Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику.

Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику. Ще півроку тому ніхто не уявляв, що центр Києва перетвориться на зону бойових дій. Ще кілька місяців тому ніхто не вірив, що Росія почне підступну загарбницьку війну проти України.

Спочатку мало хто вірив, що Майдан, який почався як студентський протест, переможе. І так само мало хто вірив, що Янукович зі своїми посіпаками втече до Росії, та й у багатьох були сумніви щодо здатності України боронити себе. То чому зараз ми не віримо в можливість повного оновлення українського політикуму?

Ольга Богомолець – «Білий Янгол» Майдану, мати, вчитель, лікар і просто безстрашна жінка, що, на відміну від багатьох так званих «героїв майдану», не втекла у хвилину небезпеки, а лишалась на місці до кінця, рятуючи життя людей. Людей – незалежно від того, що було в них на грудях – жовто-блакитна стрічка чи нашивка бійця внутрішніх військ. В тому, що Ольга Богомолець – людина чесна, моральна, духовна та принципова, сумнівів ні в кого немає. Дізнатись докладніше про перші політичні кроки та план розвитку країни – важливо.

Ви часто кажете, що для розв’язання конфлікту треба стабілізувати економіку. Як саме Ви збираєтесь це зробити?

Перші необхідні економічні кроки - унеможливити викрадання грошей та повернути виведені з країни мільярди, створити інвестиційний клімат і робочі місця.

Незалежний фінансовий аудит, зняття депутатської недоторканності, покарання винних у корупції, прозорі, відкриті механізми державних закупівель та тендерів, щоб кожен громадянин міг побачити, на що витрачено його податки, - все це конче потрібно Україні. Доки не будуть покарані всі, хто крали гроші з державного бюджету й обдирали населення, доти ми нової країни не збудуємо. Вони мають понести покарання згідно з чинним законодавством і повернути витягнуті з бюджету кошти. Опубліковані цифри, що Янукович та «клуб любителів Януковича» вивезли з України 32 мільярди готівки. Постає питання: як сталося, що вони так легко це зробили? Хіба ніхто не бачив і не знав, що відбувається в країні? Поки не буде проведено аналіз усього цього, ми людям урок чесності не дамо.

Крім того, необхідно надати шанс малому та середньому бізнесу шляхом зменшення податків. Але деякі податки мають бути збільшені, а, наприклад, податки на розробку надр – збільшені істотно. У цих питаннях слід керуватись хорошим медичним принципом - «не нашкодь». Треба оздоровлювати економіку системно. У розвинених країнах частка малого та середнього бізнесу становить не менше 50%, тоді як в Україні – лише 10%, решта належить олігархам, котрі диктують свої умови й використовують практично рабську працю громадян, єдина альтернатива для яких – шукати ліпшої долі деінде. Це має припинитися. Ми повинні розвивати власну економіку, і ми можемо це робити – за умов відсторонення олігархів від влади.

Photo2(1)

А що планується стосовно медичної реформи? Напевне, для вас це першочергове питання?

У мене є програма «80+», яка спрямована на подовження тривалості життя в Україні до 80 й більше. Але для досягнення цієї мети не лише галузь охорони здоров’я потребує реформ. Це як і в організмі людини – все взаємопов’язане. Щоб збільшити тривалість життя, треба дбати про охорону довкілля, реформувати й систему освіти. Адже часто ми лікуємо хворих тоді, коли вже запізно. Щоб люди не доводили власне здоров’я до критичного стану, їм має бути прищеплена культура здорового способу життя, дітей зі школи повинні навчати звертати увагу на своє здоров’я, проходити обстеження, звертатись до лікаря вчасно.

На введення цієї програми піде не більше двох років. Мети ж ми досягнемо за 20 років.

Але найбільш нагальне питання для мене – боротьба з корупцією, справжня, не декларативна, та забезпечення обороноздатності України.

На армію та оборону роблять ставки переважно кандидати-чоловіки. Чи компетентні Ви розбиратися з військовими питаннями?

Я два роки служила в армії. Всі медики проходять військову підготовку, і два роки я відслужила в Чорнобильській зоні волонтером медичної служби внутрішніх військ. Я знаю, що таке армія, що таке дисципліна, я знаю, що вона дає в житті, і я б хотіла, щоб у мирній, справедливій, сильній країні і дівчатка, й хлопчики вчились бути сильними, витривалими, справедливими, чесними й патріотичними. Я не проти контрактної армії, вона повинна бути, але я за хорошу військово-спортивну підготовку. Українську армію я бачу сильною, проте не агресивною, побудованою за швейцарським взірцем. Ми не будемо покладатись на військові союзи, бо вже мали нагоду переконатись – ніхто крім нас нам не допоможе. Ми повинні бути патріотами й готуватися захищати свою державу. А я зі свого боку дотискатиму США і країни Європи, щоб вони розмовляли з президентом Росії мовою економіки доти, доки Україна не стане енергетично незалежною. Для цього нам потрібно розвивати альтернативну енергетику – з води, повітря, сонця брати енергію і не залежати ні від кого, не сидіти в борговій ямі. І тоді Україна зможе говорити з Путіним на зовсім інших умовах.

