Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику.

Ще рік тому ніхто не думав, що один з найвідоміших лікарів України, Ольга Богомолець, піде в політику. Ще півроку тому ніхто не уявляв, що центр Києва перетвориться на зону бойових дій. Ще кілька місяців тому ніхто не вірив, що Росія почне підступну загарбницьку війну проти України.

Спочатку мало хто вірив, що Майдан, який почався як студентський протест, переможе. І так само мало хто вірив, що Янукович зі своїми посіпаками втече до Росії, та й у багатьох були сумніви щодо здатності України боронити себе. То чому зараз ми не віримо в можливість повного оновлення українського політикуму?

Ольга Богомолець – «Білий Янгол» Майдану, мати, вчитель, лікар і просто безстрашна жінка, що, на відміну від багатьох так званих «героїв майдану», не втекла у хвилину небезпеки, а лишалась на місці до кінця, рятуючи життя людей. Людей – незалежно від того, що було в них на грудях – жовто-блакитна стрічка чи нашивка бійця внутрішніх військ. В тому, що Ольга Богомолець – людина чесна, моральна, духовна та принципова, сумнівів ні в кого немає. Дізнатись докладніше про перші політичні кроки та план розвитку країни – важливо.

Ви часто кажете, що для розв’язання конфлікту треба стабілізувати економіку. Як саме Ви збираєтесь це зробити?

Перші необхідні економічні кроки - унеможливити викрадання грошей та повернути виведені з країни мільярди, створити інвестиційний клімат і робочі місця.

Незалежний фінансовий аудит, зняття депутатської недоторканності, покарання винних у корупції, прозорі, відкриті механізми державних закупівель та тендерів, щоб кожен громадянин міг побачити, на що витрачено його податки, - все це конче потрібно Україні. Доки не будуть покарані всі, хто крали гроші з державного бюджету й обдирали населення, доти ми нової країни не збудуємо. Вони мають понести покарання згідно з чинним законодавством і повернути витягнуті з бюджету кошти. Опубліковані цифри, що Янукович та «клуб любителів Януковича» вивезли з України 32 мільярди готівки. Постає питання: як сталося, що вони так легко це зробили? Хіба ніхто не бачив і не знав, що відбувається в країні? Поки не буде проведено аналіз усього цього, ми людям урок чесності не дамо.

Крім того, необхідно надати шанс малому та середньому бізнесу шляхом зменшення податків. Але деякі податки мають бути збільшені, а, наприклад, податки на розробку надр – збільшені істотно. У цих питаннях слід керуватись хорошим медичним принципом - «не нашкодь». Треба оздоровлювати економіку системно. У розвинених країнах частка малого та середнього бізнесу становить не менше 50%, тоді як в Україні – лише 10%, решта належить олігархам, котрі диктують свої умови й використовують практично рабську працю громадян, єдина альтернатива для яких – шукати ліпшої долі деінде. Це має припинитися. Ми повинні розвивати власну економіку, і ми можемо це робити – за умов відсторонення олігархів від влади.

Photo2(1)

А що планується стосовно медичної реформи? Напевне, для вас це першочергове питання?

У мене є програма «80+», яка спрямована на подовження тривалості життя в Україні до 80 й більше. Але для досягнення цієї мети не лише галузь охорони здоров’я потребує реформ. Це як і в організмі людини – все взаємопов’язане. Щоб збільшити тривалість життя, треба дбати про охорону довкілля, реформувати й систему освіти. Адже часто ми лікуємо хворих тоді, коли вже запізно. Щоб люди не доводили власне здоров’я до критичного стану, їм має бути прищеплена культура здорового способу життя, дітей зі школи повинні навчати звертати увагу на своє здоров’я, проходити обстеження, звертатись до лікаря вчасно.

На введення цієї програми піде не більше двох років. Мети ж ми досягнемо за 20 років.

Але найбільш нагальне питання для мене – боротьба з корупцією, справжня, не декларативна, та забезпечення обороноздатності України.

На армію та оборону роблять ставки переважно кандидати-чоловіки. Чи компетентні Ви розбиратися з військовими питаннями?

Я два роки служила в армії. Всі медики проходять військову підготовку, і два роки я відслужила в Чорнобильській зоні волонтером медичної служби внутрішніх військ. Я знаю, що таке армія, що таке дисципліна, я знаю, що вона дає в житті, і я б хотіла, щоб у мирній, справедливій, сильній країні і дівчатка, й хлопчики вчились бути сильними, витривалими, справедливими, чесними й патріотичними. Я не проти контрактної армії, вона повинна бути, але я за хорошу військово-спортивну підготовку. Українську армію я бачу сильною, проте не агресивною, побудованою за швейцарським взірцем. Ми не будемо покладатись на військові союзи, бо вже мали нагоду переконатись – ніхто крім нас нам не допоможе. Ми повинні бути патріотами й готуватися захищати свою державу. А я зі свого боку дотискатиму США і країни Європи, щоб вони розмовляли з президентом Росії мовою економіки доти, доки Україна не стане енергетично незалежною. Для цього нам потрібно розвивати альтернативну енергетику – з води, повітря, сонця брати енергію і не залежати ні від кого, не сидіти в борговій ямі. І тоді Україна зможе говорити з Путіним на зовсім інших умовах.

