На Волині підприємець не укладав трудових договорів з найманими працівниками та платив їм зарплату «у конвертах» протягом майже 3 років, - повідомили у прес-службі прокуратури області.

Так, прокуратура Луцького району із залученням спеціалістів Територіальної Державної інспекції праці у Волинській області провела перевірку дотримання в районі трудового законодавства.

Встановили, що один із місцевих фізичних осіб-підприємців з початку 2010 до квітня 2013 року використовував працю п’яти найманих працівників без укладання трудових договорів та внесення записів до трудових книжок.

Заробітну плату роботодавець виплачував «у конвертах» , ухиляючись таким чином від сплати необхідних податків та єдиного соціального внеску у Пенсійний Фонд України.

Своїми діями підприємець грубо порушував інтереси та конституційні права працівників на матеріальне забезпечення в порядку соціального страхування в старості, а також у випадку хвороби, повної або часткової втрати працездатності.

Відомості про грубе порушення роботодавцем законодавства про працю прокуратурою Луцького району було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Підприємцю було оголошено про підозру. Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо нього направлено до Луцького міськрайонного суду.
Вироком суду підприємцю призначено покарання у виді штрафу в розмірі 850 гривень.

Вирок набрав законної сили. Трудові права працівників поновлено.