• Головна
  • Майже 10 000 000 грн - сума боргу по зарплаті на Волині
09:57, 11 липня 2014 р.

Майже 10 000 000 грн - сума боргу по зарплаті на Волині

У прокуратурі Волині за участі представників контролюючих органів та очільників підприємств, які боргують заробітну плату працівникам, відбулася оперативна нарада, на якій обговорено проблеми погашення заборгованості із зарплати та легалізації найманої праці в області.

Розпочинаючи нараду, прокурор Волині Анатолій Коцура наголосив, що забезпечення додержання в області законодавства про оплату праці – пріоритетний напрямок роботи прокуратури й усіх державних органів, адже кожен працюючий повинен отримувати винагороду за свою працю, бо від цього залежить добробут громадян та держави.

Заступник прокурора області Олег Корецький у своїй доповіді зазначив, що загалом по області сума боргу із зарплати з початку року зросла на понад 6 мільйонів гривень і становить 9,8 млн. грн. Зарплату працівникам боргують 12 підприємств області, з яких 4 - підприємства транспорту з боргом в розмірі майже 5 млн. грн.

Майже 6 млн. грн. боргу рахується за шістьма економічно-активними підприємствами. Найбільшим боржником в обласному центрі є Луцьке підприємство електротранспорту.

Покращився в області стан виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах. Їхні борги перед працівниками з початку року зменшилися на 263 тисячі гривень. І це сталось лише завдяки розслідуванню відносно керівництва ТзОВ «Каскад-транспорт» кримінального провадження.

Не завжди ефективно забезпечують реалізацію державних гарантій у сфері праці органи виконавчої влади та місцевого самоврядування. Неналежно реалізовує надані повноваження із забезпечення захисту прав працівників шляхом здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю Територіальна державна інспекція з питань праці в області.

Ще однією проблемою в області є проблема легалізації найманої праці.
З урахуванням її розповсюдження виникають суттєві претензії до роботи органів Міндоходів області. Податковими інспекціями на місцях в органи прокуратури та внутрішніх справ області при легалізації праці 165 працівників не направлено жодного матеріалу про факти грубого порушення трудових прав громадян.

Учасники наради вислухали також пояснення керівників органів контролю в сфері додержання законодавства про працю й очільників підприємств-боржників із виплати заробітної плати волинянам і разом обговорили можливі шляхи вирішення в області проблеми із виплатою заборгованої зарплати.

Завершуючи нараду, прокурор області Анатолій Коцура наголосив, що ліквідація боргів із виплати заробітної плати можлива лише завдяки об’єднанню зусиль всіх відповідальних за це державних органів. Органи ж прокуратури, надаючи насамперед оцінку діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та контролюючих органів, і надалі триматимуть на особливому контролі стан виконання та додержання в області законодавства про оплату праці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...