Щодо нинішньої ситуації на Сході. Які шляхи розв’язання конфлікту Ви бачите?

На Сході відбувається політичний абсурд, повний політичний крах.

Я їздила туди, не давала жодної прес-конференції, була тільки одна відкрита зустріч - весь час вела безперервний переговорний процес. Але тепер усе залежить від позиції громадянського суспільства, а воно не скрізь в Україні однаково ефективне, однаково дозріле. Є люди, які звикли жити під гнітом, є люди, які звикли працювати виключно по команді, є такі, що бояться. І, власне, зараз суспільство розсипалось. В Донецьку є лідери, є ті, ким зманіпулювали, є оплачені, є і патріоти України, які відчувають себе покинутими.

Як Київ би не вистояв без допомоги інших регіонів, так і Схід не встоїть самотужки. Колосальна проблема також у відсутності адекватної інформації на Сході та зі Сходу. Їх залякували «бандерами» так, як зараз залякують нас «сепаратистами». Так, там є найманці, терористи, здебільшого з російськими паспортами, є відверто кримінальні елементи, є просто дрібні хулігани, але ЗМІ з тих 10% людського бруду роблять чи не все населення Сходу. Це не так. Там живуть люди, що хочуть бути в Україні, але вони зневірені.

Для мене, як і для всього народу, найважливіше – розбудова єдиної України. Зі свого боку я докладаю максимуму зусиль задля збереження Донбасу в складі України.

Я бачу Україну в майбутньому мирною, нейтральною державою. Але нас штовхають на інший шлях. Сьогодні в геополітичній грі декому вигідно через внутрішні протестні рухи відштовхнути східну частину України до Росії, а це спонукає інші області закликати війська США та НАТО на допомогу, й ми остаточно станемо полігоном з’ясування чужих стосунків і втілення чужих політичних амбіцій. Щоб не допустити цього, ми повинні відрізати олігархів від впливу на підконтрольні їм ЗМІ та народ.

Які відносини Ви маєте з іншими кандидатами? Чи є у Вас якісь проблеми через відсутність статусу політика?

Насправді, я дуже рада, що не маю статусу «політик». Мене нудить від політики. Я йду у владу не заради влади. Привівши в парламент нову політичну силу, створивши громадянське суспільство, я буду щаслива за п’ять років повернутись до своєї звичайної роботи. Зараз я просто лікую країну. Тому що більше немає кому.

Люди хотіли побачити нове обличчя й принесли мені тисячі підписів, щоб я висунула свою кандидатуру в президенти. Я висунула свою кандидатуру в президенти, суспільство побачило нове обличчя, і тут почалась контрпропаганда та чорний PR. Перший етап пропаганди – «Ольга Богомолець – технічний кандидат Петра Порошенка». Скрізь, на всіх рівнях. Людям, які готові були віддати свій голос за мене, моментально відрізали доступ до ЗМІ, посіяли сумніви, що Ольга Богомолець може бути підсадною качкою, яка продалась, щоб відбирати голоси. Це брехня. Але багато людей у неї повірили й далі думають, що ця брехня відповідає дійсності. Наступний етап був, коли нас підтримало шість партій, але через усі ЗМІ максимально поширили звістку, що Ольгу Богомолець підтримала Соцпартія. До того ж, щоб підірвати ставлення західної України, яка різко проти Соцпартії, людям вклали в голову, що не Соцпартія підтримує мене, а я – її. Але коли «соцпартія» з’явилась, вже «технічний кандидат Порошенко» відпало. Наступний етап – що Ольга Богомолець знялась із перегонів на користь Тимошенко. Хочу сказати, що по жодному кандидату нема такої кількості ідеологічних – ідеологічних! - ударів. Вони дуже хочуть знайти на мене якийсь компромат, але його немає, тому і вдаються до таких засобів.

І ще одне питання. Ви – віруюча людина, ви заснували єдиний у світі музей домашньої ікони у відреставрованій власноруч папірні. Яке ваше ставлення до представників інших конфесій та релігій?

