• Головна
  • Волинські нардепи-мажоритарники запропонували свій варіант вирішення нинішньої ситуації в державі
18:05, 3 грудня 2013 р.

Волинські нардепи-мажоритарники запропонували свій варіант вирішення нинішньої ситуації в державі

Депутати-мажоритарники, серед яких волиняни Сергій Мартиняк, Ігор Єремєєв, Степан Івахів, пропонують свій варіант виходу із ситуації, яка склалась в державі. Вони зщареєстрували проект Постанови «Про невідкладні заходи з подолання політичної кризи в Україні» вони зареєстрували сьогодні у Верховній Раді України.

Про це йдеться на офіційному сайті Сергія Мартиняка.

Нагадаємо, 3 грудня 2013 року Верховна Рада України не прийняла відставку Уряду. 

На думку депутатів–мажоритарників, аби відставка була легітимною, треба дотриматися норм Конституції і певного плану дій.

Справа в тім, що за нормами Конституції, для того, щоб змінити Уряд, потрібно, щоб після відставки старого Уряду Президент України невідкладно вніс до Верховної Ради склад нового Уряду. Доки він цього не зробить - Азаров з рештою міністрів, навіть якщо б їх і відправили у відставку - спокійно залишаються при владі.

Позафракційні народні депутати, в тому числі – Ігор Єремеєв, Степан Івахів, Сергій Мартиняк запропонували Верховній Раді інший шлях, який виклали у проекті Постанови, авторами якого крім волинян є ще В.М.Литвин, В.З.Мошенський, В.А.Тимошенко, О.С.Доній, Г.М.Заболотний.

1. Для формування нового складу Уряду всі політичні фракції разом з позафракційними депутатами та керівництвом ВР мають сісти за стіл переговорів за участю Президента, громадських активістів, уповноважених міжнародних спостерігачів для консультацій щодо формування нового складу Уряду.

2. Після погодження нового складу Уряду та отримання гарантій від Президента, що саме цей склад буде винесено у Раду, треба ставити на голосування в Парламенті питання про недовіру старому Уряду та невідкладно затверджувати новий.

3. За пропозиціями Президента і Верховної Ради, сформувати делегації для відновлення переговорів з ЄС.

4. Поставити перед ЄС питання про введення безвізового режиму для громадян України з 1 січня 2014 року.

5. До 30 грудня 2013 року виконати усі необхідні умови для підписання угоди України з ЄС та для введення безвізового режиму.

«Якби цього плану дій позафракційних депутатів Верховна Рада дотрималась, то вже до кінця тижня в Україні запрацював би новий Уряд, а наша країна впевнено б пішла європейським шляхом», - вважають депутати.

«Але, на превеликий жаль, у вирі політичних емоцій і популізму знову не дослухалась ані провладна більшість, ані опозиція. Перші не бажають втрачати ані краплини влади, а другі – дуже хочуть цю владу отримати», - йдеться в повідомленні.

Саме тому позафракційні депутати прийняли рішення не брати участі у цьому голосуванні, яке по своїй суті, вважають обранці, було лише замилюванням очей для народу, який стоїть на Майданах і не призвело б до фактичної зміни влади в державі.

Поквапившись із голосуванням, Верховна рада сьогодні лишила єдину можливість для зміни Уряду – через указ Президента.

Саме тому позафракційні депутати особисто закликали Президента підписати цей указ та розпустити Уряд, а також звернулись до опозиції із закликом сісти за стіл переговорів та сформувати новий склад Уряду.

«Всі волинські позафракційні депутати наполегливо закликають до розумного плану дій, який призведе до реальної зміни складу Уряду та повернення України на шлях до Європи», - пишуть в повідомленні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...