13:37, 24 березня 2014 р.

На Волині дорожчає хліб

Сьогодні, 24 березня, під час оперативної наради в голови облдержадміністрації заявили про те, що монополісти безпідставно зробили ціну на хліб в області однією з найвищих в Україні.

Заступник директора – начальник управління департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Галина Дика повідомила, що з 7 березня ціни на хліб з борошна пшеничного «Подільський» та хліб житньо-пшеничний «Січовий» підвищило ПАТ «Теремно Хліб». Причина – збільшення цін на сировину та паливно-мастильні матеріали. Щодо перевірки правомірності підвищення цін видане відповідне доручення голови облдержадміністрації, зважаючи, що підприємство є монополістом на ринку хлібобулочних виробів.

Для стримування цін на споживчому ринку облдержадміністрація пропонує використання інтервенційного борошна з метою стримування збільшення цін на хліб. Так, вже уточнили потребу хлібопеків в інтервенційному борошні. Попередня потреба збільшена з 1800 до 2000 тонн. Договори з Аграрним фондом уклали ПАТ «Теремно Хліб», ТОВ «Ковельський хлібокомбінат», ПрАт «Нововолинський хлібзавод», ТзОВ «Волиньторгхліб». Ціни на борошно визначені наказом Мінагрополітики, так, тонна пшеничного борошна вищого ґатунку коштує 2896 гривень, першого ґатунку – 2711 гривень, другого – 2381 гривню, житнього – 2279 гривень. Комерційна ж ціна пшеничного борошна вищого та першого ґатунків в області становить 3300 та 3100 гривень за тонну відповідно.

Своєю чергою, голова облдержадміністрації Григорій Пустовіт зауважив, що лише у декількох областях України ціни на хліб вищі, ніж на Волині, водночас ціни на паливно-мастильні матеріали у багатьох регіонах збільшилися відчутніше, ніж в області. Він висловив обурення тим, що у інших областях ціни на хліб на 30-40 копійок нижчі. На хліб пшеничний з борошна першого ґатунку ціни підвищилися лише на Волині та у Луганській області.

Григорій Пустовіт зазначив, що для ПАТ «Теремно Хліб» створювали у місті нормальні умови, ставилися до нього по-партнерськи і підприємство-монополіст відчуло, що може диктувати свої умови. Він наголосив, що, якщо монополіст, скориставшись ситуацією, починає диктувати умови, які виходять за межі партнерських стосунків, влада не має права допустити необґрунтованого підняття ціни на хліб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#волинь #хліб #луцьк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...