17:01, 20 червня 2011 р.
Під Луцьком відбувся обласний семінар шкільних лісництв
Щоб удосконалити подальшу роботу учнівських лісництв Волинської області у Боголюбській ЗОШ Луцького району 15 червня відбувся уже другий обласний «кущовий» семінар на тему: «Екологічне профорієнтаційне виховання сільської молоді». Про це «Волинську правду» повідомили у прес-службі Волинського ОУЛМГ.
Відкрили семінар заступник голови Луцької райдержадміністрації Арсен Сидорчук, начальник відділу освіти Луцької райдержадміністрації Микола Тарасенко, головний спеціаліст Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир Неводнічик, директор Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Валентина Остапчук та директор Боголюбської школи Валентина Рикальська.
Говорили багато про природоохоронну діяльність шкільних лісництв, адже саме у рамках цих лісництв дітям 7-11 класів прививають любов до лісу, навчають догляду за деревами та дикими тваринами у волинських лісах. Так, часто у рамках навчальної програми лісництв діти збирають жолуді, лікарські рослини, роблять шпаківні, і навіть переселяють мурашники.
«Шкільне лісництво практично є стартовим майданчиком для різних форм природоохоронної роботи, і така робота в нас проводиться: створено екологічні стежки, проводять спостереження, екскурсії, експедиції, походи. І основну діяльність складає діяльність навчально-виховного процесу експериментальної та дослідницької роботи, яка проводиться нашими лісництвами», – зазначив Микола Тарасенко.
Так, прозвучала теза про те, що потрібно навчати дітей експериментальними методами: не тільки розповідати їм про ліс, а й показувати його, давати можливість кожному відчути живу природу.
Робота учнівських лісництв є практичною підготовкою учня до вступу у спеціалізовані вищі навчальні заклади лісівничої професії. Також вони спрямовані на дослідницьку пошукову роботу. Вже там дітей навчають бути науковцями та досліджувати ліс.
Зокрема, уже в рамках теоретичної частини методист Волинського обласного еколого-натуралістичного центру Лариса Мартинюк навчала керівників лісництв того, як оформляти наукові роботи учнів, аби згодом вони перемагали у конкурсах на різних рівнях.
Роботу учнівські лісництва розпочнуть з 1 вересня, тому семінар надасть можливість керівникам удосконалити свої навики у організації навчального процесу та більш доступно і цікаво подати інформацію про природоохоронну, науково-дослідну та загалом лісівничу діяльність.
Так, цікаво, що, за словами Володимира Неводнічика, вже доволі багато вихідців із шкільних лісництв нині працюють у лісівничій сфері як в Волинському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, так і на державному рівні. Він також запевнив, що Волинське ОУЛМГ «буде надавати посильну допомогу у роботі» шкільних лісництв Волинської області.
Додатково для керівників організували екскурсію до Волинського лісового селекційно-насіннєвого центру.
«Кущовий» семінар відбувся за підтримки Управління освіти і науки облдержадміністрації, Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства, Волинського обласного еколого-натуралістичного центру та Відділу освіти луцької райдержадміністрації. Наступний подібний захід заплановано на листопад цього року.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:23
9 грудня
15:24
9 грудня
15:00
9 грудня
23:44
6 грудня
ТОП новини
live comments feed...