• Головна
  • «Луцький Діснейленд» має хороший «дах»
13:03, 5 вересня 2013 р.

«Луцький Діснейленд» має хороший «дах»

В День незалежності України в луцькому парку відбулося відкриття майданчика для дітей «Луцький Діснейленд». Відкривав об’єкт особисто міський голова Микола Романюк. Здавалося б, ніщо не могло зіпсувати святкового настрою городян, якби не одне «але»…

Виникає аж надто багато неоднозначних запитань:

Хто? Підприємець Алла Рожанська, яка безпосередньо пов’язана із луцьким кафе «Мадагаскар», скандалом навколо будівництва дитячого майданчика і кафе на місці фонтану з дельфінами, а в 2011 фігурувала у кримінальній справі та була звинувачена у шахрайстві (справу було закрито, а Рожанську звільнено від кримінальної відповідальності в травні 2013 на підставі Закону України «Про амністію»).

Як? Швидко, необдумано і в обхід закону. Коли пані Рожанська звернулася до міської влади із проханням виділити їй місце для будівництва кількох атракціонів (мали бути безкоштовними) та кафе-кондитерської – позитивне рішення було прийняте майже одразу. Як зазначає видання Під прицілом, «26.07.2012 року Луцький міськвиконком надав підприємцю Аллі Рожанській дозвіл на будівництво дитячого ігрового містечка в самісінькому центрі міста – поблизу фонтанів у парку ім.. Лесі Українки на вулиці Глушець». Інше волинське видання Волиньпост додає: «на радощах, що в місті з’явиться власний «Діснейленд», посадовці усі преференції надали підприємцю задурно і навіть не визначили скільки часу забудовниця може користуватися комунальною землею в рекреаційній частині міста». До слова, земельна ділянка, надана для будівництва має площу небагато-немало 80 соток. Деякі депутати були невдоволені рішенням та подали клопотання до прокуратури із проханням перевірити законність будівництва. І ось тут почалось найцікавіше: суд відхилив позов прокуратури, посилаючись на аргументи головного архітектора Луцька Ярослава Матвіїва, що будівля буде тимчасовою (за вимогами не передбачає улаштування фундаменту). В цей же час, навіть не дочекавшись рішення суду, підприємець розпочала будівництво, хитро обійшовши будівельні норми (фундамент там фактично присутній). Виходить, що замість обіцяної МАФ (малої архітектурної форми) було зведено нерухому, постійну споруду.

Завдяки кому? Поки що відомо прізвища двох посадовців, які чомусь лобіюють інтереси бізнесу, а не громади – це міський голова Микола Романюк та ревний захисник інтересів Алли Рожанської в суді Ярослав Матвіїв.

Все, як завжди, усім відомо. Невідомою лишається тільки ціна питання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...