• Головна
  • 18 випадків хвороби Лайма зареєстрували на Волині з початку сезону кліщів
10:44, 4 серпня 2023 р.

18 випадків хвороби Лайма зареєстрували на Волині з початку сезону кліщів

Хвороба Лайма

Хвороба Лайма

Із настанням тепла і літніх відпусток українці дедалі частіше відпочивають на природі. Відтак на Волині стали частіше фіксувати випадки укусів кліщів.

Про це повідомляють у Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Так, цього року на Волині зареєстрували понад 600 звернень з приводу нападів кліщів. Найбільше звернень – у медичні заклади Луцька і Луцького району, Нововолинська. У 50% випадків напади відбулися на присадибних, дачних ділянках, у місцях відпочинку на природі.

У Волинському обласному центрі контролю та профілактики хвороб цього року лабораторно дослідили понад 80 кліщів, знятих із людей. У третини кліщів виявлено клітини, морфологічно схожі на борелії (становлять потенційну небезпеку для людини).

2023 року в області зареєстрували 18 випадків хвороби Лайма. Випадки кліщового вірусного енцефаліту цього року, а також два попередні, роки, на Волині не реєстрували.

Тож фахівці нагадують волинянам, що кліщі активні впродовж всього теплого сезону!

Кліщі можуть переносити збудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань, які потрапляють у наш організм під час присмоктування.

Підчепити кліща можна на будь-якому газоні й траві, найімовірніше в лісі, парку чи сквері. А тому вирушаючи на прогулянку, пікнік чи в похід до лісу варто подбати про захист!

Нагадуємо, збираючись на прогулянку, передусім подбайте про відповідне вбрання. Найбільш безпечним буде одяг із довгими рукавами світлого кольору, який прилягає до тіла.

Для захисту від кліщів використовуйте репелент (акарицид) — спеціальний засіб від кліщів. Він може бути у вигляді аерозолю, мазі тощо. Дотримуйтесь вимог інструкції з використання засобу. Обов’язково зверніть увагу на термін придатності.

На прогулянці тримайтесь ближче до центру стежки та не заходьте в траву: саме там кліщів найбільше.

Ретельно оглядайте себе та близьких протягом прогулянки. Відчути укус кліща неможливо: від виділяє анестезуючу речовину, яка знеболює.

Одразу після повернення додому ще раз огляньте рідних, тварин та себе.

Одяг, який ви зняли, необхідно ретельно почистити або випрати і попрасувати. Це ж стосується речей, якими ви користувалися на прогулянці. Витрушування не допоможе позбутися кліща.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...