13:10, 13 грудня 2024 р.
Простір соціально-психологічної допомоги відкрили для ВПО у Луцьку
У Луцьку відкрив свої двері простір соціально-психологічної підтримки для ВПО. Його створили у гуртожитку Луцького вищого професійного училища на вулиці Сергія Климчука, 3. Це буде місце для проведення заходів соціально-психологічного спрямування серед людей, які обрали своїм новим домом Луцьку громаду й наразі мешкають у цьому гуртожитку.
Про це повідомляють “Волинські новини” з посиланням на Луцьку міську раду.
Простір створено в результаті впровадження проєкту «Майбутнє у нашій турботі: облаштування простору соціально-психологічної підтримки вимушено переміщеним до Луцька українцям», що став одним із переможців Бюджету участі Луцької громади у 2024 році. Його авторкою є лучанка Тетяна Франчук. Разом із внутрішньо переміщеною особою Інесою Прокопець вони сформулювали ідею на підтримку ВПО, які мешкають в Луцькій громаді, однак дотепер не мали місця для спілкування та проведення культурно-освітніх заходів.
«Я неодноразово була долучена до волонтерських ініціатив і бачила, як внутрішньо переміщеним особам бракує соціальних зв’язків, як важко їм адаптуватися. Такі простори стануть справді тією комунікаційною платформою, де люди зможуть знайти себе, нових друзів, облаштуватися і почуватися мешканцями громади. Тому я підтримала Інесу, бо нам важливо гуртуватися і показувати, що разом ми сила», – зазначила Тетяна Франчук.
Інеса Прокопець розповіла, що мешкає у Луцьку з 2022 року після виїзду з Донецької області. У Луцькій громаді вона доволі успішно інтегрувалася та започаткувала соціальні зв’язки.
«Була чудова нагода, і я тішуся, що долучилася до неї, – це Бюджет участі. Він дає можливість місцевим жителям написати проєкти для покращення свого життя. Ми також написали проєкт і отримали можливість його реалізувати», – сказала вона.
Присутня на відкритті простору начальниця управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ліна Галан зазначила, що це не перша ініціатива для ВПО, оскільки Луцька громада постійно турбується про цю категорію населення.
«Ми першими створили Центр взаємопідтримки для ВПО, дуже багато людей до нас приходило по першу допомогу, продукти харчування, одяг, взуття, засоби гігієни. І зараз, коли зменшилися потоки допомоги гуманітарного значення, ми маємо працювати для того, щоб більше соціалізувати людей.
У 2022 році ми відкрили «ВОНА хаб», але він, щоправда, розрахований переважно на жінок, в тому числі і на внутрішньо переміщених. А саме такий уніфікований простір буде зручним для тих, хто тут живе, бо вони зможуть увечері гарно провести час, разом переглянути кінофільм, спілкуватися, більше комунікувати або створити групу взаємопідтримки», – повідомила Ліна Галан.
У просторі облаштовано куточок психолога та соціального працівника, адже запит на роботу цих фахівців серед ВПО досить великий. Простір обладнаний безкаркасними меблями, які можна рухати, змінювати і формувати залежно від потреби.
Сьогодні ж тут відбувся перший захід – майстер-клас від психологині громадської організації «Рокада» із розфарбовування футболок і шоперів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
23:40
13 січня
15:42
13 січня
09:49
13 січня
live comments feed...