Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику.

Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику. Ще півроку тому ніхто не уявляв, що центр Києва перетвориться на зону бойових дій. Ще кілька місяців тому ніхто не вірив, що Росія почне підступну загарбницьку війну проти України.

Спочатку мало хто вірив, що Майдан, який почався як студентський протест, переможе. І так само мало хто вірив, що Янукович зі своїми посіпаками втече до Росії, та й у багатьох були сумніви щодо здатності України боронити себе. То чому зараз ми не віримо в можливість повного оновлення українського політикуму?

Ольга Богомолець – «Білий Янгол» Майдану, мати, вчитель, лікар і просто безстрашна жінка, що, на відміну від багатьох так званих «героїв майдану», не втекла у хвилину небезпеки, а лишалась на місці до кінця, рятуючи життя людей. Людей – незалежно від того, що було в них на грудях – жовто-блакитна стрічка чи нашивка бійця внутрішніх військ. В тому, що Ольга Богомолець – людина чесна, моральна, духовна та принципова, сумнівів ні в кого немає. Дізнатись докладніше про перші політичні кроки та план розвитку країни – важливо.

Ви часто кажете, що для розв’язання конфлікту треба стабілізувати економіку. Як саме Ви збираєтесь це зробити?

Перші необхідні економічні кроки - унеможливити викрадання грошей та повернути виведені з країни мільярди, створити інвестиційний клімат і робочі місця.

Незалежний фінансовий аудит, зняття депутатської недоторканності, покарання винних у корупції, прозорі, відкриті механізми державних закупівель та тендерів, щоб кожен громадянин міг побачити, на що витрачено його податки, - все це конче потрібно Україні. Доки не будуть покарані всі, хто крали гроші з державного бюджету й обдирали населення, доти ми нової країни не збудуємо. Вони мають понести покарання згідно з чинним законодавством і повернути витягнуті з бюджету кошти. Опубліковані цифри, що Янукович та «клуб любителів Януковича» вивезли з України 32 мільярди готівки. Постає питання: як сталося, що вони так легко це зробили? Хіба ніхто не бачив і не знав, що відбувається в країні? Поки не буде проведено аналіз усього цього, ми людям урок чесності не дамо.

Крім того, необхідно надати шанс малому та середньому бізнесу шляхом зменшення податків. Але деякі податки мають бути збільшені, а, наприклад, податки на розробку надр – збільшені істотно. У цих питаннях слід керуватись хорошим медичним принципом - «не нашкодь». Треба оздоровлювати економіку системно. У розвинених країнах частка малого та середнього бізнесу становить не менше 50%, тоді як в Україні – лише 10%, решта належить олігархам, котрі диктують свої умови й використовують практично рабську працю громадян, єдина альтернатива для яких – шукати ліпшої долі деінде. Це має припинитися. Ми повинні розвивати власну економіку, і ми можемо це робити – за умов відсторонення олігархів від влади.

Photo2(1)

А що планується стосовно медичної реформи? Напевне, для вас це першочергове питання?

У мене є програма «80+», яка спрямована на подовження тривалості життя в Україні до 80 й більше. Але для досягнення цієї мети не лише галузь охорони здоров’я потребує реформ. Це як і в організмі людини – все взаємопов’язане. Щоб збільшити тривалість життя, треба дбати про охорону довкілля, реформувати й систему освіти. Адже часто ми лікуємо хворих тоді, коли вже запізно. Щоб люди не доводили власне здоров’я до критичного стану, їм має бути прищеплена культура здорового способу життя, дітей зі школи повинні навчати звертати увагу на своє здоров’я, проходити обстеження, звертатись до лікаря вчасно.

На введення цієї програми піде не більше двох років. Мети ж ми досягнемо за 20 років.

Але найбільш нагальне питання для мене – боротьба з корупцією, справжня, не декларативна, та забезпечення обороноздатності України.

На армію та оборону роблять ставки переважно кандидати-чоловіки. Чи компетентні Ви розбиратися з військовими питаннями?

Я два роки служила в армії. Всі медики проходять військову підготовку, і два роки я відслужила в Чорнобильській зоні волонтером медичної служби внутрішніх військ. Я знаю, що таке армія, що таке дисципліна, я знаю, що вона дає в житті, і я б хотіла, щоб у мирній, справедливій, сильній країні і дівчатка, й хлопчики вчились бути сильними, витривалими, справедливими, чесними й патріотичними. Я не проти контрактної армії, вона повинна бути, але я за хорошу військово-спортивну підготовку. Українську армію я бачу сильною, проте не агресивною, побудованою за швейцарським взірцем. Ми не будемо покладатись на військові союзи, бо вже мали нагоду переконатись – ніхто крім нас нам не допоможе. Ми повинні бути патріотами й готуватися захищати свою державу. А я зі свого боку дотискатиму США і країни Європи, щоб вони розмовляли з президентом Росії мовою економіки доти, доки Україна не стане енергетично незалежною. Для цього нам потрібно розвивати альтернативну енергетику – з води, повітря, сонця брати енергію і не залежати ні від кого, не сидіти в борговій ямі. І тоді Україна зможе говорити з Путіним на зовсім інших умовах.

