
13:09, Вчора
Мультимедійна виставка «Волинські Герої російсько-української війни» відкрилася у Луцьку
Розповідь про волинян, удостоєних найвищого державного звання «Героя України» під час війни за незалежність України.
У Волинському краєзнавчому музеї відбулася презентація мультимедійної виставки «Волинські Герої російсько-української війни» – інформують на фейсбук-сторінці цього закладу.
Матеріали виставки розповідають про 40 біограм волинян, відзначених найвищим державним званням «Герой України» та орденом «Золота Зірка».
На жаль , зазначається в дописі, 31 захисник був нагороджений посмертно.
На презентації проєкту виступила представниця Українського інституту національної пам’яті Леся Бондарук, яка провела історичні паралелі між борцями за державну незалежність України у ХХ ст. та нашими захисниками сьогодні. За її словами, попри все, члени українського визвольного руху вели безкомпромісну боротьбу навіть не маючи держави. Як тоді, так і сьогодні у нас один і той же ворог.
А завідувач науково-експозиційного відділу новітньої історії Волині Волинського краєзнавчого музею Богдан Зек розповів присутнім про історичну традицію свята Героїв, яке було започатковане ОУН у квітні 1941 р. в Кракові.
Відвідувачі заходу також мали змогу оглянути колекцію предметів, які були подаровані Героями України Волинському краєзнавчому музею. Серед них мотиваційний прапор 204 бригади тактичної авіації із підписом льотчика-винищувача Вадима Ворошилова (позивний «Karaya») – почесного громадянина Луцька, його патч і комбінезон з бойових вильотів, автографи Дмитра Коцюбайла (позивний «Да Вінчі»), Василя Тарасюка (позивний «Тайфун»), його значок випускника Волинського військового ліцею, тактична армійська кепка періоду боїв за Авдіївку 2017 року, шеврон 72 окремої механізованої бригади у якій на той час воював Герой України із селища Заболоття.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:35
27 травня
22:15
25 травня
16:12
25 травня