• Головна
  • Новий мурал та скульптури на березі Стиру з’являться до дня міста у Луцьку
16:51, 14 серпня 2023 р.

Новий мурал та скульптури на березі Стиру з’являться до дня міста у Луцьку

Луцький міський голова Ігор Поліщук зустрівся з представниками благодійного фонду «Сучасна Україна» на чолі з його керівником Володимиром Гавришем. Організація співпрацювала з Луцькою громадою в перші місяці війни – у 2022 році доставила значну кількість матеріалів для занять арттерапією. Допомога була доречною, оскільки в громаді на той час перебувало чимало дітей внутрішньо переміщених осіб, котрі потребували реабілітації

Нещодавно фонд звернувся до департаменту культури міської ради з пропозицією реалізувати в місті два митецькі проєкти: за кошти фонду встановити скульптурну композицію «Возз’єднання» та створити мурал на тему незламності українського народу.

Як розповів автор композиції художник Євген Примаченко, його робота присвячена темі української родини. Ідея полягає в тому, що через війну багато українських сімей стали роз’єднані з найріднішими людьми, але чекають на закінчення бойових дій та возз’єднання своїх родин, йдеться на сайті Луцької міськради.

Нову скульптуру на двох берегах річки Стир у Центральному парку Луцька планує встановити Всеукраїнський благодійний фонд «Сучасна Україна. Відкриття арт-об'єкта у Луцькій міській раді запланували напередодні Дня міста, на початку вересня.

Фігури чоловіка та жінки з дитиною, які йдуть на зустріч один одному розмістять на бетонних паромних переправах, які були збудовані ще у 60-их роках, коли Стир був судноплавною річкою. Цікаво, що мистецький проєкт об’єднає одразу дві громади – Луцьку та Боратинську, що теж – дуже символічно.

Про це під час зустрічі у Луцькій міській раді домовились Президент благодійного фонду, уродженець Волині Володимир Гавриш та Луцький міський голова Ігор Поліщук. Очільнику міста сподобалась ідея скульптора, який надихнувся луцькими краєвидами та особливою місією Волині – як транзитної області, з якої під час війни виїхали у країни Європейського Союзу, рятуючись від війни, тисячі українок з дітьми. « У цій інсталяції – глибокий зміст, зрозумілий кожній українській родині», - зазначив Луцький міський голова.

«Скульптура «Возз'єднання» - про сімейні цінності, про оптимістичні перспективи України, адже єдиною мотивацією воїнів, які нині героїчно боронять інтереси України є не війна, а саме повернення додому, у рідні сім’ї, з перемогою, з вірою у мирне майбутнє України для своїх дітей, внуків, племінників», - вважає автор ідеї та скульптор Євген Примаченко.

З його слів, фігури чоловіка та жінки розмістять на різних берегах річки на бетонних паромних переправах, які ніби чекали свого часу пів століття, аби стати частиною туристичної локації міста. Висота скульптур буде трохи понад 3 метри і виготовлені вони будуть з кортенівської сталі. Це спецсплав, який попри ефект зістареного заліза має високу міцність та служитиме мінімум 70 років.

«Плин води, зоряне небо та скульптура київського митця Євгена Примаченко стануть основою нової культурної локації у в обласному центру Волині на березі головної водної артерії Луцька», - поділилася сподіваннями директорка департаменту культури Луцької міської ради Тетяна Гнатів.

З її слів, голова Луцької міської ради Ігор Поліщук чимало зусиль доклав для того, аби Центральний парк імені Лесі України став окрасою міста та улюбленим місцем відпочинку для лучан та гостей обласного центру. Ще однією перспективною ідеєю лишилось створення локації для культурного відпочинку містян, місця, де можуть організовувати перегляди фільмів просто неба, або камерні вечори з талановитими митцями.

Для цього поблизу центрального пляжу запланували розчистити територію від чагарників уздовж берегів річки, встановити лави та інші корисності для якісного відпочинку містян. Багатоелементна скульптура, яку коштом благодійного фонду «Сучасна Україна» до Дня міста встановлять у прибережній зоні – стане ще однією туристичною родзинкою міста, з якої й розпочнеться облаштування культурного простору в парку.

Президент благодійного фонду «Сучасна Україна» Володимир Гавриш розповів, що фонд був заснований за пів року до початку повномасштабного вторгнення росії в Україну і коли розпочалась війна, всі зусилля сконцентрував на допомозі військовим. За цей час, команді фонду вдалось залучити та передати на потреби Збройних Сил України допомоги на більше як 40 мільйонів гривень. Частину допомоги Україна отримала завдяки співпраці з Волинською обласною військовою адміністрацією.

Аби акумулювати кошти для потреб армії, керівництво фонду розпочала чимало міжнародних проєктів та за допомогою культурної дипломатії налагоджувати стосунки із міністерствами різних країн. Адже саме через мистецтво, яке є зрозумілою мовою на усіх континентах світу, вдалося налагодити стосунки з урядами багатьох європейських країн та отримати серйозну підтримку для потреб військових.

«Оскільки держава зараз не підтримує українських митців та культуру фінансово, ми залучаємо мистецьку еліту в наші міжнародні проєкти, чим несемо українську культуру та ідентичність в Європу та даємо натхнення українським митцям бути корисними у цій боротьбі, адже кожен на своєму місці наближає перемогу України тими уміннями, які має Завдяки нашим партнерам, на реалізацію проєкту у Луцьку, ми зможемо витратити близько 8000 доларів. Це наш подарунок обласному центру Волині до Дня міста», - підкреслив Володимир Гавриш.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...