• Головна
  • Луцькі активісти та громадські діячі виступили проти нових законів
15:03, 21 січня 2014 р.

Луцькі активісти та громадські діячі виступили проти нових законів

Луцькі активісти оприлюднили Відкриту заяву громадських діячів Волинської області та збирають підписи проти нових «законів».

Представники громадських організацій Волинської області зібрались 20 січня, щоб висловити своє ставлення щодо ухвалення 16 січня антиконституційних «законів», обговорити ситуацію в державі після прийняття цих законодавчих змін та скоординувати свою подальшу діяльність для недопущення подальшого згортання демократичних свобод, обмеження громадянських прав та впровадження в Україні диктатури, - інформує прес-служба ЦПАВК.

Ось текст заяви:

ЗАЯВА
громадських діячів Волинської області
щодо антиконституційних «законів» прийнятих 16 січня 2014 року

Ми, громадські діячі, представники громадських організацій Волинської області, висловлюємо глибоку стурбованість подіями, що відбуваються останніми днями в Україні. Прийняття Верховною Радою України 16 січня 2014 р., у неконституційний спосіб, низки так званих «законів» суттєво обмежило конституційні права та свободи громадян України.

Так, відповідно до ганебних за своїм змістом «законів» будь-які прояви громадського невдоволення та здійснення діяльності, яка передбачає вплив на рішення органів влади може трактувати, як екстремізм; значно обмежується право на проведення мирних зібрань; вводиться поняття «наклеп», що обмежує свободу слова та вільне вираження своїх поглядів і переконань; значно обмежено можливості для діяльності громадських організацій. Цей список недемократичних обмежень далеко неповний.

Вже сьогодні прийняті «закони» привели до небаченого в сучасній Україні конфлікту між громадянами та правоохоронцями, в результаті якого проливається кров. Україна віддаляється від європейського співтовариства. Уся вина за це лежить виключно на державній владі.

Ми не збираємось миритись з таким станом речей, вважаємо це посяганням на конституційні права та заявляємо про невизнання прийнятих 16 січня 2014 р. Верховною Радою України «законів».

Ми вимагаємо:
- негайно скасувати усі неконституційні «закони» прийняті 16 січня 2014 р.;

Ми закликаємо:
- усіх волинян стати на захист своїх конституційних свободи і громадянських прав;
- лідерів громадських організацій та активістів відмовитися від будь-якої співпраці з центральними та місцевими органами державної влади до відміни ганебних «законів», в знак протесту проти дискримінаційної політики держави по відношенню до громадських об’єднань, вийти зі складу громадських рад при органах державної влади або призупинити членство у них;
- засоби масової інформації не відвідувати та не висвітлювати заходи, які проводять органи державної влади;
- органи місцевого самоврядування стати на захист конституційних прав та законних інтересів мешканців територіальних громад, які були обмежені прийняттям антиконституційних «законів»;
- ООН, Раду Європи, ОБСЄ та інші міжнародні інституції вимагати від української влади дотримання міжнародних зобов’язань з захисту демократичних прав і громадянських свобод, які нею були взяті при вступі в ці міжнародні організації.

Без скасування цих «законів» ми не бачимо можливостей для подолання громадянського конфлікту в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...