• Головна
  • Луцький Автомайдан: боротьба ще не закінчилась
Ексклюзив
20:21, 26 лютого 2014 р.

Луцький Автомайдан: боротьба ще не закінчилась

Ексклюзив

Україна робить свої перші кроки до нового життя.  Бандитська влада, яка протягом багатьох років тримала весь український народ у своїх міцних диктаторських лещатах, почала падати. Вона перетворилася на корабель, який приречено йде на дно…

 Ми поспілкувались з представниками луцького Автомайдану, який сформувався на початку революції та зробив великий внесок в її розвиток. Луцький  Автомайдан  брав активну участь в останніх  революційних подіях України: блокував дороги, влаштовував полювання на тітушок, патрулював місто, слідкував за громадським порядком, влаштовував акції протесту, пікети, організовував відправку людей з Луцька до Києва, активно співпрацював з Правим сектором, ВО Майданом та Самообороною майдану.

DSCN0746

  Першочергова ціль – скинути диктаторську владу – досягнута. Що планує робити Автомайдан далі?

 Заступник начальника штабу луцького Автомайдану Ігор Малина розповідає,  що Автомайдан працюватиме далі і зараз основне його завдання – це тотальний контроль нової влади. Поки що цей контроль не відбувається, тому що на часі більш актуальним є інше завдання – закінчити революцію.  «Зараз потрібно швидко «дожимати» стару владу, а саме – запроданців,  корупціонерів та тих представників владної структури, які вибиралися шляхом фальсифікацій. Доки вони не підуть, не можна говорити ні про яку перемогу».

Поки що Автомайдан не готовий іти в політику, але в перспективі планується створення громадської організації або партії. Осередки Автомайдану є у багатьох містах України і це дає йому змогу перерости у велику партію, яка вже має свою чітко налагоджену структуру. Але поки що це розглядається лише як варіант.

Зараз, коли опозиційні сили прийшли до влади, а Автомайдан має свій вагомий вплив на політичне життя в країні, з’явилось багато охочих «погрітися в променях слави».  Політики, які зберігали нейтралітет під час революційних подій, зараз всіма силами намагаються «взяти Автомайдан до своїх рук».Це приклад того, як представники старої влади намагаються всіма можливими шляхами залишитись і при новій владі, як кажуть - «зберігти своє місце під сонцем».

 «Вже з’являються такі сили, які намагаються керувати Автомайданом, привласнити собі усі його здобутки і перемоги, щоб використати їх у своїх політичних цілях. Хочу запевнити, що Автомайдан - це незалежна  структура,  яка співпрацює з Правим сектором, ВО Майданом, Самообороною майдану.  Ми ніколи не дозволимо нікому «осідлати нас». Якщо буде потрібно, ми будемо вдаватися до силових методів» - запевнив Ігор.

На початках, штаб Автомайдану складався всього з декількох осіб. Зараз він уже сягнув майже 200 людей і кількість бажаючих поповнити ряди автомайданівців постійно зростає. Останнім часом довелося навіть припинити активний набір учасників, тому що бажаючих багато, а свідомих патріотів мало. З’явились нові списки – кандидати у члени Автомайдану. Кожен, хто покаже себе гідно та продемонструє свою свідомість на ділі, найближчим часом може гордо називати себе автомайданівцем.  «Нам потрібні дуже свідомі та бойові активісти. Адже ми зробили революцію лише на двадцять відсотків – скинули бандитську владу,  тепер потрібно робити «революцію в головах українців» - змінювати їхнє  відношення до суспільства. Поки цього не відбудеться, ні Автомайдан, ні Правий сектор чи ВО Майдан не припинять своєї діяльності».

Луцький Автомайдан: боротьба ще не закінчилась, фото-1
Луцький Автомайдан: боротьба ще не закінчилась, фото-2

Автомайдан збирається на виїзд

На сьогодні Автомайдан посилено працює. Революція залишила багато проблемних  наслідків, на ліквідування яких потрібен час та кошти. Тому революціонери всіма своїми силами намагаються повернути країну до стабільності. Починають з маленького: «Нещодавно ми  організували сумісне патрулювання міста з ДАІ. Останні від цього не в захваті. Але враховуючи те, як нахабно вони себе завжди поводили, зараз у них вже немає іншого виходу. До того ж,  від Луцького ДАІ на чергування заступає лише шість екіпажів, а в резервах Автомайдану знаходиться більше 100 машин, які  можуть патрулювати місто.

Також цими автомобілями можна транспортувати приблизно 400-500 людей на будь-яку акцію і в будь-яку область: «Для того, щоб сформувати колону нам потрібно всього три хвилини. Під час надзвичайних ситуацій на штабі збирається дуже багато автомобілів. Достатньо одного повідомлення: «Екіпажі, хто може формуйтесь в колону» і за декілька хвилин ми вже готові до виїзду».

Луцький Автомайдан: боротьба ще не закінчилась, фото-3

Стосовно планів на майбутнє, то учасники Автомайдану складають  так званий «всеукраїнський план походу на Схід України». Планують долучити до цієї акції представників Правого сектору та Самооборону майдану для того, щоб допомогти жителям Сходу в боротьбі із диктатурою місцевої влади.

