• Головна
  • Люстрація: перезавантаження влади на Волині
16:14, 24 лютого 2014 р.

Люстрація: перезавантаження влади на Волині

Сьогодні, 24 лютого відбулась прес-конференція Громадського люстраційного  комітету, під час якої очільник Правого сектору в Волинській області Павло Данильчук разом із Автомайданом та обороною Майдану повідомили про рішення створити громадський люстраційний комітет.

Варто нагадати, що люстрація - це зміна кадрового складу влади, під час якого звільнюють усіх старих керівників та призначають нових. Також до обов'язків комітету люстрації входить перевірка усіх нових людей, які плануть займати високі посадові місця. Для цього процесу є ряд вимог, яким має відповідати претендент.

 Прес-конференцію зібрали для того, щоб обговорити основні питання організації та діяльності люстраційного комітету, який діятиме уже найближчим часом на Волині.

Павло Данильчук повідомив: "Ми вже сьогодні висловили вимоги і голова Волинської обласної ради підписав зобовязання до перших керівників всіх структурних підрозділів Волинської державної адміністрації, силових структур та інших виконавчих органів про те, що вони протягом доби мають написати заяву на звільнення. Під цим зобовязанням підписалися окрім Правого сектору, самооборони Майдану та Автомайдану ряд громадських організацій та громадських діячів. Це зобов'язання ми передали ряду структур та податковій".

Також він додав, що революція ще не закінчилась, адже не покарані злочинці.  Потрібно зробити повне перезавантаження системи, яке не можливе без люстраційного процесу.

До складу люстраційного комітету можуть входити усі бажаючі, але є дві умови: не перебувати на державній службі та не бути представником політичних партій.

Після невеликого інформаційного вступу відбулось обговорення організації процесу. Усі бажаючи ділилися думками та ідеями.

Так, запропонували ознайоми волинян із сутністю люстраційного процесу, адже більшість з них не знають що це. 

Олександр Буряк, представник Автомайдану запропонував залучити до люстрації ті країни, які вже мають досвід у цій справі. Зокрема це Чехія, Польща, Угорщина.

Також, стосовно тих людей, які таки пройдуть люстрацію та займатимуть високі посади, їм радять всеодно не радіти. Умови роботи будуть зовсім інші, ніж до цього. Адже потрібно міняти не людей, а саму систему влади. 

У подальшому Громадський люстраційний комітет планує напрацювати свій механізм і створити інформаційну службу, в яку можна подати інформацію про злодіяння чиновників. 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#люстрація #волинь #правий сектор
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...