• Головна
  • Янукович доручив відреставрувати Луцький замок
17:02, 4 листопада 2013 р.

Янукович доручив відреставрувати Луцький замок

У 2014 році на Волині відреставрують низку об’єктів культурної та історичної спадщини. Зокрема – мури Верхнього замку в Луцьку.

Про це заявив губернатор Борис Клімчук, – повідомили IA ZIK у прес-службі ОДА.

«У 2014 році на Волині триватимуть реставраційні роботи на окремих об’єктах культурної спадщини краю», – заявив волинський губернатор Борис Клімчук. З його слів, про це йдеться в дорученні президента Януковича щодо стимулювання соціально-економічного розвитку Волинської області.

Зокрема, ремонтно-реставраційні роботи планується проводити у городищі «Вали» у Володимирі-Волинському, церкві Святого Дмитрія у селі Гішин Ковельського району (збудована у 1567 році) та замкових мурах XV ст Луцького Верхнього замку.

Довідка IA ZIK.

Нагадаємо, Луцький Верхній замок переміг в акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци».

Верхній замок – один із найбільших та найдавніших замків в Україні; унікальна пам’ятка оборонної архітектури Волині XIII–XVI ст. До складу оборонного комплексу входять В’їзна, Стирова та Владича башти, оборонні мури, шляхетський та єпископський будинки.

Стирова башта розташована на річці Стир (звідси й назва). Інколи її називають ще Свидригайловою, адже будівництво споруди завершено за князя Свидригайла. Майже квадратна в плані, башта має чотири яруси й завершується фігурним атиком. її загальна висота сягає 23 м.

Стирова башта використовувалась замковою канцелярією і архівом, тож завдяки їй збережено півтора мільйони документів у так званих гродських книгах. Підвальний поверх вежі служив в’язницею для засуджених до страти. В ній провів останні дні свого життя поет і громадський діяч XVIІ – початку XVIІІ ст. Данило Братковський.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...