Основою моєї політики на посту Президента України буде захист прав людей, створення рівних умов для вільної самоідентифікації та самореалізації кожного громадянина України незалежно від релігійних переконань, етнічного походження, регіону проживання, соціального стану чи політичних уподобань. Я зустрічалася з представниками багатьох релігійних конфесій, мала з ними розмови й можу сказати, що всіляко сприятиму створенню віруючим умов для виконання обов’язку громадянина України без порушення релігійних звичаїв і традицій віросповідання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
24 перегляди в січні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Кабінет міністрів України пропонує усунути невідповідності в законодавстві щодо захисту тварин від жорстокого поводження і посилити відповідальність за цей злочин.У нових редакціях запропоновано викласти статтю 89 Кодексу про адміністративні правопорушення і деякі положення Закону про захист тварин від жорстокого поводження. Відповідний законопроект №9453 зареєстрований у Верховній Раді, пише Gazeta.Пропонується уточнити, що жорстоке поводження з тваринами...
Суспільство
Студентам у Луцьку пільгового проїзду у маршрутках не зроблять. Таким було рішення суду на позов голови "Студентської ради Волині" щодо пільгового проїзду студентів у громадському транспорті.  Про це повідомляє "Конкурент". У Волинському окружному адміністративному суді 15 січня відбулося судове засідання з питання пільгового проїзду студентів у громадському транспортГолова ГО «Студентська рада Волині» Віталій Сніжко подав у суд на виконавчий комітет Луцьк...
Суспільство
На Волині від початку року зафіксували 34 випадки керування в нетверезому стані. На водія, який вперше сів за кермо у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння чекає адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 10 200 гривень та позбавлення права керування на 1 рік, – зазначають в управління патрульної поліції у Волинської області. Якщо, водій вдруге порушив закон тоді на нього чекає штраф у розмірі 20 400 гривень та позбавлення права керування на...
Суспільство
Лише на Волині про перехід до Православної церкви України (ПЦУ) заявили вісім парафій Української православної церкви Московського патріархату.Про це заявив Президент України Петро Порошенко під час відвідання богослужіння у Луцьку, передає кореспондент УНН."Зараз уже, лише на Волині, 8 парафій одразу після отримання Томосу висловили готовність приєднатися і перейти до нашої церкви. Велика радість. Молодці! Ми вас підтримаємо", - заявив Глава держави.За йо...
Суспільство
Через волинський кордон чоловік хотів незаконно провести 16 тисяч євро.Про це повідомили у прес-службі Волинської митниці ДФС.Мешканець Рівненської області смугою спрощеного митного контролю «зелений коридор» пункту пропуску Ягодин намагався вивезти у Польщу гроші.Волинські митники виявили гроші у «бардачку» автомобіля під час огляду транспортного засобу.Чоловік загалом мав при собі 16 тисяч Євро при тому, що постанова Правління Національного банку України...
Суспільство
На Волині у період з 8 по 14 січня рибпатрульні зафіксували 29 порушень правил рибальства.Більшість викритих порушень, спричинені перевищенням кількості знарядь лову на одного рибалку та вилову водних біоресурсів у зимувальних ямах.Про це інформує Державне агентство рибного господарства. Волинський рибоохоронний патруль наголошує, що риболовля у заборонений період дозволена на ділянках для любительського рибальства за межами зимувальних ям.Любительський ло...
Суспільство
Поблизу села Проходи Любешівського району Volkswagen LT злетів у кювет.Про це повідомили у прес-службі ГУНП у Волинській області.Аварія трапилась 14 січня.У результаті ДТП травмувалося троє пасажирів транспортного засобу, одного із них госпіталізували.За фактом автопригоди відомості слідчі внесуть до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ст. 286 Кримінального кодексу України. Мова йде про порушення пр...
Суспільство
На Театральному майдані у Луцьку зібралися сотні лучан, аби побачити Президента України Петра Порошенка. Нагадаємо, Порошенко має прибути до обласного центру Волині у вівторок, 15 січня. Він візьме участь в молитві за Україну, яка відбудеться в кафедральному соборі Святої Трійці о 11:30.Очолить богослужіння патріарх Філарет, а участь в ньому візьме також митрополит Луцький і Волинський Михаїл.
Суспільство
Вранці на автошляху між селами Промінь та Полонка Луцького району сталася смертельна ДТП.Про це повідомили очевидці, - пишуть Волинські новини.За їхніми словами, Toyota здійснила наїзд на пішохода, чоловік загинув. Автівка зазнала значних механічних ушкоджень.У коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини у прес-службі поліції Волині підтвердили факт ДТП з летальним наслідком.На місці працює слідчо-оперативна група. Деталі - згодом.