• Головна
  • Офіцери 51-ї бригади вимагають провести прозоре розслідування причин трагедії під Волновахою
11:25, 16 червня 2014 р.

Офіцери 51-ї бригади вимагають провести прозоре розслідування причин трагедії під Волновахою

Офіцери 51-ї ОМБр написали відкритого листа міністру оборони України з вимогами об'єктивно розслідувати причини трагедії під Волновахою та повернути командира 51-ї ОМБР полковника Яцківа В.В. на його посаду, - повідомляє "Нововолинськ діловий".

Текст звернення (без змін):

"В.о. міністра оборони України
Ковалю Михайлу Володимировичу

Звертається до Вас голова Ради офіцерів підполковник Головач Олег Іванович за рішенням офіцерського зібрання 51-ї окремої механізованої бригади.

У зв'язку з прихованою агресією Російської Федерації на території України 2 березня 2014 року особовий склад бригади розпочав виконання заходів щодо приведення озброєння та військової техніки до бойового застосування. Під час виконання визначених заходів було виявлено ряд проблем щодо технічного стану озброєння, забезпечення військовослужбовців необхідним майном.

За ініціативою та за зверненням командира бригади полковника ЯЦКІВА В.В. громадськими організаціями, приватними підприємцями та небайдужими громадянами м.Володимир-Волинський військовій частині надавалася допомога з відновлення та ремонту техніки, забезпечення бронежилетами, спальними мішками; ним була організована та налагоджена співпраця з магазинами запчастин, результатом яких частину техніки укомплектували ключами та запасними вузлами та агрегатами.

Загалом допомоги з забезпечення запчастинами та щодо проведення робіт з ремонту та відновлення техніки надано на суму понад 1 000 000 грн.

Відповідно до Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» від 17.03.2014 року № 303/2014 бригада провела комплекс заходів планомірного переведення на організацію і штат воєнного часу та після бойового злагодження відбула у визначений район для виконання завдань за призначенням.

На превеликий жаль, у ніч на 22 травня 2014 року сталася трагедія. Терористи напали на один з блокпостів військової частини під Волновахою на Донеччині. Загинули 16 та поранені 32 військовослужбовці.

Після цих подій командир бригади полковник Яцків В.В. був усунутий від виконання своїх службових обов’язків.

Нам достовірно відомо (зі слів офіцерів-очевидців), що полковник Яцків В.В. просив у оперативного командування «Південь», у чиє підпорядкування перейшла бригада по прибуттю в район виконання поставлених перед бригадою завдань, дозволу відвести людей і не розміщувати блокпост у цьому місці, а перенести його на іншу ділянку місцевості, оскільки цивільне місцеве населення чинило фізичний опір розгортанню блокпоста. Але у відповідь почув відмову та відповідь, що координати блокпосту вже визначені та ніякого переміщення не буде.

Командир бригади постійно здійснював перевірку стану справ на блокпостах, відправляючи туди для надання різного роду допомоги своїх помічників та заступників, про що свідчить присутність начальника штабу бригади, начальника розвідки та
представника контррозвідки на 10 блокпосту в момент трагедії

Яке покарання може бути гіршим, ніж супроводжування тіл загиблих до родичів? Жодного представника оперативного командування «Південь», командування Сухопутних військ, Генерального штабу, Міністерства оборони, а також із органів влади на прощанні не було. Хоча саме ці представники віддавали накази та розпорядження щодо переміщення частини на схід. Командир частини полковник Яцків В.В та начальник табірного збору підполковник Іванущенко Ю.О. мали залишитися віч-на-віч зі матерями та вдовами загиблих військовослужбовців.

Командир бригади полковник Яцків В.В. є прикладом офіцера-патріота, який ставить безпеку та добробут українського народу, свого військового колективу вище власних інтересів і робить усе можливе для захисту Батьківщини.

Полковник Яцків Володимир Васильович є взірцем та прикладом для усього колективу як у дотриманні моральних норм поведінки, так і у виконанні завдань, що безпосередньо стосуються професійного обов’язку. Він виконує завдання сумлінно, точно та вчасно, попри всі перешкоди, труднощі й негаразди, що виникають.

Результатом його лідерських якостей, людської гідності, знань та виваженості рішень є авторитет, яким він користується серед всього особового складу 51-ї ОМБр.

Рішенням офіцерського зібрання бригади від 6 червня 2014 року прийнято:

1. Представникам Генеральної прокуратури України провести прозоре розслідування по факту розстрілу блокпосту 5110 з оприлюдненням результатів у засобах масової інформації.

2. Повернути полковника Яцківа Володимира Васильовича до виконання службових обов’язків командира бригади по закінченню курсу лікування (на даний момент знаходиться у терапевтичному відділенні військового шпиталю м.Рівне).

Про рішення просимо повідомити у визначені законодавством терміни у письмовій формі.

З повагою, офіцери 51-ї ОМБр"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#51 бригада #волноваха
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...