Щодо нинішньої ситуації на Сході. Які шляхи розв’язання конфлікту Ви бачите?

На Сході відбувається політичний абсурд, повний політичний крах.

Я їздила туди, не давала жодної прес-конференції, була тільки одна відкрита зустріч - весь час вела безперервний переговорний процес. Але тепер усе залежить від позиції громадянського суспільства, а воно не скрізь в Україні однаково ефективне, однаково дозріле. Є люди, які звикли жити під гнітом, є люди, які звикли працювати виключно по команді, є такі, що бояться. І, власне, зараз суспільство розсипалось. В Донецьку є лідери, є ті, ким зманіпулювали, є оплачені, є і патріоти України, які відчувають себе покинутими.

Як Київ би не вистояв без допомоги інших регіонів, так і Схід не встоїть самотужки. Колосальна проблема також у відсутності адекватної інформації на Сході та зі Сходу. Їх залякували «бандерами» так, як зараз залякують нас «сепаратистами». Так, там є найманці, терористи, здебільшого з російськими паспортами, є відверто кримінальні елементи, є просто дрібні хулігани, але ЗМІ з тих 10% людського бруду роблять чи не все населення Сходу. Це не так. Там живуть люди, що хочуть бути в Україні, але вони зневірені.

Для мене, як і для всього народу, найважливіше – розбудова єдиної України. Зі свого боку я докладаю максимуму зусиль задля збереження Донбасу в складі України.

Я бачу Україну в майбутньому мирною, нейтральною державою. Але нас штовхають на інший шлях. Сьогодні в геополітичній грі декому вигідно через внутрішні протестні рухи відштовхнути східну частину України до Росії, а це спонукає інші області закликати війська США та НАТО на допомогу, й ми остаточно станемо полігоном з’ясування чужих стосунків і втілення чужих політичних амбіцій. Щоб не допустити цього, ми повинні відрізати олігархів від впливу на підконтрольні їм ЗМІ та народ.

Які відносини Ви маєте з іншими кандидатами? Чи є у Вас якісь проблеми через відсутність статусу політика?

Насправді, я дуже рада, що не маю статусу «політик». Мене нудить від політики. Я йду у владу не заради влади. Привівши в парламент нову політичну силу, створивши громадянське суспільство, я буду щаслива за п’ять років повернутись до своєї звичайної роботи. Зараз я просто лікую країну. Тому що більше немає кому.

Люди хотіли побачити нове обличчя й принесли мені тисячі підписів, щоб я висунула свою кандидатуру в президенти. Я висунула свою кандидатуру в президенти, суспільство побачило нове обличчя, і тут почалась контрпропаганда та чорний PR. Перший етап пропаганди – «Ольга Богомолець – технічний кандидат Петра Порошенка». Скрізь, на всіх рівнях. Людям, які готові були віддати свій голос за мене, моментально відрізали доступ до ЗМІ, посіяли сумніви, що Ольга Богомолець може бути підсадною качкою, яка продалась, щоб відбирати голоси. Це брехня. Але багато людей у неї повірили й далі думають, що ця брехня відповідає дійсності. Наступний етап був, коли нас підтримало шість партій, але через усі ЗМІ максимально поширили звістку, що Ольгу Богомолець підтримала Соцпартія. До того ж, щоб підірвати ставлення західної України, яка різко проти Соцпартії, людям вклали в голову, що не Соцпартія підтримує мене, а я – її. Але коли «соцпартія» з’явилась, вже «технічний кандидат Порошенко» відпало. Наступний етап – що Ольга Богомолець знялась із перегонів на користь Тимошенко. Хочу сказати, що по жодному кандидату нема такої кількості ідеологічних – ідеологічних! - ударів. Вони дуже хочуть знайти на мене якийсь компромат, але його немає, тому і вдаються до таких засобів.

І ще одне питання. Ви – віруюча людина, ви заснували єдиний у світі музей домашньої ікони у відреставрованій власноруч папірні. Яке ваше ставлення до представників інших конфесій та релігій?

