест. Перед нами був такий момент: або в Європу, але ми вирішили їхати в Україну. Це країна, в якій я народився».

Сервер Зейнідінов оселився з сім’єю у Луцьку в 2014 році після окупації Криму. Родина з трьома дітьми приїхала з Джанкойського району. Старший син, — каже Сервер, — зараз воює у ЗСУ. Окрім нього ще четверо кримських татар з громади воюють в лавах Збройних Сил України.

Наймолодша донька родини Зейнідінових, 16-річна Султаніє, розповідає, що виїхала з Криму, коли їй було 7. До цього, каже дівчина, на материковій Україні жодного разу не була. Росла в кримськотатарських традиціях, добре знає історію своєї родини, зокрема й історію депортації в 1944 – до Узбекистану.

«Якщо говорити зі сторони батька, то ще до Другої Світової війни мій прадідусь був репресований через те, що він дитина мулли – мусульманського священнослужителя. Його зіслали на Урал. Моя прабабуся залишилась сама із 5 дітьми, їх депортували», – розповідає дівчина родинну історію.

Зараз, – говорить Сервер Зейнідінов, – в Україні відбувається становлення політичної нації, тож українці та кримські татари мають пройти цей процес разом як корінні народи української держави.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...