Щодо нинішньої ситуації на Сході. Які шляхи розв’язання конфлікту Ви бачите?

На Сході відбувається політичний абсурд, повний політичний крах.

Я їздила туди, не давала жодної прес-конференції, була тільки одна відкрита зустріч - весь час вела безперервний переговорний процес. Але тепер усе залежить від позиції громадянського суспільства, а воно не скрізь в Україні однаково ефективне, однаково дозріле. Є люди, які звикли жити під гнітом, є люди, які звикли працювати виключно по команді, є такі, що бояться. І, власне, зараз суспільство розсипалось. В Донецьку є лідери, є ті, ким зманіпулювали, є оплачені, є і патріоти України, які відчувають себе покинутими.

Як Київ би не вистояв без допомоги інших регіонів, так і Схід не встоїть самотужки. Колосальна проблема також у відсутності адекватної інформації на Сході та зі Сходу. Їх залякували «бандерами» так, як зараз залякують нас «сепаратистами». Так, там є найманці, терористи, здебільшого з російськими паспортами, є відверто кримінальні елементи, є просто дрібні хулігани, але ЗМІ з тих 10% людського бруду роблять чи не все населення Сходу. Це не так. Там живуть люди, що хочуть бути в Україні, але вони зневірені.

Для мене, як і для всього народу, найважливіше – розбудова єдиної України. Зі свого боку я докладаю максимуму зусиль задля збереження Донбасу в складі України.

Я бачу Україну в майбутньому мирною, нейтральною державою. Але нас штовхають на інший шлях. Сьогодні в геополітичній грі декому вигідно через внутрішні протестні рухи відштовхнути східну частину України до Росії, а це спонукає інші області закликати війська США та НАТО на допомогу, й ми остаточно станемо полігоном з’ясування чужих стосунків і втілення чужих політичних амбіцій. Щоб не допустити цього, ми повинні відрізати олігархів від впливу на підконтрольні їм ЗМІ та народ.

Які відносини Ви маєте з іншими кандидатами? Чи є у Вас якісь проблеми через відсутність статусу політика?

Насправді, я дуже рада, що не маю статусу «політик». Мене нудить від політики. Я йду у владу не заради влади. Привівши в парламент нову політичну силу, створивши громадянське суспільство, я буду щаслива за п’ять років повернутись до своєї звичайної роботи. Зараз я просто лікую країну. Тому що більше немає кому.

Люди хотіли побачити нове обличчя й принесли мені тисячі підписів, щоб я висунула свою кандидатуру в президенти. Я висунула свою кандидатуру в президенти, суспільство побачило нове обличчя, і тут почалась контрпропаганда та чорний PR. Перший етап пропаганди – «Ольга Богомолець – технічний кандидат Петра Порошенка». Скрізь, на всіх рівнях. Людям, які готові були віддати свій голос за мене, моментально відрізали доступ до ЗМІ, посіяли сумніви, що Ольга Богомолець може бути підсадною качкою, яка продалась, щоб відбирати голоси. Це брехня. Але багато людей у неї повірили й далі думають, що ця брехня відповідає дійсності. Наступний етап був, коли нас підтримало шість партій, але через усі ЗМІ максимально поширили звістку, що Ольгу Богомолець підтримала Соцпартія. До того ж, щоб підірвати ставлення західної України, яка різко проти Соцпартії, людям вклали в голову, що не Соцпартія підтримує мене, а я – її. Але коли «соцпартія» з’явилась, вже «технічний кандидат Порошенко» відпало. Наступний етап – що Ольга Богомолець знялась із перегонів на користь Тимошенко. Хочу сказати, що по жодному кандидату нема такої кількості ідеологічних – ідеологічних! - ударів. Вони дуже хочуть знайти на мене якийсь компромат, але його немає, тому і вдаються до таких засобів.

І ще одне питання. Ви – віруюча людина, ви заснували єдиний у світі музей домашньої ікони у відреставрованій власноруч папірні. Яке ваше ставлення до представників інших конфесій та релігій?