Основою моєї політики на посту Президента України буде захист прав людей, створення рівних умов для вільної самоідентифікації та самореалізації кожного громадянина України незалежно від релігійних переконань, етнічного походження, регіону проживання, соціального стану чи політичних уподобань. Я зустрічалася з представниками багатьох релігійних конфесій, мала з ними розмови й можу сказати, що всіляко сприятиму створенню віруючим умов для виконання обов’язку громадянина України без порушення релігійних звичаїв і традицій віросповідання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
Виклад
(0 оцінок)
24 перегляди у жовтні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань

Екологія
Компанія Audi, дочірнє підприємство автоконцерну Volkswagen, заплатить штраф розміром 800 мільйонів євро за маніпуляції з рівнем вихлопних газів своїх автомобілів у Німеччині. Про це йдеться в заяві керівництва компанії, передає "Інтерфакс-Україна". Рішення про штраф ухвалено в результаті розслідування у справі про адміністративне порушення, яке проводила прокуратура Мюнхена. У зверненні, адресованому акціонерам Audi, зазначається, що підприємство визнає с...
Суспільство
Відсоток людей у країнах ЄС, які піддаються ризику бідності та соціальної нерівності, дещо знизився за останні роки, але ця кількість дорівнює майже 113 мільйонам людських життів. Такі дані оприлюднені на сторінках агентства “Євростат”. За оприлюдненими статистичними даними, торік у країнах Євросоюзу 112,9 мільйона людей, або 22,5 відсотка населення, стикалися з проблемою бідності та соціальної нерівності. Цей показник дещо менший за період 2009-2012 років...
Суспільство
Занадто високі ціни на енергоносії в Україні є основним чинником, що стримують розвиток підприємств. Про це йдеться в черговому опитуванні керівників підприємств, яке було здійснене Національним банком у третьому кварталі 2018 року, - пише "finance". “Найвагомішими чинниками, що обмежують спроможність підприємств збільшувати виробництво, респонденти визначили занадто високі ціни на енергоносії, а також сировину та матеріали – понад 40% опитуваних в обох ви...
Влада
Депутат Волинської обласної ради Володимира Кучер запропонував облаштувати й узаконити стихійні місця торгівлі в різних мікрорайонах міста. Про це повідомляє прес-служба Волинської обласної ради. Із його слів, з проханням про захист до нього звернулися люди похилого віку, які торгують продукцією зі свого саду та городу. "Прошу вас позитивно вирішити цю проблему, адже цей підробіток дає змогу вижити (купити ліки, оплатити драконівські комунальні послуги) со...
Суспільство
У центрі столиці триває протестна акція, організована Федерацією профспілок України. Про це повідомляє "etcetera". ФАКТ. Люди зібралися біля стін парламенту й уряду. За інформацією очевидців, біля Кабміну протестують не менше трьох тисяч чоловік. Багато з них чекають появи прем’єра Володимира Гройсмана. НАГАДАЄМО. Профспілки домагаються підняття прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 5167 грн, мінімальної зарплати – до 7700 грн, мінімальної пенсії...
Суспільство
У Сумській області вибухнув зерновий елеватор. Налякані жителі села Нижня Сироватка сприйняли потужний звук за вибух боєприпасу.  Про це йдеться в сюжеті ТСН за 16 жовтня. «10 тисяч тонн кукурудзи засипали вулицю і городи. Бетонні плити рознесло на кілька метрів. Виявилося, що вибухнула одна з ємностей на зерносховищі», - йдеться у повідомленні. За попередніми даними, інцидент стався не через підрив, а перевантаження. У ємності відлетіли заклепки, і зерно...
Суспільство
Стало відомо, коли в оселі лучан подадуть тепло. Про це йшлося у середу, 17 жовтня, під час засідання виконкому Луцькради. Директор ДКП «Луцьктепло» Валентина Малютіна повідомила, що зараз не йдеться про конкретну дату увімкнення тепла в оселях лучан, адже температурні показники доволі високі. Опалювальний сезон 2018-2019 років у місті Луцьку розпочнеться з моменту встановлення середньодобової температури протягом трьох днів менше 8 градусів тепла. «Орієнт...
Суспільство
У Вінницькій області у четвер, 16 жовтня, розбився винищувач Су-27 під час міжнародних військових навчань "Чисте небо - 2018".  Як зазначили в Міністерстві оборони України, катастрофа сталася в районі с. Уланів між населеними пунктами Хмільник та Бердичів, - пише "РБК-Україна". Під час виконання навчально-бойового польоту впав літак Су-27УБ Повітряних Сил Збройних Сил України. Незабаром у Генеральному штабі Збройних сил України підтвердили, що в результаті...
Кримінал
«Ділова столиця» провела журналістське розслідування земельних оборудок Луцька, які допомагають «потрібним людям» не сплачувати до міського бюджету мільйони гривень. 24 грудня 2014 року Луцька міська рада відповідно до рішення №68/7 надала згоду ПАТ «УНІВЕРМАГ ЛУЦЬК» на будівництво фізкультурно-оздоровчого центру на проспекті Перемоги 1г та проспекті Перемоги 7а на земельних ділянках комунальної власності, що перебували у користуванні ТОВ «Футбольний клуб...