• Головна
  • Луцьк та Івано-Франківськ реставруватимуть за європейські кошти
16:47, 9 червня 2011 р.

Луцьк та Івано-Франківськ реставруватимуть за європейські кошти

Луцьк та Івано-Франківськ увійшов у десятку українських міст, які братимуть участь у міжнародному проекті «Реабілітація культурної спадщини історичних місць». Проект допоможе розкрити соціальний та економічний потенціал історичної спадщини обласних центрів.

Про це йшлося 9 червня під час робочого семінару в мерії Луцька.

Як розповів перший заступник міського голови Луцька Святослав Кравчук, проект впроваджується з ініціативи Ради Європи за підтримки Міністерства культури і туризму України. В жовтні минулого року Луцьк подав заявку на включення його до одного з пілотних міст проекту і пройшов відбір.

Окрім Луцька, проект впроваджуватимуть в Івано-Франківську, Вінниці, Мелітополі, Меджибіжі, Жовкві, Біловодську, Староконстантинові, Прилуках та Хмільнику.

Впродовж 9-10 червня у Луцьку працюватимуть експерти, які визначать над чим саме треба попрацювати в обласному центрі Волині. Для цього до Луцька з Великобританії прибув професор Роб Пікард, який керує процесом діагностики, та український координатор проекту Микола Скиба.

Результатом аналізу історичної спадщини Луцька стане розробка техніко-економічних обґрунтувань і підготовка бізнес-планів з метою залучення інвестицій та інших позабюджетних коштів в об’єкти культурної спадщини Луцька.

Микола Скиба розповів, що окрім України, цей проект втілюється ще й у Молдові, Грузії, Вірменії та Азербайджані, загалом – у 45 містах.

«Історична спадщина часто сприймається, як валіза без ручки, яку з одного боку і нести несила, бо бюджетних коштів бракує, а з іншого боку і кинути не можна, бо вона охороняється законом. Тому цей проект покликаний вирішити цю проблему – глибше розкрити економічне і соціальне значення історичної спадщини конкретного міста», – зазначив він.

Після експертної оцінки керівники проекту працюватимуть над залученням коштів у реставрацію тих чи інших об’єктів.

«Проект триватиме п’ять або шість років. Відновлена історична спадщина приноситиме користь не лише туристам, а й самим лучанам. Найвища мета – це коли інвестори звернуть увагу на вже відновлене місто», – сказав Роб Пікард.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...