• Головна
  • За словами волинської прокуратури, Народні самооборони - поза законом
18:00, 12 лютого 2014 р.

За словами волинської прокуратури, Народні самооборони - поза законом

У прокуратурі області наголошують на тому, що об'єднання єврореволюціонерів, такі як народні самооборони і народні ради, знаходяться поза законом.

Так, у засобах масової інформації все частішими є повідомлення про створення так званих загонів самооборони, які повинні нібито забезпечувати охорону громадського порядку під час мирних зібрань, а також забезпечувати суверенітет та єдність України. Прокуратура області наголошує, що за своїм статусом ці формування перебувають поза законом, - йдеться у повідомленні.

Чинним законодавством захист суверенітету України, територіальної цілісності і недоторканності покладається на Збройні Сили України, а охорона громадського порядку - на органи внутрішніх справ.

При цьому, створення і функціонування будь-яких інших збройних формувань на території України забороняється.

Форми участі громадян в охороні громадського порядку чітко визначено Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону».


Зокрема, згідно цього Закону, громадяни України вправі створювати громадські об'єднання для участі в охороні громадського порядку. Діяти ці об'єднання повинні у взаємодії з правоохоронними органами, органами влади та органами місцевого самоврядування.

Рішення про такі формування обов’язково повинні бути підтримані органом внутрішніх справ.

Таким чином, вони не можуть створюватися задля сприяння нелегітимним утворенням на зразок «Самооборони майдану» чи «Народної ради».

Утворення громадських організацій, програмні цілі яких спрямовані на підрив безпеки держави, незаконне захоплення державної влади, забороняються.

На сьогодні рішеннями судів вже підтверджено незаконність створення таких формувань, як загонів самооборони при районних радах.

Так, Волинський обласний адміністративний суд визнав протиправними дії Іваничівської районної ради та голови районної ради щодо винесення на розгляд сесії ради 28 січня 2014 року, обговорення та прийняття рішення про утворення Іваничівської

Народної Ради та загону народної самооборони Народної ради.

Наголосимо також, що стаття 260. Кримінального кодексу України передбачає кримінальну відповідальність за створення не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань і участь у їхній діяльності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...