• Головна
  • Справу екс-мера Луцька відправили на нове досудове розслідування
16:21, 15 серпня 2013 р.

Справу екс-мера Луцька відправили на нове досудове розслідування

Кримінальну справу щодо обвинувачення колишнього луцького мера Антона Кривицького у «прихватизації» 100 тисяч бюджетних гривень суд відправив на нове досудове розслідування.

Так 15 серпня ухвалив Апеляційний суд Волинської області, – повідомив власкор IA ZIK.

Власне, прокуратура закидала колишньому меру Луцька Антону Кривицькому оборудку, внаслідок якої було привласнено 100 тисяч гривень із обласного бюджету. За версією правоохоронців, події розгорталися у 2008-2009 роках, коли Кривицький очолював управління архітектури, містобудування та ЖКГ Волинської ОДА. Мовляв, він разом зі своїм тодішнім заступником Олександром Волійком та керівниками двох підприємств вирішили «підзаробити» на будівництві газопроводу до села Колодеже Горохівського району, хоча трубу насправді проклали нібито ще у 1996-1997 роках.

Збитки ж обласного бюджету, стверджували у прокуратурі, становили 100 тисяч гривень.

Луцький міськрайонний суд у березні цього року постановив скерувати справу до прокуратури для проведення розслідування наново. На думку Феміди, слідство було неповним та необ’єктивним. Також суд постановив провести будівельну та економічну експертизи, опитати низку свідків, зокрема – депутатів Волиньради, які виділяли гроші на проведення робіт.

Тим часом, прокуратура оскаржила цю постанову до Апеляційного суду Волинської області. Зі слів представника прокуратури Ольги Плечій, справу на нове досудове розслідування з мотивів неповноти можна скеровувати, якщо це не можна усунути в рамках судового розгляду. Тим більше, доказів у справі не бракує. Наприклад, у прокуратурі вважають, що допит депутатів нічого не дасть, оскільки рішення облради є колегіальним.

Натомість, захист заперечив щодо задоволення апеляційних вимог державного обвинувачення. Приміром, адвокат Максим Мохнюк стверджує, що зібрані у справі докази – суперечливі. Наприклад, акт про ревізію КРУ, на основі якого будується обвинувачення, мало незаконний. А адвокат Мервінський стверджує, що прокуратура використовує термін «будівництво газопроводу», хоча насправді мова йде про «газифікацію». Аби ці моменти вивчити, потрібні спеціальні знання. Тож суд першої інстанції цілком обґрунтовано зобов’язав провести дві експертизи.

Зрештою, суд другої інстанції ухвалив частково задовольнити апеляцію прокуратури. Він таки повернув справу на нове досудове розслідування, лише виключив із постанови суду першої інстанції вимоги щодо допиту свідків – депутатів Волиньради та працівників підприємства, які нібито здійснювали роботи на газопроводі у 2009 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...