• Головна
  • У Луцьку підтримають людей похилого віку за домопогою іноземних коштів
12:21, 25 червня 2011 р.

У Луцьку підтримають людей похилого віку за домопогою іноземних коштів

У Луцьку з ініціативи громадської організації «Спілка самаритян міста Луцька» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» реалізовуватиметься проект «Труднощі долаємо разом: соціальна допомога людям похилого віку».

Презентація відбулася вчора під час «круглого» столу на тему: «Налагодження механізму співпраці благодійних організацій та органів влади щодо надання соціальних послуг».

У ньому взяли участь перший заступник директора департаменту соціальної політики Луцької міської ради Ірина Дехтяр, керівник проекту, директор територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцьк Галина Шатецька, директор громадської організації «Спілка самаритян м. Луцька» Ігор Ляшук, радник міського голови з соціальних питань, голова Волинської обласної громадської організації «Фонд місцевого розвитку» Петро Верзун, заступник голови Волинського обласного благодійного фонду «Переображення» Віталій Ляснік, голова Волинського обласного благодійного фонду «Дитяча місія України» Людмила Лонюк, представники благодійних фондів та громадських організацій. Зокрема фондів «Олега Чернецького», «Миколи Яручика», Всеукраїнської громадської організації молоді з вадами зору «Генерація Успішної Дії».

Керівник ГО «Спілка самаритян м. Луцька» Ігор Ляшук повідомив, що бюджет проекту становить 92,91 тис. грн, з них – 58 тис. грн. - фінансування з Міжнародного фонду «Відродження». Як розповіла керівник проекту Галина Шатецька, він спрямований на здійснення протягом червня – листопада 2011 року комплексу заходів, спрямованих на надання матеріальної допомоги та підтримки соціально-психологічного стану людей похилого віку у партнерстві із територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька та департаментом соціальної політики Луцької міської ради. Зокрема, шляхом надання послуг з перевезення осіб похилого віку, що мають обмежені фізичні можливості до підприємств, установ та організацій міста, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням даної категорії громадян, а також організації дозвілля (проведення зустрічей та розважальних заходів), надання соціально-побутових послуг (ведення домашнього господарства, організація харчування, придбання та доставка продуктів та медикаментів, здійснення санітарно-гігієнічних заходів за місцем проживання тощо).

«Реалізація запланованих Проектом заходів дозволить зменшити соціально – побутові, соціально – медичні проблеми самотніх та малозабезпечених мешканців міста, які досягли похилого віку. Активне залучення цієї категорії громадян у процеси спілкування (під час святкових вогників, тематичних вечорів тощо) сприятиме подоланню їхньої ізольованості, покращенню душевного стану – все це відроджуватиме прагнення людини до повноцінного життя, додаватиме впевненості у собі та викликатиме почуття власної значимості», – зазначила Галина Шатецька.

У свою чергу Петро Верзун окреслив коло основних проблем, які мають місце у налагодженні співпраці благодійних організацій та органів влади щодо надання соціальних послуг. «Перше, місто потребує тіснішої співпраці з громадськими організаціями. Друге, громадські організації повинні так працювати, щоб максимум переходити на міжнародний рівень. До прикладу, сьогодні в місті є понад 20 організацій, які працюють в соціальній сфері, але лише дві-три з них налагодили міжнародні контакти. Ще одне, спільною працею ми повинні стимулювати громадськість до вирішення соціальних питань», – наголосив він.

Потому учасники «круглого» столу висловили низку пропозицій, зокрема про координацію спільних дій між владою, громадськими та благодійними організаціями, та побажання – зробити такі зустрічі традиційними.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...