• Головна
  • У Луцьку обговорили проект «Створення служби надзвичайних ситуацій для переселенців з Криму та Сходу України»
10:07, 17 липня 2014 р.

У Луцьку обговорили проект «Створення служби надзвичайних ситуацій для переселенців з Криму та Сходу України»

 Вчора, 16 липня, в конференц-залі «ВолиньМедіа» за ініціативи обласного благодійного фонду «Карітас-Волинь» відбувся круглий стіл щодо реалізації соціального проекту «Створення служби надзвичайних ситуацій для переселенців з Криму та Сходу України».

   В заході взяли участь переселенці із Автономної Республіки Крим та південно-східних областей України, волонтери, представники громадських об’єднань, представники департаменту соціальної політики Луцької міської ради, обласного центру зайнятості, департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Волинській області, Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки та інші.

   Учасники круглого столу розказали переселенцям про роботу, яка проводиться в місті Луцьку та області щодо надання підтримки громадянам, які прибули на тимчасове перебування до м. Луцька з Криму та південно-східних областей, а також обговорили основні потреби та проблемні питання у наданні їм допомоги.

   Так, заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради, заступник голови координаційного центру з питань соціального захисту сімей,  які виїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь на тимчасове перебування до м. Луцька Тетяна Корецька, повідомила учасникам заходу, що в місті Луцьку діє координаційний центр з питань соціального захисту сімей,  які виїхали з Автономної Республіки Крим та м. Севастополь на тимчасове перебування до м. Луцька, який також опікується і людьми, що виїхали із південно-східних областей України.

   Завдяки злагодженій роботі членів координаційного центру з питань соціального захисту сімей, які виїхали на тимчасове перебування до міста Луцька та волонтерів, в оперативному порядку вирішуються проблемні питання переселенців, зокрема, щодо забезпечення призначення державних соціальних допомог та пенсій, влаштування дітей у навчальні заклади, працевлаштування, реєстрації тимчасового місця перебування, оздоровлення дітей тощо. 

   Так, на сьогодні до координаційного центру звернулась 71 родина (151 особа), з числа тих, які виїхали з південно-східних областей України та 68 сімей (122 особи) – переселенців з території Автономної Республіки Крим.

   Вказаним родинам надано допомогу у призначенні пенсій (9 осіб), у влаштуванні дітей у дитячі навчальні заклади (5 дітей) та загальосвітні навчальні заклади (12 дітей), 26 осіб направлено до міського центру зайнятості з питань працевлаштування та надання статусу безробітного. Щодо тимчасової реєстрації звернулось 45 осіб; комунальними медичними закладами надано послуги 25 особам; призначено державні соціальні допомоги 14 особам, з них -13 виплачено. 

   Фахівцями Луцького міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді надається також і психологічна підтримка для родин – переселенців. Завдяки наданій благодійній допомозі, 34 сім’ї забезпечено продуктовими наборами, 17 сім’ям надано постільну білизну, дитячі речі, іграшки, шкільне приладдя тощо.

   Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька забезпечує щоденними гарячими обідами громадян, які прибули із східних областей України. Від початку забезпечення харчуванням, їдальню територіального центру відвідували 19 громадян, на сьогодні обслуговується 13 осіб. На вихідні дні вказані громадяни забезпечуються продуктовими наборами.

   У спортивно-оздоровчому таборі «Буковель» було оздоровлено 4 дитини, які виїхали з АР Крим, 5 дітей з АР Крим та сходу України оздоровлюється в молодіжному літньому таборі «Ти не один» на оз. Світязь.

   За зверненням переселенців також надавалась матеріальна допомога з міського бюджету. Так, 4 особам виділено допомогу на загальну суму 1600 гривень.

   Також заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Тетяна Корецька наголосила, що з метою сприяння оперативному вирішенню проблем переселенців необхідно звернутись до департаменту соціальної політики Луцької міської ради за адресою: м. Луцьк, пр-т Волі, 4а, каб. 115 або за телефонами 284165, 284185. Ця категорія громадян обслуговується позачергово.

   На завершення круглого столу переселенець із Автономної Республіки Крим Ян Казарін подякував за підтримку, що надається для людей, які прибули на тимчасове перебування до м. Луцька, представникам міської, обласної влади і волонтерам та підкреслив, що всім хто звертається – оперативно надається допомога.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#переселенці зі Сходу #Криму
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...