Основою моєї політики на посту Президента України буде захист прав людей, створення рівних умов для вільної самоідентифікації та самореалізації кожного громадянина України незалежно від релігійних переконань, етнічного походження, регіону проживання, соціального стану чи політичних уподобань. Я зустрічалася з представниками багатьох релігійних конфесій, мала з ними розмови й можу сказати, що всіляко сприятиму створенню віруючим умов для виконання обов’язку громадянина України без порушення релігійних звичаїв і традицій віросповідання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
24 перегляди в березні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У Луцьку Голова облдержадміністрації Олександр Савченко разом зі студентами прибирали луцький ботанічний сад. Толока розпочалася сьогодні, 22 березня об 11:00 та тривала близько двох годин, – написав Олександр Савченко на своїй сторінці у Фейсбуці. Організували захід працівники управління екології облдержадміністрації на чолі з керівником Дмитром Новохатським. “Толоку в Луцькому ботанічному саду загальнодержавного значення цього року було організовано за і...
Кримінал
Волинянка віддала шахрайці 360 тисяч гривень. Про це пише прес-служба прокуратури Волині. 30-річна мешканка одного з сіл Володимир-Волинського району з листопада 2017 року по березень 2019 року віддала добродійці, яка “знімала” неї “порчу”, 360 тис. грн. Тим часом 72-річна лучанка, аби “відвести від сім’ї біду”, днями віддала невідомій жінці, яка підійшла до неї на вулиці, 2600 грн, 300 євро, 476 доларів США та 200 польських злотих. Правоохоронці вкотре зв...
Суспільство
Онкохвора Тетяна Куценко із міста Нововолинськ вдруге бореться з раком та потребує фінансової допомоги на лікування.Нагадаємо, Тетяна Куценко в 2013 році лікувала 3-тю стадію раку грудей, пройшла повністю все лікування: 7 хімій, 2 операції і 20 променевих терапій. Але від липня 2018 лікарі виявили метастази в легені та печінку.Тетяна – мама двох дітей. Нині жінка лікується препаратом «Ібранс», який дає хороший результат. За її словами, під час останнього К...
Суспільство
“Луцьктепло” за підсумками 2018 року є найзбитковішим серед усіх комунальних підприємств у Луцьку. Про це повідомили під час засідання виконкому, – пише ВолиньUA. Підприємство зазнало збитків на суму 27,6 млн гривень. “Збитковість пов’язана з коротким опалювальним сезоном і підвищенням температури. Також СКФ Україна відключилося від нашої системи і встановило власну котельню. Крім того, лише з 22 грудня відбулося підняття тарифів. Я б не шукала якихось осо...
Новини компаній
На ринок іграшок увірвався справжній ураган, який підкорив не тільки дітей, а й дорослих - машинки Trix Trux. Яскравий, незабутній подарунок надовго залишиться в пам'яті іменинника і його друзів. Що являє собою цей цікавий набір: - машинка з великими колесами Trix Trux; - гнучка пластикова траса, з деталей якої навіть 3-річний малюк зробить неповторну дорогу для своєї улюбленої машинки; - трамплін «хвиля» і «гірка»; - перешкода «сходи»; - струни для викона...
Суспільство
У Рожищі правоохоронці затримали шахраїв, які розраховувались сувенірними купюрами. Затримали порушників на вулиці Незалежності, – пише Район.Рожище. Як розповів начальник Рожищенського відділення НП у Волинській області Олександр Басалик, на гарячому зловили двох аферистів, які промишляли у Копачівці і Рожищі. Шахраї під виглядом справжніх грошей розраховувались сувенірними купюрами, отримуючи решту справжніми.
Суспільство
У селі неподалік Луцька автомобіль перекинувся на дах. У селі Дачне Ківерцівському району машина “BMW” на литовській реєстрації вилетіла на узбіччя і перекинулась, – пише ІА ВолиньPost. Автопригода трапилась сьогодні, 19 березня, по обіді. Свідки інциденту зазначають, що водій втік з місця аварії. На місці події працює поліція.
Суспільство
У Ковельському районі “швидка” злетіла у кювет, в результаті чого постраждали двоє людей. ДТП сталася у ніч на 18 березня, – пише прес-служба Нацполіції Волині. Близько 2:00 між Ковелем та селом Поворськ, автомобіль швидкої медичної допомого «УАЗ-3962» злетів у кювет. За кермом автомобіля перебував 51-річний житель Ковельського району. Ймовірно, водій не впорався з керуванням виїхав на смугу зустрічного руху та з’їхав у кювет. Внаслідок автопригоди постраж...
Новини компаній
З'явився надійний спосіб спокійно гуляти по місту, їздити в метро, ​​відвідувати рок-концерти та інші місця з великою кількістю людей, не турбуючись про збереження своїх речей. Ви можете сміливо покласти в рюкзак Bobby цінну техніку і навіть дорогоцінні прикраси. Він захистить їх зі стовідсотковою надійністю. Bobby - вірний і надійний захисник від кишенькових злодіїв У великих містах кожен день відбуваються сотні кишенькових крадіжок. Злодії дістають речі...