• Головна
  • У Луцьку закликають носити георгіївські стрічки разом із жовто-блакитними
16:30, 5 травня 2014 р.

У Луцьку закликають носити георгіївські стрічки разом із жовто-блакитними

До оригінального способу об’єднання закликала в Луцьку керівниця Російського культурного центру Ольга Саган, запропонувавши носити одночасно дві стрічки: георгіївську та синьо-жовту. Про це вона заявила 5 травня під час круглого столу влади та представників культурних товариств національних меншин.

Голова ОДА Григорій Пустовіт переконує, що всі волиняни – українці. «Просто є українці з різним походженням: російським, білоруським, польським. Кожен із вас несе культуру свого народу, його історичну пам’ять», – зазначив губернатор.

Але представники національних меншин, на думку глави ОДА, є невід’ємною частиною волинської родини, тому повинні допомагати одне одному.

А перший заступник голови облради Олександр Пирожик заявив, що представницький орган готовий розглянути всі пропозиції культурних товариств та внести потрібні зміни до обласної профільної програми.

За словами першого віце-мера Святослава Кравчука, у Луцьку мешкають представники 60 національностей та народностей, хоча 92% жителів – українці. У місті діють 12 культурних товариств. Хоча не завжди вдається вирішити їхні проблеми, але влада намагається іти їм назустріч. Тож міжетнічних конфліктів у Луцьку нема.

Голова Товариства польської культури імені Тадеуша Костюшка Ніна Поремська нагадала, що цьогоріч у Луцьку мають пройти Дні польської культури. Заходи планувалися ще задовго до нинішніх подій. У товаристві довго розмірковували, чи варто через війну скасувати Дні культури. Однак дійшли висновку, що доцільно провести їх у дусі патріотичної пісні: української та польської.

Тим часом керівниця Російського культурного центру у Луцьку Ольга Саган заявила, що не відчувала на собі утисків російської мови. Але заявила, що влада має чути про потреби національних меншин. Мовляв, за часи незалежності у Луцьку тільки два національно-культурних товариства отримали власне приміщення.

Також заявила Саган і про проблему із навчанням російською мовою. З її слів, зараз на Волині – лише одна школа, де навчання здійснюється російською. Коли ж цього року розпочали набір учнів, то в ЗОШ чомусь не розмістили оголошення про набір дітей до класу із російськомовним навчанням. Звернення до директора школи, каже активістка, виявилося безрезультатним. Після апелювання до вищих рівнів влади це питання вдалося вирішити.

«Те, що відбувається сьогодні в державі – це відповідальність кожного з нас. Я би хотіла, щоб начальники районних управлінь освіти, які примусово змінювали другу мову з російської на німецьку, подивилися на себе в дзеркало і сказали, чи мають відношення до того, що в нас забрали Крим», – заявила Ольга Саган.

Вона підкреслила, що Волинь завжди була толерантною.

Також Саган згадала, що сім років тому була одним із ініціаторів носіння георгіївської стрічки на парадах 9 Травня. «Те, що з неї зробили на півдні і сході – це їхні проблеми», – заявила активістка.

«Я пропоную вам зробити те, що роблю я – об’єднати Схід та Захід», – зазначила Саган та причепила до лацкана піджака дві стрічки: георгіївську та синьо-жовту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#георгіївська стрічка #луцьк #волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...