• Головна
  • Волинські депутати зійшлися на тому, що і бюджет, і політичні питання обговорять в один день
11:25, 22 січня 2014 р.

Волинські депутати зійшлися на тому, що і бюджет, і політичні питання обговорять в один день

Вчора, 21 січня, відбулися консультації депутатів стовно наступних дій головного представницького органу Волині.

Нагадаємо, що облрада перебуває в сесійному періоді, оскільки на вимогу третини депутатів скликана та розпочала свою роботу 23 позачергова сесія, - інформують в прес-службі Волинської облради.

Втім, упродовж двох пленарних днів рада не змогла навіть затвердити порядку денного з проектів, які пропонувалися депутатами Олександром Пирожиком, Олександром Башкаленком та Сергієм Слабенком. На останній в минулому році погоджувальній раді голови фракцій дійшли згоди лишень у тому, що збиратися у сесійній залі для продовження роботи їм варто після Нового року. Голова облради Володимир Войтович зауважив, що свідомо не ініціював поновлення переговорного процесу доки не завершився весь цикл Різдвяно-новорічних свят.

Сьогодні ж на пропозицію голови зібратися для консультацій зголосилися заступник голови Валентин Вітер, голова депутатської групи "Нова Волинь" Борис Клімчук, голова фракції "Батьківщина" Роман Карпюк, голова фракції Партії регіонів Олександр Башкаленко, голова фракції "Наша Україна " Сергій Слабенко, голова фракції "Єдиний Центр" Лідія Томашевська та голова фракції Народної партії Михайло Скопюк.

Володимир Войтовичзапропонува всім присутнім депутатам висловити свою думку щодо майбутніх дій обласної ради. Першим взяв слово Олександр Башкаленко. Лідер регіоналів запропонував закрити позачергову сесію і приступити до обговорення та прийняття обласного бюджету. Пан Башкаленко вважає, що внесені на розгляд позачергової сесії питання втратили свою актуальність.

"Давайте зробимо вигляд, що в Україні нічого не відбувається і це абсолютно не турбує волинян", - апелює до позиції пана Башкаленка Сергій Слабенко. Він переконаний, що рада мусить розглянути внесені на її розгляд питання. На його думку пошук консенсусу в суспільстві більш пріортетний на даний час, аніж бюджет. Сергій Слабенко вважаає, що рада повинна прийняти низку рішень, у яких засудити антиконституційні, з його точки зору, дії українських силовиків в ході протистоянь, які тривають у столиці.

Олександр Башкаленко відреагував на таку пропозицію реплікою, що опозиція знає тільки свою правду.

"Палити автобуси та кидати у правоохоронців каменюки - це також не по Закону", - підтримав колегу Башкаленка лідер депутатської більшості в обралді Борис Клімчук. Голова ОДА також привернув увагу депутатів до важливості прийняття обласного бюджету. Він зауважив, що в проекті головного фінансового документу закладені більші парметри зарплат та соціальних виплат. Відтак, на думку пана Клімчука волиняни чекають на бюджет, на що варто зважати. Всі ж політичні конфлікти, зі слів голови ОДА, мають вирішуватися у правовому полі. Ці ж позиції підтримали Лідія Томашевська та Михайло Скопюк.

<Роман Карпюкзаявив, що і його політична сила прагне миру в Україні та прийняття бюджету на Волині, але вона не може закривати очі на глобальну політичну кризу, що триває в нашій державі та кровопролиття внаслідок протистоянь. Що ж до виходу з патової ситуації, якій опинилася обласна рада, то на думку керівника фракції "Батьківщина" потрібно розглянутии всі питання, внесені на позачергову сесію у такому порядку, як вони були зареєстровані апаратом ради, а вже потім приступити до бюджетного питання. Пан Карпюк також пропонує розглянути всі ці проекти в один день. До цієї пропозиції пристали всі присутні на засіданні депутати.

У підсумку зустрічі голова обласної ради Володимир Войтович відзначив, що всі сторони зацікавлені у розв`язанні конфлікту в обласній раді. Він також повідомив, що проект бюджету, розроблений департаментом фінансів ОДА, не тільки оприлюднений на офіційному сайті облради, а й упродовж нинішнього тижня буде розісланий депутатам в паперовому варіанті. З наступнорго тижня депутати обговорять головний кошторис в комісіях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...