• Головна
  • Депутати Луцькради передумали «розганяти» Центральний ринок
17:43, 29 серпня 2013 р.

Депутати Луцькради передумали «розганяти» Центральний ринок

Луцька міська рада не підтримала пропозицію розірвати договори оренди землі під торгові ряди на Центральному ринку з підприємством «Скорпіон-сервіс»

Жваві дискусії щодо цього виникли під час черговій сесії у четвер, 29 серпня.

Проект рішення про розірвання договорів оренди був поданий депутатами Луцької міської ради Богданом Шибою іВолодимиром Никитюком. За словами останнього, суть пропозиції у тому, щоб усунути посередника у відносинах підприємців і міської ради.

«Люди там само залишаться і зможуть торгувати, а ми усунемо передаточне звено», ‒ запевнив Никитюк.

За словами ініціатора рішення, якщо його ухвалять, то з кожною людиною, що торгує на базарі, украдуть окремий договір, і вони стануть власниками тимчасових споруд, де зможуть нормально провадити підприємницьку діяльність. Проект Никитюка підтримав депутат Юрій Вега. 

«Люди сьогодні у відчаї, бо ми їх лякаємо пустопорожніми переляками», ‒ запевнив Вега. Він пояснив, що припинення договору із «Скорпіон-сервіс» не означає припинення торгівлі на ринку. «Зникає ланка у передачі між ними та міською радою. Вони як працюють, так і будуть працювати», ‒ заявив Вега.

Категорично проти рішення виступили представники «базарників» та підприємства «Скорпіон-сервіс». Протягом дня близько тридцяти їхніх представників пікетували Луцьку міську раду,навіть намагалися «штурмувати» залу засідань.

За словами очільника ГО «Бізнес Волині» Ігоря Дильова, над підприємцями знущаються, наче над «піддослідними кроликами», бо, мовляв, у проекті Никитюка йдеться, що цей договір розривають «заради експерименту». Він зазначив, що люди стурбовані такими експериментами: «Люди не сплять ночами, бо не знають, що з ними буде далі». Дильов запропонував продовжити договір із фірмою «Скорпіон-сервіс» до 2014 року і за цей час створити комісію із представників громади, депутатів, архітекторів, щоб знайти оптимальне рішення по Центральному ринку.

Однак, ініціатор розірвання договорів депутат Володимир Никитюк категорично проти перенесення цього рішення на 2014 рік, адже, за його словами, тоді будуть довибори до Луцької міської ради та вибори міського голови, і «ніхто не буде ініціювати таке непопулярне рішення». 

Представник «Скорпіон-сервіс» Віктор Мохнюк зазначив, що розірвання договорів оренди землі під торгові ряди з його підприємством фактично означає закриття Центрального ринку. «В разі припинення договору ринок фактично закривається. Така ситуація не зовсім відповідає законодавству, і підприємці залишаються без юридичної підстави перебувати на цій території», ‒ пояснив він.

Проти розірвання договорів оренди виступив також депутат Роман Бондарук. «Ми маємо утворити комісію із представників громадських організацій, земельників, влади, яка і вирішить оптимально це питання», ‒ запропонував він. «Сюди прийшли люди, які зараз у відчаї. Їм треба дивитись в очі, коли будете голосувати за це», ‒ додав депутат.

Свою думку щодо цього висловив і луцький міський голова Микола Романюк. «Не від хорошого життя в цих бляшанках люди працюють. Так склалося у суспільстві, що вони там заробляють гроші, щоб утримати сімʼю», ‒ розповів він.

Мер запропонував не забирати торгові площі в людей, поки не знайдуть їм іншого оптимального місця для роботи. «Міська рада повинна дбати про розвиток підприємництва на сьогоднішній день», ‒ заявив він. За словами Романюка, підприємство «Скорпіон-сервіс» сплачує у міський бюджет 109 тисяч гривень, тому було б нерозумно зараз відмовлятися від таких доходів.

У підсумку депутати не підтримали рішення про розірвання договору із «Скорпіон-сервіс». Представники підприємства та торговці Центрального ринку, що були присутні, привітали таке рішення оплесками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...