• Головна
  • Богословська конференція "Місія Церкви в післявоєнній перспективі України" відбулась у Луцьку
20:00, 7 червня

Богословська конференція "Місія Церкви в післявоєнній перспективі України" відбулась у Луцьку

У Луцьку відбулась богословська конференція "Місія Церкви в післявоєнній перспективі України" - фото 1

У Луцьку відбулась богословська конференція "Місія Церкви в післявоєнній перспективі України" - фото 1

У Волинській Православній Богословській Академії 6 червня відбулась Міжнародна наукова богословська конференція: «Місія Церкви в післявоєнній перспективі України». 

Про це повідомляє прес-служба ВПБА.

З вітальними словами до учасників звернулись:

митрополит Луцький і Волинський Михаїл Зінкевич, керуючий Волинською єпархією Православної Церкви України;

прот. Володимир Вакін, ректор Волинської православної богословської академії;

Андрій Садовий, голова Львівської міської ради;

Віктор Єленський, голова Державна служба України з етнополітики та свободи совісті;

Тарас Добко, Taras Dobko ректор Українського католицького університету;

професор Ніколаос Дімітріадіс, президент @CEMES (Центр екуменічних, місіологічних та екологічних досліджень), професор світових релігій Американського коледжу в Салоніках (Греція).

Вітаючи учасників конференції ректор ВПБА прот.Володимир Вакін зазначив, що підібрані теми та отримані результати проведених конференцій належно резонують у суспільному просторі та інколи досягають правового вираження на загальнодержавному рівні.

"Сьогодні ми просто зобов’язані окреслити образ перемоги та життя в повоєнній Україні. Враховуючи який великий ідеологічний елемент в загарбницькій агресії нашого ворога, наша сьогоднішня праця має внести потужний внесок у духовний фронт", - сказав о. Володимир.

Він особливо відмітив присутність колег з УКУ, на чолі з ректором Тарасом Добко, адже це свідчення співпраці та відновлення давньої традиції Королівства Русі у творенні нашої державності. Ректор ВПБА подякував також міжнародним друзям та партнерам за їх участь та підтримку.

На пленарному засіданні, модератором якого був проректор з наукової роботи Волинської православної богословської академії, протоєрей Владислав Фульмес з доповідями виступили:

архимандрит Кирило Говорун, Cyril Hovorun доктор філософських наук, кандидат богослов’я, професор університету Лойола-Мерімаунт, професор Стокгольмської школи теології на тему: «Кризи у світовому Православ'ї»;

протоєрей Віктор Пушко, Viktor Pushko викладач кафедри Священного Писання і Богослів’я Волинської православної богословської академії, на тему: «Християнське самоосмислення: інтеграція в майбутнє та спрямований досвід Церкви»;

Олександр Саган доктор філософських наук, професор, завідувач відділення релігієзнавства Інституту філософії НАН України, на тему: «Церква в умовах війни й повоєнна Україна: соціальна місія та очікування суспільства»;

протоєрей Юрій Щурко, доктор біблійного богослов’я, декан Філософсько-богословського факультету Українського католицького університету, на тему: «Роль Церков в утвердженні справедливого миру в Україні».

Конференція продовжилась на секційних засіданнях, координаторами яких були завідувач кафедри Священного Писання і Богослів’я ВПБА протоєрей Василь Лозовицький та кандидат богословських наук, доцент, завідувач кафедри Гуманітарних та практичних дисциплін ВПБА протоієрей Олександр Хорошко.

Загалом на конференції виступили більше 30-ти доповідачів, учасники мали змогу долучитись до обговорення на секційних засіданнях як безпосередньо в стінах Академії, так і в он-лайн форматі.Конференція відбулась за сприяння ГО "Волинське Братство св. Володимира Великого" та організації "Renovabis."

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...