• Головна
  • Чи є мирні шляхи вирішення громадянського протистояння?
09:54, 29 січня 2014 р.

Чи є мирні шляхи вирішення громадянського протистояння?

Про це говорили учасники круглого столу, який ініціювала громадська організація «Майдан». Думками обмінялися громадські діячі Луцька, науковці, психологи.

Круглий стіл – один із найдемократичніших способів сформувати соціальне замовлення українським політикам чи то від влади, чи від опозиції. З його допомогою можна залучити громадян до суспільно-політичного діалогу.

Кожного з нас хвилюють події, що відбуваються як в столиці, так і в обласних центрах, – сказав професор СНУ ім. Лесі Українки Олексій Колісник. – Немає сумніву, що у суспільстві назріла необхідність змін, які сприятимуть встановленню загальнонаціонального консенсусу, мирного врегулювання громадянського протистояння, вивчення пропозицій щодо перспектив розвитку країни та її громадянських інститутів.

На думку учасників круглого столу музиканта і підприємця Олександра Сидоренка, ведучого «Радіо-Луцьк» Юрія Кльоца, діалог влади, політиків і громади – найкращий спосіб відшукати компромісні варіанти врегулювання кризи. Активісти ГО «Майдан» виступають за те, щоб кожен громадянин міг висловити свою точку зору з гарячих питань, публічно озвучити позицію своєї територіальної громади. «Майдан» готовий залучати активістів громадських організацій, експертів до переговорів влади й опозиції, вносити конструктивні пропозиції для пошуку консенсусу.

У нинішній ситуації через жорстокість та кровопролиття страждають не тільки учасники Євромайдану, а й їхні сім`ї, – зауважила, аналізуючи наслідки гарячих явищ, що відбуваються в країні, психолог, гештальт-консультант Віта Ковальчук. – Діти, які спостерігають за подіями по телевізору, чують уривки розмов між батьками, отримують психологічні травми. Тому дорослі мають зробити все, щоб вберегти дітей і підлітків від травматичних наслідків.

Учасники круглого столу зійшлися на думці, що силове протистояння заганяє суспільство у глухий кут. Тому замість радикальний кроків потрібно шукати способи європейського демократичного розв’язання конфліктів, зокрема через розвиток в Україні громадянських інститутів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...