DSCN0730

Автомайдан у своєму штабі

Одна з невід’ємних складових нинішньої революції – це люстрація усіх владних структур.

Автомайдан планує увійти до люстраційного комітету та проводити «відсіювання» тих чиновників, які не відповідають стандартам нового українського демократичного суспільства.

 «Ні для кого не секрет,  що сьогодні до влади прориваються ті елементи, які не брали жодної участі в революції, а зараз намагаються знайти собі «тепле містечко». Я хочу попередити їх від імені Автомайдану, думаю що Правий сектор та Народна самооборона приєднаються до моїх слів, що ми вам цього не дозволимо».

 Зараз необхідно провести люстрацію, адже при владі залишилось багато запроданців, які бігали від однієї партії до іншої, «міняючи кольори». Такі люди не мають ідеї, для них не важливе майбутнє держави. Для них головне – це  «тепле місце» при владі та гроші. Також потрібно люструвати тих людей, які прийшли до влади після Помаранчевої революції, адже саме вони «віддали нашу перемогу та прагнення бути європейським суспільством в руки регіоналів».

«Ми проведемо ту люстрацію, яка потрібна народу, якщо народ її не сприйме, може бути новий Майдан. За останні три місяці український народ змінився. Відбулась переоцінка цінностей і зараз люди вже не допустять, щоб до влади знову прийшли чиновники, які вже один раз себе скомпрометували і знов рвуться до «золотого унітазу».

Вже неодноразово люди говорили про те, що методи люстрації занадто радикальні. Невідомі в масках та із зброєю просто вриваються до кабінетів чиновників та насильно змушують їх писати заяви про відставку. Такий метод не зовсім відповідає тим демократичним засадам, на яких планують будувати нове українське суспільство.

Ігор пояснює: «Люстрація потрібна для того, щоб профільтрувати владу. Зараз народ настільки радикально налаштований, що якщо чиновник не підпише заяву про звільнення, то вони можуть і хату йому спалити. Наприклад, нещодавно невідомі люди намагалися підпалити будинок батьків одного беркутівця. Добре що «коктейль Молотова» відбився від вікна і не загорівся. Ми не хочемо щоб палали будинки, щоб завдавали шкоди людям. Зараз відбувається збір коштів для потерпілих під час бойових дій в Києві і сім’ї загиблих беркутівців також в цих списках. Тому що вони  громадяни України. Якщо одним допомогти, а іншим ні, це не лише не по-європейськи, це навіть не по-українськи. Ми не за те боролись. Ми маємо рости як нація та усвідомлювати те, що всі ми українці і не важливо по яку сторону барикад стоїмо».

Також Ігор пояснив те, чому багато революціонерів виступають проти того, щоб до влади прийшла Тимошенко, Яценюк, Порошенко чи інші політики з так званої «опозиції».

«Досвідчених, «старих» політиків до влади допускати не можна, тому що в них зовсім інше бачення того, якою має бути Україна в майбутньому. Вони мають свої схеми, в них є  відпрацьовані «відкати». Коли ці люди прийдуть до влади, в країні знову буде безлад».

 До того ж,  люди які виховані Радянським союзом мають зовсім іншу ідеологію.Їм важко зрозуміти  ті ідеї та погляди, які зараз намагаються донести до суспільства молоді активісти.

Ігор розповів, чому на його думку Януковичу не вдалось розбудувати Україну: «Чому Янукович зруйнував Україну? Тому що він виріс в середовищі «гопників», які звикли лише знищувати та грабувати. Такі люди не можуть щось побудувати, створити чи навіть написати. Для них головне – це вкрасти та зруйнувати.  Система, яку побудували наші старі політики була приречена на провал, тому що вони не звикли думати про когось, окрім себе».

Дуже часто на вулиці зараз можна почути про те, що в Україні вже була одна революція. Тоді «добро» також перемогло «зло», а в результаті виявилось що ніякого добра і близько не було. Просто комусь вдалось вдягнути «овечу шкуру», а хтось вирішив що і без неї все буде добре. І все було добре, але тільки не для народу.

Ігор запевняє, що цього разу все буде по-іншому: «Яка різниця між Помаранчевою революцією та сьогоднішніми подіями? Зараз до влади прийшли активісти, молоді люди які виросли в проУкраїні та не зіпсовані радянським та комуністичним впливом. Вони дуже ідейні, ініціативні та свідомі. Я зараз дивлюся на хлопців, яким по двадцять років і в їх очах  бачу, що вони просто так своєї перемоги не віддадуть, вони будуть боротися і останні події це довели. Революція дуже змінила свідомість людей, їхні цінності та відношення до своєї держави. Ціною багатьох життів ми стали новою нацією, яка більше не хоче бути рабами та жити в бандитській країні. Більше такого не буде, наш народ не дозволить».

В кінці інтерв’ю Ігор Малина звернувся до волинян: “Закликаю усіх, хто має свою автівку долучатись до лав Автомайдану. Ми залучаємо лише свідомих патріотів, які хочуть реальних змін в нашій країні. Боротьба ще не закінчилась. Слава Україні».

 

 

 

 

 

 

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#луцьк #автомайдан #революція
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...