Про закриття кримінальних проваджень представники прокуратури пообіцяли повідомити їх письмово, – інформує «Волинська правда».
Сьогодні, 9-го січня, шість активістів луцького євромайдану – Майя Москвич, Микола Собуцький, Сергій Григоренко, Богдан Шиба, Володимир Бондар, Ігор Гузь – пішли до прокурора області Андрія Параки.

Активісти хотіли з`ясувати, чому проти них досі не закриті кримінальні провадження на підставі Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

«Закрити провадження прокуратура повинна була протягом 10 днів від 26 грудня, коли набув чинності закон про припинення кримінальних справ учасників майдану. Нагадаємо, що 19 грудня депутати Верховної Ради ухвалили в цілому законопроект, що передбачає помилування для всіх учасників Євромайдану, а також недопущення переслідувань активістів протестних акцій», – йдеться у повідомленні активістів.

Щоправда, з`ясувалось, що Андрія Параки не було на місці роботи, замість нього активістів прийняв перший заступник прокурора області Володимир Троц. Зустріч з першим заступником прокурора тривала майже годину, журналістів на неї не допустили.

Згодом активісти Луцького євромайдану розповіли журналістам про подробиці розмови з першим заступником прокурора області:

«Ми задали питання прокурору, чому не виконується закон про припинення кримінальних справ учасників євромайдану, про не переслідування його учасників. Чіткої відповіді ми не отримали. Він почав розповідати, що створюється комісія, яка цим займеться», – сказав депутат Сергій Григоренко.

Активісти також зазначають, що на питання про переслідування євромайданівців Троц відповів: «Ми вас почули, ми в певний, законом визначений термін, вам надамо відповідь».

«Ми будемо робити заходи громадського тиску в межах чинного законодавства, бо ці люди, з нашої суб`єктивної точки зору, вчиняють злочин проти громадян і наших виборців», – сказав депутат Ігор Гузь.