• Головна
  • На Чемпіонаті України з екстреної меддопомоги перемогла команда волинських фельдшерів
22:00, 24 травня

На Чемпіонаті України з екстреної меддопомоги перемогла команда волинських фельдшерів

Команда волинських фельдшерів перемогла на Чемпіонаті України з екстреної медичної допомоги та виграла реанімобіль

Команда волинських фельдшерів перемогла на Чемпіонаті України з екстреної медичної допомоги та виграла реанімобіль

На Чернівеччині завершився Х Чемпіонат України з екстреної медичної допомоги (ЕМД).

Відбувся він у п'ятницю, 24 травня, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

Змагання відбулися вперше від початку повномасштабної війни. Участь у заході взяли 26 команд з усієї України. Упродовж двох днів учасники продемонстрували свої уміння діяти в екстрених ситуаціях та надавати невідкладну допомогу. Перший день змагань відвідала перша леді України Олена Зеленська.

Цьогоріч вперше за всю історію змагань використовували унікальне для нашої країни симуляційне обладнання. Йдеться, зокрема, про професійні манекени, які повністю відтворюють стан людини (дихають, реагують зіницями на світло, дозволяють проводити моніторування, штучну вентиляцію легень, УЗД). Їх для навчання українських лікарів передала асоціація «Медична та благодійна допомога Франція-Україна».

На Чемпіонаті України з екстреної меддопомоги перемогла команда волинських фельдшерів , фото-2

Конкурсні завдання чемпіонату цілковито відобразили новий воєнний досвід України — масові травми, ураження вибухівкою тощо. Для максимальної реалістичності застосовували професійний грим, працювала команда лікарів з досвідом симуляційного гримування. Востаннє подібні масштабні змагання проходили 23 лютого 2022 року на Тернопільщині. Саме звідти медики бригад ЕМД роз’їхались на виклики у свої, атаковані росією, регіони.

На Чемпіонаті України з екстреної меддопомоги перемогла команда волинських фельдшерів , фото-3

У чемпіонаті перемогла команда Волинського центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Вона й отримала від Фундації Олени Зеленської призове авто швидкої допомоги для свого медичного закладу.

Також серед інших цінних подарунків, які підготували організатори – новітні симуляційні манекени. Призовий фонд чемпіонату становив п'ять мільйонів гривень.

Вітаємо всіх учасників змагань і напередодні професійного свята дякуємо всім командам «екстренки» за віддану працю у надважких умовах повномасштабної війни. Впевнені у вас, надихаємося вами!

На Чемпіонаті України з екстреної меддопомоги перемогла команда волинських фельдшерів , фото-4

Довідка: організаторами X Чемпіонату є Міністерство охорони здоров’я України, Державний заклад «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України», ВГО «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги», ОКНП «Чернівецький обласний ЦЕМД та МК», ТНМУ ім. І. Я. Горбачевського.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...