Уже два тижні нового року Луцьк живе за кошторисом минулого. Тому, згідно з чинним законодавством, місто може використати лиш 1/12 бюджету минулого року. Поки що очевидних труднощів і проблем у Луцьку нема. Крім того, вже вдалося проплатити 12,6 мільйони гривень по захищених статтях.
Про це у коментарі ВІПу повідомила начальник управління фінансів та бюджету Луцької міської ради Лілія Єлова, - пише Волинський інформаційний портал.
Лілія Єлова розповіла, що, згідно з умовами державного та міського бюджетів, в умовах відсутності головного фінансового документу країни, бюджет міста проводиться в межах однієї дванадцятої частини видатків загального фонду минулого року без видатків капітального фонду. Тобто береться загальний фонд, ділиться на дванадцять місяців і проводиться фінансування по різних галузях. Такий документ називається тимчасовим розписом видатків бюджету міста.
Наразі такий розпис для Луцька розробили лише на першу половину січня. Відповідно до нього фінансуються лише захищені статті, зокрема заробітна плата. Капітальні ж видатки, а саме на ремонт, будівництво та інше не проводяться. «Такі видатки без прийняття бюджету не проходять», - підкреслила Лілія Єлова.
До слова, наразі бюджетну сферу профінансували на 12,6 мільйона гривень. Невдовзі ж лучани, як зазвичай, отримають заробітну плату й аванс.
Окрім того, начальник управління фінансів та бюджету зауважила, що особливих труднощів із формуванням тимчасового розпису видатків бюджету міста наразі немає. Основна проблема полягає в тому, що розпис має бути збалансований згідно з видатками та доходами. А як свідчить практика, дохід за січень - неповний. Причиною цього є велика кількість святкових днів. Крім того, окремі підприємства працюють не на повну, оскільки переважно здійснюють планування.
«На рахунок не надійде стільки коштів, скільки планується по розпису. Тому ми проплачуємо лише захищені статті видатків, тобто першочергові, хоча в розписі передбачено все», - зазначила Лілія Єлова.
Тож, оскільки бюджет не прийнятий, не можливо передбачити, які у місті будуть видатки на утримання тієї чи іншої галузі. Тому видатки по захищених статтях є вкрай обмеженими.
Окрім того, начальник управління зауважила, що інших труднощів, окрім тих, що працівники бухгалтерської сфери проводять одну й ту ж роботу двічі, нема. «В цілому це не добре, що бюджету нема. Але не можна сказати, що цей факт не суттєво погіршить ситуацію у місті», - резюмувала Лілія Єлова.