Луцькі чиновники не знають, хто порядкує на земельній ділянці поблизу Державного архіву Волинської області, приміщення якого розташоване на вулиці Ветеранів, 21, - інформує «Під прицілом».
Зокрема, ще на початку серпня у місцевих ЗМІ повідомлялось, що на території парку імені 900-річчя Луцька поблизу обласного архіву невідомі вирізали дерева. Однак луцькі чиновники так достеменно нічого і не розповіли у відповідь на запитання журналістів, для чого здійснюється вирізка насаджень. Тож владці лиш омежились банальни: «На їхньому місці буде новий, високий житлово-офісний будинок. Уся документація для проведення будівельних робіт уже видана». Однак ніхто з керівництва так і не спромігся роз'яснити, хто, коли і, головне, яким чином отримав ділянку під будівництво.
Наразі ж на місці вирізання дерев вже з'явився будівельний паркан, тож невдовзі невідомі, вочевидь, планують розпочати тут будівельні роботи.
Таким чином, ми спробували все ж таки з'ясувати, хто взявся порядкувати на цій земельній ділянці. Першочергово ми звернулись в управління містобування та архітектури, однак там відповіли, що не знають про жодне будівництво. Зокрема, на запитання журналістів стосовно того, хто встановив паркан та хто збирається будуватись на земельній ділянці по вулиці Ветеранів поблизу обласного архіву, в управлінні відповіли, що нічого конкретно сказати не можуть і що цим варто цікавитись не у них, а в інших структурних підрозділах. Мовляв «звідки ми знаєм, що там будується».
Таким чином, ми спробували звернутись у відділ земельних ресурсів міської ради, аби там допевнитись, кому і на яких умовах виділяли цю земельну ділянку. Однак і там нам нічого не відповіли, пославшись на те, що орієнтиру «будівництво на земельній ділянці біля Державного архіву Волинської області – недостатньо». І… відправили журналістів на місце будівництва прочитати усе на інформаційному стенді з витягом із паспорта-прив’язки, як цього вимагає законодавство. Проте стенда там по сьогодні немає, а сама ділянка не має жодних позначень на карті як окремий об’єкт.
Справа в тім, що останнім на вулиці Ветеранів по непарній стороні є будинок №21, де й розташований обласний архів. На тому нумерація будинків завершується, а за крутим поворотом вулиця взагалі впирається у вулицю Спортивну. Логічно, що споруда, яка розміщувалася б за обласним архівом, носила б номер 23. Однак, ні в картах, ні в проектах рішень Луцької міської ради про подібне й не згадується. Більше того, нам не вдалось відшукати жодних погоджувальних документів, рішень міськради чи виконавчого комітету, які б підтверджували законність надання у користування чи виділення земельної ділянки.
Єдине, що нам вдалось знайти серед офіційних документів, які доступні в онлайн-архіві це рішення Луцької міської ради № 22/90 від 29.03.2012 «Про надання згоди підприємцю Довгуну Ю.П. на передачу в суборенду земельної ділянки ТзОВ «КАЗКОВА ОСЕЛЯ» для будівництва та обслуговування житлово-офісного центру на вул. Ветеранів, 21».
Таким чином, міськрада погодила передачу в суборенду земельної ділянки, площею 0,1587 га Юрію Довгуну, який був депутатом Луцької міської ради попередньої каденції.
Та найцікавіше те, що за адресою вулиця Ветеранів 21, як видно на карті, знаходиться лише одна споруда – Державний архів Волинської області, територія якого чітко визначена та офіційно закріплена. Тож або чиновники при оформленні документів на передачу ділянки фірмі Юрія Довгуна допустили помилку в документації, або ж вони просто забули присвоїти їй порядковий номер.
Попри це нез’ясованим лишилося те, на яких підставах цю землю видали бізнесмену, адже вона відносилась до території парку імені 900 річчя Луцька. Більше того, хто все-таки надав дозвіл на вирізування дерев, які росли в парку поблизу архіву. Адже, якщо на це є законні підстави, і вони мали право, то незабаром у Луцьку може зовсім не залишитись садово-паркових зон із зеленими насадженнями, оскільки кожен бажаючий зможе отримати ділянку під будівництво і повирізати на ній усі дерева, серед яких так любили відпочивати сім’ї з дітьми.