• Головна
  • Віктор Божидарник не може очолювати державний університет – висновок Комітету
09:19, 23 липня 2014 р.

Віктор Божидарник не може очолювати державний університет – висновок Комітету

Комітет громадської люстрації Волинської області на своєму засіданні розглянув звернення громадян про ініціювання процедури громадської люстрації щодо Божидарника Віктора Володимировича, який працює ректором Луцького національного технічного університету.

Проаналізувавши інформацію про діяльність Божидарника В.В. на посаді ректора, Комітет встановив, що

1. Божидарник В.В. перебуває на посаді ректора Луцького національного технічного університету з моменту його заснування, тобто із 1977 року. Ще за радянських часів він встиг створити у закладі авторитарну систему керівництва, тому не мав реальної конкуренції під час жодних виборів.

2. Перебуваючи на посаді ректора, В.В.Божидарник неодноразово порушував законодавство України, зокрема, призначав на посаду першого проректора свою доньку. Також він тривалий період керував закладом у статусі кандидата наук, незважаючи на вимоги законодавства про освіту, яке передбачає для ректора освітнього закладу 3-4 рівня акредитації ступінь доктора або вчене звання професора.

3. Божираник В.В. відкрито підтримував антидержавну політику В.Януковича та Партії регіонів. Під час виборів 2004 року він очолював обласний виборчий штаб В.Януковича та використовував посаду для тиску на колектив у передвиборчій агітації. У співавторстві з професором Береговим написав книгу про тодішнього прем’єр-міністра і кандидата в президенти В.Януковича, зміст якої – відверте підлабузницьке вихваляння високопосадовця.

4. У громадській думці мешканців області керівництво технічного університету вважається одним із найбільш корумпованих освітніх закладів в регіоні. Зокрема, про це свідчать й результати цьогорічного анонімного опитування студентів, здійсненого громадськими організаціями Волині.

Тому, керуючись принципами демократизму та справедливості, згідно з вимогами Луцького Майдану щодо проведення люстрації в органах влади та установах державної власності, на підставі критеріїв, затверджених у Декларації про громадську люстрацію на Волині, Комітет громадської люстрації прийшов до висновку:

“Вважати Божидарника В.В. особою, яка не може займати керівні посади в органах державної влади, установах та організаціях державної власності”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Люстрація #Божидарнік #ЛНТУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...