цікаво
12:29, 19 вересня 2014 р.
Переселенці зі Сходу смакують життя волинського села.
цікаво
На Волині вистачає сільських будинків для того, щоб забезпечити постійним житлом всіх вимушених переселенців з Донбасу. Попри це, чимало жителів Сходу, які нині проживають на Волині, бідкаються, що не зможуть «деурбанізуватись», оскільки багато хто все життя прожив у місті.
Про це стало відомо під час засідання обласного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції сьогодні, 18 вересня.
Як зазначила заступник голови Волинської облдержадміністрації Світлана Мишковець, за станом на сьогодні в області проживає 1027 переселенців зі східних регіонів країни і для тисячі з них вже знайшли житло, придатне для зимівлі. Здебільшого, це покинуті будинки в сільській місцевості, проте всі вони в нормальному стані, мають можливості опалення.
Посадовець зауважила, що прибувши у Луцьк, переселенців декілька днів утримують у так званих «перевалочних пунктах», після чого ознайомлюють з реєстром нерухомості, з якого вони можуть вибрати будинок.
«Повідомляємо сільського голову про це, і він на місці сприяє таким сім’ям. Чимало допомагає і місцева громада – жителі сіл приносять не лише продукти, але й посуд та інші необхідні речі. Також допомагають привести будинок до ладу: підкошують, де потрібно, прибирають подвір’я», - каже Мишковець.
На зиму допомагають переселенців забезпечити дровами, тому проблем з опаленням немає.
Разом з тим, чимало людей, які змушені шукати кращої долі на Волині, є корінними жителями міст, тому стверджують, що їм буде важко «деурбанізуватись». Проте з такими людьми проводять роз’яснювальну роботу та розповідають про основні нюанси.
Світлана Мишковець зауважує, що переселенці дарма бояться їхати жити в село. Мовляв, наші села більш «цивілізовані» і люди там живуть задоволені всіма умовами.
Зауважимо, днями один з переселенців розповів про «жахи» життя у волинському селі.
«Донецькому офісному планктону, який втратив роботу, журналістам та громадським активістам з педагогічною освітою я дуже рекомендую вибрати село за смаком і влаштуватися працювати в сільську школу. Не пошкодуєте, та й користь Батьківщині принесете. Як не хочете на Західну Україну їхати - вибирайте села поближче. Але, за моїми спостереженнями, самі упорядковані села, з дорогами, газом, нормальними дитячими садками та школами - саме на Західній Україні», - пише автор статті, родом з Донбасу
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:15
11 грудня
20:23
9 грудня
live comments feed...