• Головна
  • Начальник Ягодинської митниці: «Корупції у нас немає» (ФОТО, ВІДЕО)
12:02, 21 листопада 2013 р.

Начальник Ягодинської митниці: «Корупції у нас немає» (ФОТО, ВІДЕО)

Волинським журналістам показали, як працює Ягодинська митниця у рамках адаптації митної служби України до вимог Європейського Союзу. Тут ввели чимало нововведень та змін, що поступово покращують роботу західного форпосту.

Про це інформує інтернет-видання «Під прицілом».

Зокрема, керівники похвалилися кореспондентам нововведеною практикою електронного декларування вантажів.

 «Електронне декларування передбачає подачу декларацій в електронному вигляді, що здійснюється за допомогою програмного забезпечення «Інспектор-2006».  Ця опція дозволяє підприємцям з інших областей розробляти декларацію на місцях і надсилати її в режимі он-лайн до відділу митного оформлення №5 Ягодинської митниці, де наші працівники перевіряють її на наявність ризиків. Якщо таких не виявлено, вантаж, що прибуває на наш пост із попередньо перевіреною нами декларацією не потребує детального огляду», - розповідає керівник відділу митного оформлення №5 Богомаз В’ячеслав.

За його словами, перевагами електронного оформлення декларацій є значне скорочення часу на проведення митного оформлення, а також загальне спрощення самої процедури реєстрації товарів та транспортних засобів. Сьогодні вже 513 підприємств  скористалися електронним декларуванням.

Окрім цього, журналістам продемонстрували роботу кінологів на прикладі виявлення прихованих у вантажівці тютюнових виробів. Тішить те, що на сьогоднішній день Ягодинська митниця посідає перше місце серед інших українських митниць за результатами роботи кінологічних команд. До слова, таких команд на «Ягодині» є 13. Так, наприклад, за останні 10 місяців 2013 року службові собаки виявили і припинили 38 спроб незаконного переміщення через кордон тютюнових виробів та 3 спроби ввезення особливо небезпечних наркотичних речовин.

На завершення екскурсії була проведена прес-конференція, під час якої начальник Ягодинської митниці Міндоходів Дмитро Поліщук підбив підсумки роботи його структури за 10 місяців поточного року:

«Протягом цього періоду митницею перераховано до Держбюджету майже 2400 мільйонів гривень податкових платежів. Сума коштів від перерахованих до державної казни від реалізації конфіскованих товарів та штрафів від початку року становить 7,14 мільйона гривень. За 10 місяців поточного року підрозділом боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями заведено 1913 справу про порушення митних правил на суму більше 23 мільйонів гривень. Нашими працівниками виявлено 24 спроби незаконного ввезення підконтрольних речовин, з яких 16 випадків ввезення психотропних препаратів та 5 випадків спроб переміщення особливо небезпечних наркотичних речовин.  Виявлено та зупинено 27 спроб незаконного переміщення зброї».

Cтратегічним напрямком роботи Ягодинської митниці є скорочення часу проведення контрольних процедур та пришвидшення пропускної спроможності митниці. Такі прагнення  пов’язані із політикою Міністерства доходів і зборів України. Особливо оперативність необхідна в цей період, коли здійснюється реконструкція митного посту «Устилуг» Ягодинської митниці, і всі автомобілі звідти перенаправляються на автомобільно-пропускний пункт «Ягодин».

Дмитро Поліщук повідомив: «Ми добилися того, що на смузі спрощеного руху «зелений коридор» сьогодні середній час проведення контрольних процедур  складає 2 хвилини 55 секунд, а на смузі загального контролю  «червоний коридор» - 1 годину 10 хвилин. З початку року тривалість оформлення однієї вантажівки зменшилася на 32% і становить сьогодні  41 хвилину».

Як стверджує начальник Ягодинської митниці, корупції у них майже немає:

«Ми забезпечуєм прозорість роботи митниці, тому гостро питання корупції у нас не стоїть», - коротко і ясно запевнив журналістів Дмитро Поліщук.

Крім того, на митниці діє антикорупційна система «Пульс». Із часу її запровадження до Ягодинської митниці надійшло 81 звернення, 37 – щодо затримки митного оформлення, 31 – черги на митних постах, 3 запити щодо контрабанди, 8 - щодо роботи органів, 2 запити щодо порушення митних правил.

Окрім цього, учасники конференції хотіли дізнатися причини нещодавніх змін у керівництві митниці. Проте, Дмитро Поліщук знову ж таки досить конструктивно пояснив, що ці зміни були пов’язані із ротацією, яку сьогодні проводить Міністерство доходів і зборів на всіх митницях України, з метою покращення роботи митної служби. Як виявилося, 50 % працівників Ягодинської митниці було замінено новими кадрами. 

митниця1

 

митниця2

 

митниця3

 

митниця4

 

митниця5

 

митниця7

 

митниця6

 

митниця7

 

митниця8

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...