• Головна
  • Ікони сімейні реліквії передала Музею волинської лучанка
10:32, 8 липня

Ікони сімейні реліквії передала Музею волинської лучанка

Сімейні реліквії лучанки Ірини Шах

Сімейні реліквії лучанки Ірини Шах

Музей волинської ікони зберігає духовні скарби українського народу.

Днями в Музей Волинської ікони завітала лучанка Ірина Шах, щоб вирішити долю сімейних реліквій, які дісталися їй від діда – ідеться на фейсбук-сторінці цього закладу.

Вже понад двадцять років ця жінка проживає в Іспанії і згідно з нормами чинного законодавства не може вивезти за межі України речі, які мають історичну і культурну цінність, хоча вона дуже дорожить ними та хотіла б мати їх у своєму домі або принаймні знати, що вони не пропадуть безслідно.

Ірина принесла до музею три образи, які спеціалісти оцінили як пам’ятки іконопису кінця ХІХ – початку ХХ століття. Гостя музею заодно розповіла історію своєї родини. Її дід, Шах Василь Євдокимович (1920-1994), шанований на Волині священник, сорок років був настоятелем церкви Іоана Хрестителя в селі Прилуцьке. Він був відзначений багатьма церковними нагородами, його поважали і любили парафіяни, адже був палким патріотом України, щирим пастирем, надзвичайно чуйною і скромною людиною. Завдяки його старанням збереглася прилуцька церква, яка була побудована за проєктом відомого архітектора Сергія Тимошенка у 1937 році.

Разом з іконами Богородиці і Спасителя Ірина Шах передала газети з матеріалами про Василя Шаха.

Ірина незабаром повертається в Іспанію, де на неї чекає родина. Чоловік, донька і син бували в Україні, знають українську мову та з повагою ставляться до малої батьківщини матері.

Передаючи ікони, Ірина довірила музею збереження цих святинь і висловила надію, що їх будуть бачити люди.

Нові експонати поповнять багату колекцію музею і допомагатимуть пізнати історію краю і його славних людей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...