• Головна
  • Чому спецпідрозділ «Світязь»може стати покращеним варіантом розформованого «Беркута»?
10:10, 17 червня 2014 р.

Чому спецпідрозділ «Світязь»може стати покращеним варіантом розформованого «Беркута»?

У квітні цього року міністр МВС Арсен Аваков заявив про створення нової структури спеціальних підрозділів МВС, як «відповідь диверсантам, «зеленим чоловічкам» і іншим бандформуванням, які мають завдання атакувати державність і цілісність України», - повідомляють прес-служба Самооборони Волині.

Причиною такої ініціативи стала нестабільна ситуація в країні, зокрема, на сході України. Тож, створення таких структур розпочалося зі східних областей. Волинь також має можливість сформувати свій спецпідрозділ, який забезпечуватиме охорону громадського порядку. Підпорядковуватиметься він напряму начальнику УМВС і виконуватиме завдання:

– забезпечення особистої безпеки громадян, захист їхніх прав і свобод, законних інтересів;

 – запобігання правопорушенням та їх припинення;

 – охорона і забезпечення громадського порядку;

 – забезпечення громадської безпеки та охорона громадського порядку під час проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій та інших масових заходів;

 – виявлення кримінальних правопорушень.

 – участь у проведенні заходів, спрямованих на розшук і затримання осіб, які підозрюються в скоєнні кримінальних правопорушень, озброєних та інших злочинців, які становлять суспільну небезпеку, звільнення заручників, припинення діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань (груп), організованих груп та злочинних організацій на території України, а також заходів, пов’язаних із припиненням терористичної діяльності.

За словами начальника УМВС у Волинській області Петра Шпиги, цей новий спецпідрозділ не відрізнятиметься за функціями від «Беркута». Щоправда, набором людей до цього підрозділу займатиметься не тільки безпосередньо міліція. Допомагатиме з пошуком бійців і Самооборона Майдану Волині, що може гарантувати відбір абсолютно інших, патріотично налаштованих бійців.

Новий спецпідрозділ з робочою назвою «Світязь» має всі шанси стати на порядок якіснішим аналогом «Беркуту.

 «Вважаю, що створення цього батальйону є логічним. Тому, що охорона громадського порядку буде їх безпосередньою функцією. Це буде на користь волинській громаді і взагалі для України, тому що його (батальйон «Світязь») можна буде використовувати для забезпечення і підтримки нормального спокою в нашій області», - зазначив Петро Шпига.

 Громадське формування «Самооборона Волині» в першу чергу зацікавлене, аби до структур правоохоронних органів долучалися лише якісні і професійні кадри з бажанням служити своїй державі, а не чиємусь бандитському клану. Тому організація також вмотивована сприяти набору доброчесних і професійних правоохоронців.

 «В більшості процес створення цих батальйонів зачепив якраз північні і східні області нашої держави, тому що там в них було найбільше потреби. Це є підрозділ, який може виконувати і відрядні завдання, тобто їхати туди, куди потрібно. Достатньо багато людей є на Волині, для того, щоб вступити до лав батальйону «Світязь» і захищати світло, порядок, добробут», - каже координатор Самооборони Майдану Волині Андрій Хведчак.

 Робота у батальйоні вважатиметься службою у міліції. Набирають у цю структуру добровольців. Термін зголошення у лави батальйону «Світязь» - 20 червня.

 Хведчак розповідає, що мав зустріч із заступником міністра МВС Миколою Величковичем, який курує процес створення подібних спецпідрозділів. Урядовець засвідчив, що як тільки на Волині назбирається потрібна кількість добровольців, МВС розпочне офіційне оформлення волинського спецпідрозділу.

 Записатися або дізнатися деталі про обидва батальйони можна за телефонами: (067) 11 00 577; (067) 11 00 677; (066) 34 18 053 або адресою: м. Луцьк, пр. Перемоги, 14, 2-й поверх.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#самооборона волині #світязь #волинь
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...