Новини компаній
09:00, 29 вересня 2023 р.
Як вибрати матрац для ліжка?
Новини компаній
Сьогодні багато хто не усвідомлює, що головний або спинний біль, слабкість і втома часто пов'язані не з авітамінозом, а з неякісним матрацом.
Матрац безпосередньо впливає на наше здоров'я та самопочуття. Якщо він обраний правильно, то хребет перебуває у потрібному положенні, у м'язах шиї та спини немає зайвої напруги. В результаті ми висипаємось і встаємо з ранку в хорошому настрої.
Крок 1: Вибір жорсткості матраца
Жорсткість - одна з головних характеристик матраца, оскільки саме від неї залежить, чи людина висипатиметься. Її треба вибирати в першу чергу, виходячи з власної ваги.
До 55 кг можна спати на м'яких матрацах. При вазі від 55 до 90 кг краще зупинитись на матраці середньої жорсткості. А від 90 кг підійдуть матраци з високим ступенем жорсткості та посиленим пружинним блоком. Якщо у партнерів велика різниця у вазі (більше 30 кг), потрібно орієнтуватися на більшу вагу або вибирати матрац із різною жорсткістю спальних місць.
Тверді матраци рекомендують при захворюваннях хребта або остеохондрозі. Однак, у цьому випадку перед покупкою слід проконсультуватися з лікарем. М'які підходять для людей похилого віку або дітей до 15 років. Найбільш поширені матраци із середньою жорсткістю – їх найчастіше й купують.
Крок 2: Вибираємо розмір та висоту матраца
Тут все просто: підбираємо матрац під розмір ліжка. Важливий нюанс – при виборі пружинних матраців небажано використовувати ортопедичну основу ліжка. Тобто воно не повинно складатися з вузьких пружних смужок - ламелів. Вони деформують верхні шари, що впливає на довговічність матраца.
Втім, це правило можна ігнорувати, якщо відстань між ламелями менша за діаметр пружин (зазвичай 4-6 см). При цьому суцільною основа теж не повинна бути — матрац повинен «дихати», тобто пропускати через себе повітря.
Що стосується висоти, то тут практично немає обмежень. За винятком дитячих матраців – при віці старше 4 років застосування дуже тонких матраців (3-6 см) є неприйнятним. Для дорослих можна вибирати вироби від 14 до 30 см. Для безпружинного матраца 14 см це мінімум.
Якісні матраци з незалежними пружинними блоками виготовляються завтовшки від 19 до 23 см. Найтонші тільки дешеві варіанти з тонким наповненням. Елітні багатошарові матраци можуть мати товщину від 24 до 40 см. Деякі з них навіть мають по два пружинні блоки.
Крок 3: Вибір між безпружинними та пружинними моделями
Тут все просто: матраци бувають або з пружинами або без.
Причому останні нітрохи не гірші за перші. При виборі безпружинного матраца, ключовим є склад шарів і якість матеріалу. Від цього залежить, наскільки комфортним буде сон на такому матраці і те, скільки він прослужить. Наприклад, багатошарові матраци типу «сендвіч» з латексу та кокосу добре себе зарекомендували як матраци середньої жорсткості.
Те саме можна сказати про поєднання шарів латексу (2-3 см) і кокосу (2 см) в пружинних матрацах. Це наповнення також вважається класичним та відповідним більшості клієнтів. Пружинні матраци – це класика жанру. Вони бувають із залежними пружинними блоками типу «бонель» (коли пружини з'єднані одна з одною) та незалежними (кожна пружина в окремому мішечку).
Матраци із залежними пружинними блоками вже відійшли в минуле. Вони скрипучі, не мають ортопедичних властивостей і з часом продавлюються. А також можуть викликати проблеми зі здоров'ям через скупчення пилу та неефективний розподіл ваги. Крім того, на них присутній ефект скочування — коли важчий партнер утоплює матрац, створюючи «ямку», а легша людина туди скочується.
У матрацах із незалежними пружинами, при натисканні на кілька блоків сусідні пружини залишаться в тому ж положенні. Це дозволяє виключити контакт деталей, також ефект «гамака». Такі матраци підлаштовуються під усі вигини людського тіла та забезпечують правильну підтримку хребта, при якій він знаходиться у рівному положенні. Тіло в цьому випадку справді відпочиває.
Крок 4: Вибір наповнювача
У бюджетному сегменті найчастіше матраци складаються з різних видів пінополіуретану, які також називають ортопеною, Eco Foam або штучним латексом. Вони можуть забезпечити достатній комфорт, але порівняно невеликий термін служби — не більше 10 років. А в деяких випадках вже після 5 років виходять з ладу.
Матраци, що складаються з дорожчих наповнювачів (латекс, кокос, сизаль), служать значно більше: 15–20 років.
Популярним матеріалом є так званий меморікс – піна з ефектом пам'яті. Він полягає в тому, що матеріал прогинається під людиною, набуваючи його контурів, а після припинення навантаження повільно відновлюється протягом декількох хвилин. Матраци з таким наповнювачем, зазвичай, досить м'які. Однак їх можна зробити і середньої жорсткості у поєднанні з кокосом.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
live comments feed...